[Odpolední zprávy] • Instituce nakupují Bitcoin jako na konci roku 2020 • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Včera se Bitcoin dostal až na 46 800 dolarů, což se stalo nejvyšší cenovou hranicí za více než dva měsíce, ale v souvislosti s vývojem zdanění v USA poměrně rychle ustoupil. Ve skutečnosti se propadl až na úroveň kolem 44 600 USD, ale býci nad ním okamžitě získali  kontrolu zpět a opět ho posunuli směrem na sever. V následujících hodinách BTC přidal více než 1 500 USD na hodnotě a opět překonal 46 500 USD. Od této chvíle pak Bitcoin opět mírně korigoval, ale stále se drží nad 46 000 USD.

Výkonnost altcoinů byla v posledních dnech poměrně působivá. Ethereum vzrostlo v týdenním měřítku o 30 % poté, co přišel London Hardfork. Jen za posledních 24 hodin se ETH dostalo nad 3 200 USD a vyskočilo na nové několikaměsíční maximum více než 3 240 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – na hraně průlomu

Kryptoměny

Instituce nakupují Bitcoin jako na konci roku 2020

Rezervy bitcoinu (BTC) na burzách derivátů klesly na úroveň, která byla naposledy zaznamenána před květnovým propadem ceny. Údaje analytické služby CryptoQuant on-chain potvrdily, že k 10. srpnu činily rezervy derivátů 1,256 milionu BTC, což je nejméně od 11. května.

Na pozadí návratu zájmu institucí o krypto nástroje, jako je Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), údaje ukazují, že hlavní hráči ve skutečnosti po celou dobu poklesu navyšovali své držby BTC. Zůstatky na burzách to dokazují, přičemž u derivátových platforem se opakuje trend, který jsme naposledy zaznamenali na konci roku 2020.

Dokonce i během nejintenzivnější fáze letošního býčího běhu BTC zůstatky na derivátech naopak rostly, klesající zůstatek charakterizoval pouze samotný začátek běhu na 64 500 USD. [2a]

Charles Hoskinson tento týden oznámí datum spuštění chytrých kontraktů

Generální ředitel IOHK Charles Hoskinson oznámil, že datum velmi očekávaného spuštění chytrého kontraktu na Cardano bude zveřejněno tento pátek:

“Vedli jsme mnoho diskusí s partnery a dalšími lidmi a vypadá to, že jsme na dobré cestě v pátek oznámit datum.”

Krypto miliardář dodává, že to bude “velmi dosažitelné datum”. Přesto varuje komunitu, že onboarding na burzách bude “finálním go-go”.

Cardano nedávno vstoupilo do “purpurové” fáze zavádění Alonza a nyní probíhají poslední úpravy před spuštěním mainnetu hardforku. Cena Cardano (ADA) za poslední tři dny v očekávání spuštění chytrého kontraktu vzrostla o více než 20 %. [2b]

Banky, burzy, firmy

Coinbase odstraňuje tvrzení “kryto americkými dolary” pro USDC stablecoin

USD Coin (USDC), dolarový stablecoin společnosti Circle, zřejmě přišel o jednu ze svých největších konkurenčních výhod oproti svému rivalovi, Tetheru (USDT).

Hlavní kryptoburza Coinbase provedla důležitou změnu na stránce USD Coin na svých internetových stránkách v návaznosti na audit, který odhalil, že ne všechny rezervy USDC jsou drženy v hotovosti. To je v rozporu s předchozím tvrzením, že “každý USDC je krytý jedním americkým dolarem drženým na bankovním účtu”.

Návštěvníky Coinbase nyní při vstupu na webovou stránku USD Coin přivítá prohlášení, které říká, že USDC je “podpořen plně rezervovanými aktivy”. [3a]

Ripple spolupracuje s předním jihokorejským poskytovatelem platebních služeb

GME Remittance, jedna z předních společností v Jižní Koreji, oznámila spojení se společností SBI Ripple Asia, dceřinou společností distribuovaného ledgeru Ripple, s cílem umožnit rychlejší platby do Thajska.

Podle provozního ředitele Subashe Chandry Poudela bude společnost GME Remittance díky tomu, že se stane součástí sítě RippleNet, schopna rychle otevírat nové koridory pro převody peněz po celém světě.

