Predikce do konce roku 2018 (část 1.)

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Spící bitcoinové adresy se opět probouzejí • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Kryptovelryba tvrdí, že altcoiny v dalším cyklu býčího trhu propadnou • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Ethereu se podařilo dosáhnout vytoužené...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Za minulý rok předvedla většina kryptoměn opravdu famózní posun vpřed. Ať už v technologii, spolupráci, nových týmech a projektech nebo celkově jen v nárůstu ceny. Celková tržní kapitalizace kryptoměn vzrostla z původních 17,7 miliardy dolarů až na 630 miliard dolarů. Stejně dobře se dařilo i největší kryptoměně – Bitcoinu. Právě díky tomuto mohutnému růstu se mnoho lidí snaží zjistit, co může přijít tento rok. Predikce jsou různé, nejen ohledně Bitcoinu, ale celkově i o kryptoměnách jako takových, a proto si je pojďme představit.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

1. Celková tržní kapitalizace skončí níže než loni

Loni byly kryptoměny jednoduše nezastavitelné. Jeden z možných důvodů mohl být například ten, že se na kryptotrzích pohybovalo málo institucionálních investorů. A právě tím, že na trhu chyběli zkušení investoři, nezkušení si nepřipouštěli možnost toho, že by ceny kryptoměn mohly padat, a tak měl kryptotrh pouze jedinou možnost – stoupat.

A přesně to se nyní mění. Už koncem minulého roku bylo umožněno obchodování na CME a CBOE platformách. Výrazně se tedy usnadnil vstup pro institucionální investory do světa kryptoměn. Navíc se tento rok konají jakési „závody“ o to, která banka začne obchodovat s kryptoměnami jako první (více v tomto článku). Vstup institucionálních investorů by měl znamenat více „férový“ a vyrovnaný trh, ve kterém je možnost shortu vnímána stejně jako možnost long pozice. To by však mohlo způsobit, že by se letos celková tržní kapitalizace mohla držet níže, než tomu bylo loni.

2. Hodnota Bitcoinu padne na polovinu

Nejvyšší cena Bitcoinu v tomto roce byla téměř 17 500 dolarů. Takže je více než jasné, že Bitcoin už ztratil polovinu své původní hodnoty. Při aktuální hodnotě, která se pohybuje mezi 7 000 až 8 000 dolary však nemusíme ani zdaleka končit. Nikdo nechce tvrdit, že Bitcoin půjde s určitostí pod 5 000 dolarů (a možná ještě níže). Avšak aktuální rok nás přesvědčuje o tom, že u kryptoměn je možné všechno.

Jedním z důvodů by mohly být například regulace. Pokud by se ve státech jako Korea nebo USA zavedla přísnější pravidla spojená s kryptoměnami, Bitcoin by mohl utrpět další ztrátu na ceně. To by se však mohlo (a pravděpodobně i bude) týkat i všech ostatních kryptoměn.

3. Některá kryptoměna předběhne Bitcoin

Přijde flippening už tento rok? Možné to je. Největším adeptem na flippening je pochopitelně Ethereum, které je v tržní kapitalizací na druhém místě. Důvodů k tomu by mohlo být více než dost. Celý tým kolem Etherea projevuje nezměrnou vůli tuto kryptoměnu vylepšovat a posouvat vpřed (více si můžete přečíst například v tomto článku).

Rovněž by mu mohla pomoci i EEA (The Enterprise Ethereum Alliance), která má už nyní více než 500 velmi silných a zvučných organizací. Nacházejí se mezi nimi organizace z různých odvětví, které testují blockchain (ale i smart kontrakty) Etherea v praxi na malých projektech.

Ethereum však nemusí být jediným kandidátem na překonání Bitcoinu. Jsou i jiné měny, kterým by se to mohlo podařit. Aktuálně je na třetím místě Ripple a hned pod ním Bitcoin Cash, které také určitě nemůžeme zcela vyloučit jako možné kandidáty.

4. Amerika přijde s jasnými regulacemi

Už koncem minulého roku, kdy se konalo setkání SEC (Securities and Exchange Commision), bylo jisté, že regulace přijdou. Jediné, co z tohoto setkání reálně vzešlo, je to, že riziko při investování nese kupující a že zásah SEC by byl téměř nereálný, protože kryptoměny přesahují hranice Spojených států. Takové vyjádření však může být vnímáno i jako jakési „volání po regulacích.“

Washingtonu D.C. se nemusí zamlouvat zejména anonymní kryptoměny, jelikož neumožňují sledovat pohyby peněz / kryptoměn mezi uživateli. Je možné, že se časem USA rozhodne přijmout určité typy verifikací při zakládání účtů. Pak by mohly vlády a státní orgány nejen v USA, ale i po celém světě sledovat transakce mezi uživateli.

Závěr

Máme pro vás připraveny ještě další tři možné scénáře, které se mohou letos stát. Představíme vám je v pokračování tohoto článku. Určitě však bude velmi zajímavé sledovat, jak se ve skutečnosti dané predikce vyvinou. Máte nějaké predikce na konec roku i vy? Pokud ano, neváhejte nám je napsat do komentářů níže.

Naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek F.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře