První loterie bez proher získala investici 1 milion USD

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Koncept loterie, ve které nelze prohrát, propagovaný společností PoolTogether, získala za posledních pár měsíců významnou podporu. S investicí 1 milion amerických dolarů a podporou USDC usiluje PoolTogether o zvýšení popularity.

Loterijní lístky za kryptoměnu

Uživatelé mohou místo ukládání stablecoinu DAI na peněžní trhy vkládat tyto prostředky na PoolTogether, kde si je smění za loterijní lístky. S těmi tak každý týden může vyhrát více než 1000 USD. Pokud se nepoštěstí, vložená částka se vrátí zpět do peněženky.

Může se tak lehce stát, že pouze malý vklad vyhraje velké zisky. Výhodou celé loterie založené na blockchainu je, že vklad se vždy vrátí zpět. Současný fond PoolTogether má přibližně milion dolarů kryptoměny DAI, které pochází ze sponzorovaných fondů.

Fond tak poskytuje likviditu a nezúčastňuje se loterie, čímž zvyšuje šanci na výhru  drobným vlastníkům DAI, kteří by tak měli mnohem menší šanci na výhru. Šance uživatele na výhru se zvyšuje, pokud koupí více loterijních lístků.

Ačkoliv je myšlenka na loterii bez prohry velmi zajímavá, setkala se se značnou kritikou z několika důvodů.

PoolTogether byl kritizován hlavně komunitou kolem Etherea, protože se prý jedná o plýtvání produktivním kapitálem. Ostatní opovrhují uzavřeným protokolem, který tak není viditelný pro všechny.

Největší kritika se však týkala chytrých kontraktů společnosti PoolTogether, které mohou být aktualizované týmem, což může mít za následek jejich změnu a následný výběr prostředků.

Závěr

Loterie bez prohry, která může z malých vkladů učinit poměrně vysoké obnosy, zní velmi lákavě, což má za následek stále větší popularitu. Otázkou je, zda nedojde ke zneužití případně k vykradení fondu, protože jde o uzavřený systém, který má daleko k decentralizaci. Nicméně je to i přes toto riziko zajímavý projekt, který by mohl zpopularizovat chytré smlouvy a blockchain i mezi širší veřejností, protože lidé mají rádi sázky a loterie a rádi vyhrávají.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img