Siam Commercial Bank, nejstarší thajská banka a dlouholetý partner společnosti Ripple, se spojila s GME Remittance, aby mohla přijímat převody peněz z Jižní Koreje. Ripple má v Jižní Koreji silné zastoupení díky partnerům, jako jsou Coinone Transfer, Sentbe a Hanpass. [3b]

CBDC, Regulace

Venezuela ohlásila digitální bolívar na říjen

Digitální měny centrálních bank (CBDC) se stávají módou napříč mnoha vládami a mnoho zemí aktivně vyvíjí své vlastní. Venezuelská centrální banka se rozhodla zavést vlastní CBDC do října letošního roku. Totéž poprvé prozradil venezuelský viceprezident pro komunikaci na Twitteru.

V oznámení dále dodal, že dojde také k měnové úpravě, která z venezuelské měny bolívar odstraní šest nul. Digitální bolívar bude doprovázen ekvivalentní novou mincí v hodnotě 1 bolívaru a bankovkami v hodnotě od 5 Bs do 100 Bs.

CBDC bude podporován výměnným systémem založeným na SMS, aby bylo možné provádět převody a platby mezi uživateli. Banka rovněž upřesnila, že žádné z těchto opatření nebude mít vliv na současnou hodnotu bolívaru. [4a]

Bank of Jamaica razí první várku národní digitální měny

Jamajka agresivně pokračuje v zavádění digitální měny centrální banky (CBDC), neboť Bank of Jamaica (BOJ) vyrazila první várku CBDC. BOJ oficiálně oznámila, že její specializované oddělení CBDC v pondělí na finančním ceremoniálu předvedlo proces ražby digitální měny.

Proces emise digitální verze jamajského dolaru (JMD) proběhl za účasti jamajského ministra financí Nigela Clarka, guvernéra BOJ Richarda Bylese a skupiny vedoucích pracovníků BOJ, jakož i manažerského týmu irské technologické společnosti eCurrency Mint.

Podle tohoto oznámení plánuje BOJ vydat celkem 230 milionů JMD (1,47 milionu USD) ve formě CBDC institucím přijímajícím vklady a autorizovaným poskytovatelům platebních služeb v rámci pilotního projektu digitální měny, který skončí letos v prosinci. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

“údaje ukazují, že hlavní hráči ve skutečnosti po celou dobu poklesu navyšovali své držby BTC”

To vypadá, že tito správci majetku za miliardy dolarů, vůbec nerozumí TA a neumí poznat jasné signály trhu 🙂 Až tady některým jedincům dojde co se děje a začnou brečet, Hodleři kteří neprodali při JASNÝCH signálech pro prodej 🙂 (rozumněj nejsou debilové kteří panikaří při každém pohybu volatilního trhu)budou počítat opravdu, ale opravdu velké zisky.

Proto, ti kteří nemáte BTC, protože jste geniálně prodali a peníze projeli při daytradingu přestaňte oblbovat zelenáče. Celkem nechápu Ing. který valí jednu TA za druhou straší jak baba Varga a a a a nic….. To nemyslím zle, jen by chtělo vážit dopad svych TA i když je u nich disclaimer….

Pěkný den Tom2

Fantom

Bába se jmenovala Vanga a báli se ji i komunisti a to je co říct:) Moc by mě zajímalo které instituce to jsou. Třeba jestli Allianz, Societe General nebo Credit Suisse teď jedou v BTC atd. Třeba ti z JPM do toho museli jít za několik Giga, když očekávají přístí rok těch 400k. Věta: “Rezervy bitcoinu (BTC) na burzách derivátů klesly na úroveň, která byla naposledy zaznamenána před květnovým propadem ceny.” zní sama o sobě docela hrozivě, má-li se situace opakovat. Na to aby rostla cena je potřeba sehnat kupující a tyto zprávy to mají podpořit. Bull trap evidentně funguje a je potřeba do ní dostat co nejvíce lidí. Pohádky o institucích které akumulují na těchto cenách je zjevně to co chce trh slyšet. Sám jsem z trhu vystoupil a budu opatrně nastupovat, až bude v rudé barvě. A jestli to bude po propadu z 50k na 29k nebo ze 150k na 40k se teprve uvidí. Může to trvat i hodně dlouho, ale ne nadarmo se říká že trpělivost je nejdůležitější vlastností tradera.

Tomáš

Máš pravdu Vanga, ale uznej Varga zní drsněji 🙂 Fantome podle tvých příspěvků tě považuji za inteligentního jedince. Já nerozporuji co píšeš jen je třeba vědět, že různé analýzy a rozbory mají následky i v tom, že lidi prodali zbytečně se ztrátou a nyní čekají na propad který nikdy nemusí přijít pokud už neudělali nějakou větší blbost tytu pujčky a daytrading. Pokud jsi vydělal ok opravdu ti to přeju, jen je třeba si přiznat pokud by člověk neobchodoval a držel zda by na tom nebyl lépe a byl v klidu T2

BronislavP

Dle Tětka a jednoho z jeho youtube rozhovorů se vyjádřil jasně v tom že i špičkoví tradeři mají co dělat a v btc prostě hodl vítězí nad drtivou většinou traderů – myslím si že pač tu pumpu pak už nechytneš. Klidně to z kila může jít 60k a pořád kdo jako já nakupoval i teď v dipu pod 30k (smál se u inženýrkovi TA) tak bude pořád v pohodě. 1 sat = 1 rohlík.

Fantom

Jasně, to platí i pro akciové trhy. Jen je nutné nevstupovat zrovna na ATH. Kdo nakoupil v roce 2017/2018 na 19k, tak byl 2 roky ve ztrátě. Je možné že ten kdo nakoupil letos na 65k bude také 2 roky ve ztrátě. Tětek je BTC fundamentalista, neuznává alty. Proč? Některé jsou lepší než BTC. Nikde není psáno že bude o BTC zájem i za 10-20let. Může ho klidně porazit nějaký alt.

BronislavP

No a co že ve ztrátě pokud něčemu věřím a mám dost jiných prostředků v něčem jiném, klidně ztráta po přechodnou dobu, když pak pořád to udělá procentuální roční ranec. A to je oč tu běží. co se týče flipnutí jsou i teorie že by to třeba na hodinku flip ETH za BTC byl kryptotrhu prospěšný…kdoví, ale každý pak říká že by okamžitě měnil do BTC :). Hold nikdo neví co by se pak Vitalikovi urodilo v makovici, kdežto pan/skupinaSatoshi je větší jistota 🙂 .

Fantom

“Pokud něčemu věřím” to je přesně ono. BTC a obecně celé krypto je závislé právě na důvěře. Nic jiného tam není. Proto případná ztráta důvěry znamená kolaps trhu. Za akcií stojí firma a její hospodářské výsledky a vyhlídky do budoucna. Tohle BTC nemá. Jde jen o tu důvěru. Velcí hráči si s trhem pohrají jako v roce 2018. Bude to úplně stejné. On je i akciový trh zralý na výplach a co teprve krypto. F/G je další indikátor který ukazuje na bull trap.

Michal

Akcie jsou taky o víře – je to víra v to, že svět je takový, jak ho vidíme. Až si lidé začnou myslet, že třeba komunismus je lepší, akcie ztratí hodnotu.

Fantom

Jasně. Každý se rozhoduje sám za sebe a sám sobě je za svá rozhodnutí odpovědný. Ono se ale také může stát, že i ti co prodali se zrátou na tom časem mohou být lépe než ti co drží a do ztráty se časem mohou dostat. Ostatně pokud by poslouchali inženýra tak by se do žádné ztráty nedostali, neboť by ani nenakoupili 🙂 Podle mne je lepši realizovat zisk a potom zase za málo při propadu dokoupit a pak zas prodat. A to proto že jsme obecně v grafu v obrovské parabole. Za mně – pravděpodobnost brutálního propadu je mnohem větší než brutálního růstu – viz market cycles – 1W graf jako z učebnice. Netvrdím že nemůžeme na nové ATH ještě teď ale považuji to za nepravděpodobné. Naopak obrovský propad považuji za mimořádně pravděpodobný. Ještě se může ukázat že 30k je extrémně vysoká cena.

Vojtech

Baba Vanga byla hodně přísná 😀 A Varga? To byl můj rozvodovej právník! Prisnej nebyl, zato vychcanej jak mraky😂

Poslední editace 2 let před přes Vojtech
Lojza

Robert?

Tomáš

Ty jsi hrozně jednoduchý člověk. Měsíc zpátky jsi tu psal že BTC půjde na 10k a ono nic (od te doby se ti neustále smeju, protože jsem měl pravdu) teď tu píšeš zas o bull trap a pád někam kolem 20 🤣 ty musíš mít celkem mindrák že si nekupoval dole když to šlo co? A teď ti zase “ujede vlak” a budu se ti zase smát, až bude btc za 80k a ty pořad budeš jen čumět a psát tady jak to poletí dolu a realne vlastně nikdy nenakoupis protože budeš cekat na svých vysnenych 5k za btc který ve finále stejně koupis za úspory z fabriky 😂 já možná naskocil neuvazene v květnu do trhu, ale od ty doby jsem dokupoval v řádech desítek tisíc eur. V zimě ti pošlu fotku jak jsem mám ještě víc skvěle než dnes.

Tomáš

* překlep až bude btc za 100k tak ho koupis za drobný z kolbenky.

BronislavP

Mám podobný názor. Asi je to tím že dotyčný TA rádoby guru z nemanic v BTC prostě nevěří. Dle části jeho profesorů je to ponzi a zdarec.

Fantom

Tohle je zbytečně urážlivá poznámka. Jarolím podle mne krypto neobchoduje, nikdy ho neobchodoval a ani v budoucnu nebude. To ale neznamená, že na něj nemůže udělat analýzu. Já si zase třeba nikdy nekoupím zlato. To ale neznamená, že bych jím opovrhoval. Je to investiční aktivum jako každé jiné a má své fanoušky i odpůrce. Co si tady ale málokdo uvědomuje nebo možná ani nechce uvědomit, je že jsme v megabublině úplně ve všem a ta jednou praskne. A až se totálně vysype akciový trh, tak krypto úplně zkolabuje. To bude teprve investiční příležitost. Jenže to může trvat opravdu dlouho. Tady všichni chtějí všechno hned. Nejlépe propad na 20k a za týden 150k. Případně naopak. 😀

Floutek

Me bavi, jak se tu porad hadate kvuli tem analyzam a vzajemne se urazite…

– Meli jste vsichni nakoupit v akumulacni fazi pred Halvingem… A tyhle korekce by vas uz nezajimali…

– BTC samozrejme uz nikdy nespadne pod 20 000 dolaru… A z uplne jinech duvodu, nez si myslite – je to mezni produkcni cena…

– Krypto je v rustovy fazi, ktera samozrejme do par mesicu skonci bear marketem… Ale to je soucasti cyklu, kterej se porad opakuje…

– Ale souhlasim s tebou Fantome v jedny veci… Pokud praskne bublina na akciich pred zaverem bullrunu BTC…tak se celej kryptotrh vylije taky – a to vetsina lidi vubec netusi…

Tomáš

Tady je potřeba zmínit 4,5 bilionu usd které v následujících 5 letech vytiskne FED pokud myslíte že do 5 let praskne SP500 moc bych tomu nevěřil:) Vanga
Rulez
Tom2

Floutek

Chapu, ale rozhodne bych se podival na fazi ekonomickyho cyklu, v ktery se aktualne nachazi celej zapad:

  • Kapitalovy trhy jsou na vrcholu rustovy faze, ktera trva uz 11 let
  • Ekonomicky recese se kazdych 8 az 10 let opakujou, cili dalsi je za dverma (a za 5 let to nebude – trhy jsou ted ve vetsi bubline nez v roce 2001)
  • Kvantitativni uvolnovani neni samospasny… v pripade recese ty obchodni tlaky nespasi…
  • BTC ukazal, ze jeho vyvoj je zcela zavislej na vyvoji akciovyho trhu – a nikdy si neprosel ekonomickou recesi…
  • A protoze kapitalovy trhy uz zazily mensi korekce v roce 2019 i 2020 – a BTC padal spolecne s akciema…
  • …tak hypoteza o vyplachu kryptotrhu v pripade ekonomicky recese hranici s jistotou…

Nikoho nestrasim, ale divejme se na svetovy trhy realisticky a stejnou optikou sledujme i vyvoj ceny BTC .-)

Fantom

Mezní produkční cena není fixní. Když nebude o BTC zájem budou převažovat prodejci a cena bude klesat. Současně bude klesat i hashrate (snížený zájem o těžbu vzhledem ke klesající ceně) a po úpravě obtížnosti těžby bude klesat i ona mezní produkční cena. 🙂

Vojtech

Stažení btc z burz nic neznamená. Do 20 min tam můžou být zpátky. Proto těm onchain datum moc nevěřím. Stačí, když se mezi sebou domluví pár velryb a smahem ta data zmanipuluji, resp. ovlivní jejich výklad.

spot_img