Pákistánské banky se dohodly na vývoji systému KYC založeném na blockchainu

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Pákistánská asociace bank (PBA), skupina 31 tradičních bank působících v Pákistánu, podepsala vývoj platformy Know Your Customer (KYC) založené na blockchainu.

Dne 2. března PBA podepsala projektovou smlouvu na vývoj první pákistánské národní bankovní platformy eKYC založené na blockchainu. Cílem tohoto kroku je posílit schopnosti boje proti praní špinavých peněz a zároveň bojovat proti financování terorismu – iniciativa vedená Státní bankou Pákistánu (SBP).

Mezi členské banky patří mezinárodní instituce, jako je Industrial and Commercial Bank of China, Citibank a Deutsche Bank. Platforma blockchainu navíc zlepší provozní efektivitu, primárně zaměřenou na zlepšení zákaznické zkušenosti během onboardingu.

„Consonance“

Skupina Avanza dostala za úkol vyvinout platformu eKYC založenou na blockchainu s názvem „Consonance“, kterou budou členské banky používat ke standardizaci a výměně zákaznických dat prostřednictvím decentralizované a samoregulované sítě. Údaje o zákaznících však budou sdíleny na základě souhlasu.

SPB bude vydávat licence institucím elektronických peněz na vydávání CBDC.

Tyto významné předpisy jsou důkazem odhodlání SBP k otevřenosti, přijetí technologií a digitalizaci našeho finančního systému.

Řekl náměstek guvernéra SBP Jameel Ahmad.

Závěr

Pákistán se připojil k dalším zemím v závodě o vývoj digitální měny centrální banky (CBDC) a nedávno podepsal nové zákony, které mají zajistit spuštění CBDC do roku 2025.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img