[Polední zprávy] • Tom Lee stále věří, že 2020 bude pro BTC dobrý rok • Musk: Krypto bude mostem mezi legálními a nelegálními platbami • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

BTC, BAKKT, XRP – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Bitcoin nyní bojuje o udržení supportu na 8 300 USD, ale zatím stále klesá a altcoiny s ním. Nálada na trzích toto reflektuje a také se propadla zpátky k hodnotám 40 bodů, což značí strach a obavy. Po víkendu se uvidí, jestli šlo jen o výpadek kvůli asijským oslavám Nového roku, nebo o dlouhodobější trend.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: BTC/USD, BSV/USD a tady přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.

Kryptoměny

Státní kryptoměny, stablecoiny

Burzy, banky

Tom Lee stále věří, že 2020 bude pro BTC dobrý rok

Tom Lee z Fundstartu je stále zastáncem růstu Bitcoinu, i poté, co vedoucí kryptoměna klesla o téměř 10 procent za méně než týden. Podle jeho posledního rozhovoru pro CNBC Lee stále věří, že nadcházející halving ve spojení s geopolitickými faktory povede k růstu ceny Bitcoinu. Lee je také zastáncem názoru, že cena Bitcoinu může být ovlivněna geopolitickými událostmi. Zvláště zmínil prezidentské volby v USA, které se konají již tento rok.

Peter Schiff tvrdí, že kdo investuje do BTC nyní, utrpí ztráty

Současní držitelé bitcoinů skončí ve ztrátě, tvrdí naopak známý kritik Bitcoinu, Peter Schiff. Tweet zní: „Skutečnost, že cena bitcoinů vzrostla v minulosti, neznamená, že bitcoiny jsou peníze, a to nemá nic společného s mou analýzou. Přiznávám, že mnoho lidí, kteří si v minulosti bitcoiny koupili a nyní je prodají, bude mít zisk. Ale ti, kteří nyní koupí a budou držet, utrpí ztrátu“. Na tento tweet odpověděl Pompliano s tím, že Bitcoin byl za poslední dekádu nejvýdělečnější druh aktiva a že to tedy moc nesedí. Kryptokomunita se nyní začíná ptát, jestli vůbec Schiff rozumí krpytoměnám, v souvislosti s tím jak přišel nedávno o své bitcoiny.

Elon Musk: Krypto bude mostem mezi legálními a nelegálními platbami

CEO Tesly Elon Musk objasňuje své myšlenky ohledně Bitcoinu a kryptoměn. Musk v novém rozhovoru ze série Tesla Podcast říká, že není ani zastáncem, ani kritikem nově se objevující technologie. „Nejsem ani pro, ani proti Bitcoinu … Myslím, že whitepaper Bitcoinu byl docela chytrý.“ Musk říká, že podporovatelé kryptoměn by měli uznat, že digitální aktiva jsou využívána jako pro nezákonné tak i pro legitimní účely. A zjevně existuje mnoho zákonů v různých zemích. Pro tyto transakce se obvykle používá hotovost. Aby však mohlo dojít k nezákonným transakcím, musí být hotovost také použita na legální transakce. Potřebujete most od nelegálního k legálnímu. Tady přichází na řadu krypto.

CEO Circle: Stablecoiny potřebují otevřené standardy

CEO Circle Allaire začal pracovat na vlastním projektu stablecoinu na začátku roku 2017, poté co se rozhodl opustit Bitcoin v roce 2016. Allaire říká, že idea Bitcoinu jako uchovatele hodnoty se začala chytat v době, kdy se Circle chtěl soustředit na tokenizované finance. Na konci roku 2018 společnost Circle ve spolupráci s Coinbase spustila USDC jako otevřený standard. Tento poslední bod je pro Allaira rozhodující, pokud má USDC nebo jakýkoli stablecoin transformovat finance. (Celý rozhovor si můžete pustit v níže připojeném tweetu.)

BitMex přidává XRP Swapy a delistuje dva deriváty

Trh kryptoderivátů je na vzestupu, a nyní BitMex přidává nový produkt, XRP-USD quanto swap. Takzvaný quanto-swap představuje derivát s úrokovou sazbou převzatou z rozdílu mezi různými měnami. Během swapu platí jedna osoba další osobě úrok. Po vypršení smlouvy je částka ze swapu vypořádána v hotovosti, protože nástroj a podkladové aktivum jsou různé měny / zdroje. Nástroj je užitečný pro lidi, kteří hledají likviditu, a neobvyklé způsoby, jak dosáhnout procentního zisku. Nástroj bude k dispozici od 5. února, zatímco smlouvy typu UP a DOWN na BitMEXu budou delistovány jako zbytečná třída aktiv.

Gemini získala od Deloitte certifikaci na druhý level zabezpečení tzv. SOC 2

Společnost Gemini oznámila, že dokončila úspěšně druhý level nezávislého testu zabezpečení SOC 2, kterou provedla konzultační firma Deloitte a to rok poté, co dokončila level 1 SOC 2.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře