11.08.21 Technická analýza BTC/USD – na hraně průlomu

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V úterní analýze na Bitcoin (BTC) jsme si ukázali, že trh udělal velký kus práce a dostal se velmi slibných úrovní. Hlavně došlo k prolomení rezistenční konfluence, která sama o sobě znamenala mohutnou překážku pro postup do vyšších cenových úrovní. Momentálně cena opakovaně naráží na cenovou rezistenci 47 000 USD, která prozatím nápor nakupujících ustává.

Aktuální situace na 1W TF DXY

Nějakou dobu jsme si neprohlédli stav dolarového indexu. Ono se toho taky na tomto trhu příliš nestalo. Důležité ovšem pro nás je, že postup kurzu se zastavil u dvou křivek klouzavých průměrů – MA 50 a MA 20. Nepřestává mne udivovat, jak obyčejné klouzavé průměry čas od času fungují. Obzvlášť, když jsou zrovna blízko sebe.

V každém případě to aktuálně nevypadá, že by DXY mělo jít dolů. Spíš naopak, protože se čím dál více očekává, že Federální rezervní banka ještě tento rok navýší úrokové sazby. Možná i utne kvantitativní uvolňování, které provozují už příliš dlouho. On by se totiž uvedený nástroj měl používat ve vlnách, nikoliv po nepřetržitou dobu.

Co se týče technické stránky DXY, pásmo kolem 92,5 bodu vydrželo, takže bych si dovolil tvrdit, že se jedná o výchozí pozici pro nadcházející expanzi kurzu. Otázkou ovšem je, jak dynamická expanze z toho vzejde. Pokud se bude jednat o něco střídmějšího, pak by růst dolaru mohl Bitcoin unést.

V každém případě je důležité dolarový index sledovat. Je samozřejmě velmi těžké se podle toho adekvátně zařídit, ale člověk by měl mít obecné povědomí o tom, zda risk-off sentiment sílí.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Jak jsem říkal v úvodu, kurz opakovaně dotírá na jednu z důležitých rezistencí, která je kolem 47 000 USD. Zrovna před několika okamžiky se býci zase pokoušeli o průraz, ale jenom těsně se to nakonec nepovedlo. Na velmi nízkých časových rámcích jde zkrátka pozorovat, že u uvedené hladiny probíhá nesmírně urputný boj.

BTC

Těch 47 000 USD je totiž zároveň spodní hranice distribučního pásma z první poloviny roku. Mnozí proto tuto úroveň záměrně shortují, protože se snaží spekulovat na to, že distribuční útvar otestujeme a pak jdeme na nové roční low. Tak by to totiž bylo podle Wyckoffovy metody správně. Proto taky leckteří berou těch 47 000 USD jako mnohem silnější rezistenci, než tu na 42 000 USD.

Pouze čas ukáže, jak je to ve skutečnosti a já osobně doufám, že se již tento týden rozhodne. Jestli nakupující rezistenci konečně prorazí, bude to druhý velký úspěch v řadě, díky čemuž hodně porostou šance na býčí průběh. Pro Bitcoin je každopádně rozhodující, aby se dostal z aktuálního cenového rozmezí, které je rizikové.

Pořád hrozí, že se býci dostanou do pasti. Co se týče objemů, včerejšek byl slabší, což bylo dáno tím, že BTC pouze pod rezistencí konsolidoval. Rozhodně ale Bitcoin potřebuje, aby objemy pospolu s cenou soustavně rostly.

Indikátory

Na denním RSI je pořád ta divergence, která bohužel znesnadňuje rozhodnutí. Medvědí divergence na vyšších časových rámcích není totiž rozumné ignorovat. Ovšem ono může trvat relativně dlouho, než dojde díky cenovému růstu k jejímu úplnému zneplatnění.

Jestli Bitcoin prorazí, divergence zmizí až právě někde nad 47 000 USD. A navíc medvědí divergence je i na druhém indikátoru. Respektive na histogramu MACD. V grafu s BTC jsou tedy rovnou dva rizikové signály, které není radno přehlížet.

Bitcoin závěrem

Je dost zajímavé sledovat, jak se kurz snaží skrze těch 47 000 USD probít. Před několika okamžiky byli nakupující mírně zatlačeni zpátky, ale těch pár stovek dolarů je téměř nic. Ta zamítnutí jsou slabá, a proto je nanejvýš pravděpodobné, že průlom je na spadnutí. Nelze ovšem vyloučit, že trhy nebudou chtít nechat divergence bez odezvy. I s tím je tedy nutno kalkulovat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

S těmi sazbami nevím. To je na spadnutí už několik let a pokaždé je to tutovka, že letos už se budou zvyšovat. Nevím, podle mě ne.

bkf1
Hodnocení článku :
     

“Zrovna před několika okamžiky se býci zase pokoušeli o průraz, ale jenom těsně se to nakonec nepovedlo.”

No to “těsně” bylo na můj vkus vcelku daleko, ty opravdové pokusy o průraz nás (snad) teprve čekají…

Tomáš P.

Super analýza 🙂

spot_img