[Odpolední zprávy] • Instituce nakupují Bitcoin jako na konci roku 2020 • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Včera se Bitcoin dostal až na 46 800 dolarů, což se stalo nejvyšší cenovou hranicí za více než dva měsíce, ale v souvislosti s vývojem zdanění v USA poměrně rychle ustoupil. Ve skutečnosti se propadl až na úroveň kolem 44 600 USD, ale býci nad ním okamžitě získali  kontrolu zpět a opět ho posunuli směrem na sever. V následujících hodinách BTC přidal více než 1 500 USD na hodnotě a opět překonal 46 500 USD. Od této chvíle pak Bitcoin opět mírně korigoval, ale stále se drží nad 46 000 USD.

Výkonnost altcoinů byla v posledních dnech poměrně působivá. Ethereum vzrostlo v týdenním měřítku o 30 % poté, co přišel London Hardfork. Jen za posledních 24 hodin se ETH dostalo nad 3 200 USD a vyskočilo na nové několikaměsíční maximum více než 3 240 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – na hraně průlomu

Kryptoměny

Instituce nakupují Bitcoin jako na konci roku 2020

Rezervy bitcoinu (BTC) na burzách derivátů klesly na úroveň, která byla naposledy zaznamenána před květnovým propadem ceny. Údaje analytické služby CryptoQuant on-chain potvrdily, že k 10. srpnu činily rezervy derivátů 1,256 milionu BTC, což je nejméně od 11. května.

Na pozadí návratu zájmu institucí o krypto nástroje, jako je Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), údaje ukazují, že hlavní hráči ve skutečnosti po celou dobu poklesu navyšovali své držby BTC. Zůstatky na burzách to dokazují, přičemž u derivátových platforem se opakuje trend, který jsme naposledy zaznamenali na konci roku 2020.

Dokonce i během nejintenzivnější fáze letošního býčího běhu BTC zůstatky na derivátech naopak rostly, klesající zůstatek charakterizoval pouze samotný začátek běhu na 64 500 USD. [2a]

Charles Hoskinson tento týden oznámí datum spuštění chytrých kontraktů

Generální ředitel IOHK Charles Hoskinson oznámil, že datum velmi očekávaného spuštění chytrého kontraktu na Cardano bude zveřejněno tento pátek:

„Vedli jsme mnoho diskusí s partnery a dalšími lidmi a vypadá to, že jsme na dobré cestě v pátek oznámit datum.“

Krypto miliardář dodává, že to bude „velmi dosažitelné datum“. Přesto varuje komunitu, že onboarding na burzách bude „finálním go-go“.

Cardano nedávno vstoupilo do „purpurové“ fáze zavádění Alonza a nyní probíhají poslední úpravy před spuštěním mainnetu hardforku. Cena Cardano (ADA) za poslední tři dny v očekávání spuštění chytrého kontraktu vzrostla o více než 20 %. [2b]

Banky, burzy, firmy

Coinbase odstraňuje tvrzení „kryto americkými dolary“ pro USDC stablecoin

USD Coin (USDC), dolarový stablecoin společnosti Circle, zřejmě přišel o jednu ze svých největších konkurenčních výhod oproti svému rivalovi, Tetheru (USDT).

Hlavní kryptoburza Coinbase provedla důležitou změnu na stránce USD Coin na svých internetových stránkách v návaznosti na audit, který odhalil, že ne všechny rezervy USDC jsou drženy v hotovosti. To je v rozporu s předchozím tvrzením, že „každý USDC je krytý jedním americkým dolarem drženým na bankovním účtu“.

Návštěvníky Coinbase nyní při vstupu na webovou stránku USD Coin přivítá prohlášení, které říká, že USDC je „podpořen plně rezervovanými aktivy“. [3a]

Ripple spolupracuje s předním jihokorejským poskytovatelem platebních služeb

GME Remittance, jedna z předních společností v Jižní Koreji, oznámila spojení se společností SBI Ripple Asia, dceřinou společností distribuovaného ledgeru Ripple, s cílem umožnit rychlejší platby do Thajska.

Podle provozního ředitele Subashe Chandry Poudela bude společnost GME Remittance díky tomu, že se stane součástí sítě RippleNet, schopna rychle otevírat nové koridory pro převody peněz po celém světě.

Siam Commercial Bank, nejstarší thajská banka a dlouholetý partner společnosti Ripple, se spojila s GME Remittance, aby mohla přijímat převody peněz z Jižní Koreje. Ripple má v Jižní Koreji silné zastoupení díky partnerům, jako jsou Coinone Transfer, Sentbe a Hanpass. [3b]

CBDC, Regulace

Venezuela ohlásila digitální bolívar na říjen

Digitální měny centrálních bank (CBDC) se stávají módou napříč mnoha vládami a mnoho zemí aktivně vyvíjí své vlastní. Venezuelská centrální banka se rozhodla zavést vlastní CBDC do října letošního roku. Totéž poprvé prozradil venezuelský viceprezident pro komunikaci na Twitteru.

V oznámení dále dodal, že dojde také k měnové úpravě, která z venezuelské měny bolívar odstraní šest nul. Digitální bolívar bude doprovázen ekvivalentní novou mincí v hodnotě 1 bolívaru a bankovkami v hodnotě od 5 Bs do 100 Bs.

CBDC bude podporován výměnným systémem založeným na SMS, aby bylo možné provádět převody a platby mezi uživateli. Banka rovněž upřesnila, že žádné z těchto opatření nebude mít vliv na současnou hodnotu bolívaru. [4a]

Bank of Jamaica razí první várku národní digitální měny

Jamajka agresivně pokračuje v zavádění digitální měny centrální banky (CBDC), neboť Bank of Jamaica (BOJ) vyrazila první várku CBDC. BOJ oficiálně oznámila, že její specializované oddělení CBDC v pondělí na finančním ceremoniálu předvedlo proces ražby digitální měny.

Proces emise digitální verze jamajského dolaru (JMD) proběhl za účasti jamajského ministra financí Nigela Clarka, guvernéra BOJ Richarda Bylese a skupiny vedoucích pracovníků BOJ, jakož i manažerského týmu irské technologické společnosti eCurrency Mint.

Podle tohoto oznámení plánuje BOJ vydat celkem 230 milionů JMD (1,47 milionu USD) ve formě CBDC institucím přijímajícím vklady a autorizovaným poskytovatelům platebních služeb v rámci pilotního projektu digitální měny, který skončí letos v prosinci. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

20 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: