Pohled do budoucnosti – Bitcoin za 200 000 USD

4
kryptoměny
Zdroj: Pexels.com

Hodnota Bitcoinu se (v době psaní článku) pohybuje kolem 53 380 dolarů a aktuální historické maximum je více než 64 000 USD. Mírný medvědí trend posledních dní analytiky jen pramálo odradil od zveřejňování dalších býčích postulátů ohledně budoucnosti Bitcoinu.

Mezi průmyslovými hráči panuje obecná shoda, která je ovšem podložena mnoha základními metrikami, že Bitcoin uzavře rok minimálně na 100 000 USD, přičemž bude mít ještě další prostor pro to, aby aktivum tuto cenu zdvojnásobilo nebo dokonce ztrojnásobilo.

Bitcoin za 200 000 USD by mimo jiné znamenalo, že tento kryptoměnový král dospěl v přední globální aktivum. A to ani zdaleka není vše. Pokud by se skutečně tato cenová předpověď vyplnila, tak na hodnotě 200 000 USD za 1 BTC budou bitcoinoví miliardáři tvořit plných 50 procent všech miliardářů, co jich na světě je.

btcusd
Cena BTC za poslední měsíc Zdroj: kryptomagazin.cz

Na ceně 200 000 USD budou bitcoinoví miliardáři tvořit polovinu ze všech miliardářů

Na ceně 200 000 USD bude plná polovina všech miliardářů tvořena bitcoinovými miliardáři. Toho si všiml šéf kryptoměnové burzy Coinbase, Brian Armstrong, který také dostal na prestižní seznam Forbes jako jeden z nejbohatších kryptoměnových osobností s čistým jměním více než 12 miliard dolarů.

Pokud se Armstrongovo tvrzení stane realitou, pak budou světoví miliardáři z poloviny tvořeni bitcoinovými miliardáři. Ze známých kryptoměnových jmen, kterým se to povedlo již nyní, připomínám třeba Chrise Larsena, Jeda McCaleba či Sama Bankman-Frieda, z nichž všichni drží kryptoměny v čisté hodnotě více než 3 miliardy dolarů.

Při ceně 200 000 dolarů se Satoshi Nakamoto oficiálně stává nejbohatším člověkem na světě

Je možné, že na hodnotě 200 000 $ bude muset Jeff Bezos přenechat titul nejbohatší osoby planety neznámému zakladateli BTC – Satoshi Nakamotovi.

Podle výpočtu analytiků vytěžil Satoshi mezi lednem a červencem 2009 více než 1 milion bitcoinů. To v přepočtu na současné ceny znamená, že drží bitcoiny v hodnotě zhruba 50 miliard dolarů. Pokoření ceny 200 000 USD by tak znamenalo, že Nakamotovo čisté jmění by výrazně přesáhlo 200 miliard dolarů.

Na hodnotě 200 000 USD se Bitcoin stane nejcenějším aktivem dle tržní kapitalizace

Co myslíte, může Bitcoin porazit Saudi Aramco, Apple, Microsoft a Amazon, aby se stal podle tržní kapitalizace nejcennějším aktivem? S největší pravděpodobností ano.

Sluší se připomenout, že Bitcoin se stal nejrychlejším aktivem, které za pouhých 12 let dosáhlo tržní kapitalizace více než 1 bilion dolarů a celkem reálně si dokáži představit, že překoná svůj vlastní rekord a stane se prvním aktivem, které dosáhne tržní kapitalizace přibližně 4 bilionů dolarů, pokud se jeho cena dotkne hodnoty 200 000 dolarů.

Závěr

200 000 dolarů za 1 BTC je zajímavá hodnota, která přepíše nejeden milník. Otázkou je, kdy se na na tuto cenu Bitcoin dostane. Zatím musí minimálně překonat své dosavadní ATH a zaútočit na kulatou hodnotu 100 000. Je ovšem ale dosti možné, že pak to bude hukot, kdy ani denní svíce s pětimístnou hodnotou nebudou výjimkou.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře