Japonsko začne v dubnu testovat CBDC

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Japonská centrální banka spustí letos v dubnu pilotní program pro vydávání digitálního jenu, což by mohlo vést k oficiálnímu spuštění digitální měny. Země by se tak zařadila mezi další státy testující CBDC.

Japonsko a test CBDC

Japonsko podle zpravodajského portálu CNBC spustí již v dubnu letošního roku svůj pilotní program digitální měny vydané centrální bankou neboli CBDC. Výkonný ředitel centrální banky Bank of Japan Shinichi Uchida před nedávnem prohlásil:

Doufáme, že pilotní program povede k lepším návrhům prostřednictvím diskuse se soukromými podniky. Pokud by mělo být v budoucnu vydáno CBDC, prozkoumání jeho rámce takto rozfázovaným způsobem a zapojení se do vysoce transparentní komunikace se soukromým sektorem jsou nezbytné kroky, které je třeba podniknout pro přijetí ve společnosti.

Japonská centrální banka spustí pilotní program vydávání digitálního jenu, aby se připravila na případ, že místní vláda rozhodne o vydání digitální verze národní měny. Podle Uchida by měl být soukromý sektor zapojen do představování tohoto finančního produktu, než bude uveden do provozu.

Před rokem centrální banka ujistila veřejnost, že se k CBDC bude přistupovat opatrně a zohlední se kompatibilita s domácím měnovým systémem. Též se zavázala, že nebude kopírovat čínský model a bude následovat příklad Švédska.

Toto oznámení přichází v době, kdy se celosvětově zvyšuje zájem o digitální měny a jejich vývoj. Země jako Čína a Jižní Korea už představily vlastní CBDC projekty, zatímco v USA Fed pracuje na výzkumu digitálního dolaru.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 24 705 USD dle KMC.

Závěr

Co si o digitálních měnách vydané centrální bankou myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celé vyjádření výkonného ředitele Bank of Japan se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img