23.01.20 Technická analýza BSV/USD – Po velké jízdě tvrdé vystřízlivění

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Goldman Sachs znovu zahájil provoz kryptoobchodního oddělení • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Velryba přesunula ohromující částku 4,5 mld. USD v BTC za poplatek 21 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh opět překračuje 1,4 bilionu...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Při zpracování poslední analýzy na BSV jsme měli čerstvě po velké pumpě, která udělala během pát hodin více jak 50% zhodnocení. Tehdy jsme se zaobíralI tím, zda se jedná pouze o jednorázovou záležitost, či to bude mít i pokračování. No, po krátké konsolidaci to opravdu začalo vypadat na to, že kurz tohoto coinu ještě jednou vystřelí. Nicméně, třeba pro mě je vstupovat do tohohle trhu čiré bláznovství. Po konsolidaci cena BSV zase explodovala a tentokrát mnohem více než předtím, protože během 24 hodin BSV posílilo o nějakých 185 %.

Tento trh byl vždycky hodně volatilní, ale něco takového nepamatuji. Nicméně, po takové velké jízdě už se ani nedalo moc uvažovat o tom, že by trh na tento růst jen tak navázal. Skoro to i vypadá, že to vyvolal jeden velký hráč, který to pak ve vyšších cenových hladinách všechno pěkně vyprodá. Ona totiž ta likvidita ve vyšších cenových relacích ani nebyla vysoká, takže to nebylo zrovna těžké takhle vyšponovat.

Aktuální situace na 4H TF BSV/USD

BSV

Kurz po té první pumpě zkonsolidoval do malého praporku, ze které zanedlouho zase vystřelil. Z počátku to nebylo nijak agresivní, až se objevila první velká zelená svíce, která to zakončila na úrovni 208 USD. Konsolidace, ale tentokrát daleko kratší. Následovalo pokračování v růstu kurzu, ale tentokrát to už bylo opravdu extrémní. Během hodiny cena vystřelila o více jak 90 % a zastavilo se to až s odrazem na psychologické hladině 400 USD. Pak jsme tu měli zaváhání, ale následně se trh opětovně pokusil o pokračování. Díky tomu se cena vyšponovala až k ceně 460 USD.

No a zde už máme konečně konečnou a od té chvíle BSV velkou část tohoto zhodncoení ztratilo. Tím, že cena klesla k úrovni 245 USD, tak hodnota coinu klesla o 47 %. Support níž kurz nepustil a proběhl odraz. Tady měl právě trh šanci na to navázat, ale to zůstalo promarněno. Po tom odrazu se kurz zase vrací k supportu a brzy bychom měli vědět, zda hranice podpory vydrží, či nikoliv.

Co dál?

Tento trh je pro mne naprostý odpad a rájem pro gamblery. Člověk tu může během pár minut udělat fakt ranec, ale ta pravděpodobnost, že naskočíte v tu správnou chvíli, je opravdu velmi nízká. S takovou volatilitou vás to totiž může zlikvidovat i při silné jízdě nahoru. Je ale pravda, že tak extrémní impuls jsem ani na BSV ještě nikdy neviděl a proto úplně nevěřím tomu, že se to snadno vrátí zpět to cenových relací, odkud to pumplo. V podstatě se ale jedná o trh, na který je technická analýza dost krátká. Technické úrovně to sice respektuje, ale ta volatilita ten graf dost níčí. Nemluvě o tom, že je to staronový coin, takže máme nejstarší data o price action pouze od konce roku 2018.

Indikátory

Tak z indikátoru RSI vidíme, že to mělo opravdu páru, protože hodnoty vzrostly až na 95 bodů. Což se jen tak nevidí a za dobu existence trhu s tímto coinem je to v podstatě ATH. Co se týče dalšího vývoje, tak křivka RSI stále neklesla do přeprodané části indikátoru, takže se zatím nedá říci, že to s jistotou odpadlo. Co se týče MACD, tak trh zjevně opanovalo zase negativní momentum. Ze Stochastic RSI můžeme zase seznat, že to negativní momentum není zatím extra silné.

Závěr

I když tento trh nemáme moc rádi a je to naprostý odpad, tak je BSV stejně velkým tématem kryptosvěta. Proto je asi na místě se čas od času se podívat, jak na tom ten trh je. Po technické stránce je to ale nepředvídatelný trh a z toho důvodu není radno si s ním moc zahrávat. Nejlépe se tomu v tomto ohledu zcela vyhýbat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře