[Odpolední zprávy] • Bitcoin zaznamenal nejhorší čtvrtletí za posledních 11 let • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna se minulý víkend dostala na desetidenní maximum, když se přiblížila k 22 000 USD. V době, kdy komunita očekávala další skok k vyšším hodnotám, se však situace změnila a BTC začal postupně ztrácet hodnotu.

V důsledku toho klesl na úroveň kolem 20 000 USD, kde se držel několik dní v kuse. Tuto úroveň však nakonec ztratil a propadl se na 19 000 USD.

Včera se situace ještě zhoršila a bitcoin se propadl na další několikatýdenní minimum 18 500 USD. Když se však děsivé druhé čtvrtletí blížilo ke svému konci, kryptoměna se vydala na cestu a během několika málo minut vyskočila o více než 2 000 USD a dotkla se 21 000 USD. Nicméně to trvalo jen krátce a BTC se od té doby vrátil pod kýženou hranici 20 000 USD.

Většina altcoinů prošla v uplynulých 24 hodinách podobnou volatilitou, ale celkově je situace o něco pozitivnější než ve středu a ve čtvrtek. Ethereum se udrželo nad 1 000 USD poté, co se v poslední době několikrát přiblížilo ztrátě této úrovně. Od této chvíle se druhá největší kryptoměna pohybuje v blízkosti 1 100 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Shrnutí 6M, 3M a 1M, totálně bearish

Kryptoměny

Salvador opět nakupuje BTC

Na pozadí pokračujících medvědích tržních podmínek Salvador opět nakoupil bitcoinový dip a přidal 80 BTC. Salvadorský prezident Nayib Bukele oznámil nákup na svém Twitteru:

Naposledy Salvador nakoupil bitcoiny 9. května, kdy získal 500 BTC. Bukele tehdy uvedl průměrnou nákupní cenu 30 744 USD v transakci, která měla v té době hodnotu 15 milionů USD. [2a]

Na hlavu „Cryptoqueen“ vypsala FBI odměnu 100 000 dolarů

Je známá jako „Cryptoqueen“, protože před svým zmizením vylákala miliardy dolarů pomocí kryptoměny, která neměla žádnou skutečnou hodnotu. Federální úřad pro vyšetřování ji nyní zařadil na seznam deseti nejhledanějších zločinců.

Ruja Ignatova, která je na útěku od roku 2017, je podezřelá z organizování rozsáhlého Ponziho podvodu využívajícího kryptoměnu OneCoin. FBI tvrdí, že prostřednictvím kryptoměnového startupu OneCoin, který v roce 2014 spoluzaložila, oklamala investory o více než 4 miliardy dolarů.

Kromě toho, že 42letou Cryptoqueen zařadila na seznam nejhledanějších osob, nabízí FBI za informace vedoucí k jejímu dopadení odměnu 100 000 dolarů. Pyramidové schéma propagovalo Onecoin, o kterém Ignatova a její obchodní partner tvrdili, že bude „Bitcoin Killer“, jako blockchainový projekt s nativní kryptoměnou, přestože neexistoval žádný blockchain a nebylo na něj navázáno žádné skutečné kryptoaktivum. [2b]

Bitcoin zaznamenal nejhorší čtvrtletí za posledních 11 let

Bitcoin zaznamenal ve druhém čtvrtletí na pozadí útlumu na kryptotrhu nejhorší pokles za posledních 11 let. Po květnových a červnových turbulencích byl pokles o 56 % jeho nejhorším čtvrtletním propadem od třetího čtvrtletí roku 2011.

V době psaní tohoto článku se bitcoin podle údajů prostřednictvím CoinGecko obchodoval za 19 452 USD. Bitcoin se ve čtvrtek pohyboval na obou stranách 19 000 USD, než se mírně zotavil a za posledních 24 hodin získal 1,9 %.

Čtvrtletní ztráta přichází v době, kdy se na finančních trzích odehrálo několik krizí. V červnu se krypto půjčovny Celsius a BlockFi dostaly pod vytrvalou kontrolu poté, co se první z nich rozhodla zastavit výběry pro zákazníky a spekulovalo se, že druhou z nich má za sníženou cenu získat společnost FTX. [2c]

Banky, burzy, firmy

Společnost Coinbase popírá zprávy o prodeji údajů o zákaznících vládě USA

Kryptoburza Coinbase popřela zprávy, podle nichž společnost prodává informace o svých zákaznících imigračnímu a celnímu úřadu Spojených států (ICE), který spadá pod ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

Ve čtvrtek se na internetu objevily zprávy, že Coinbase poskytuje geolokační údaje ICE. Kvůli tomu byli uživatelé Twitteru, jako například Solobase Mac, šokováni a poznamenali, že „se k tomu neupsali“.

Coinbase ve svém prohlášení na Twitteru upřesnila, že firma „neprodává proprietární údaje o zákaznících“. Burza zdůraznila, že její hlavní prioritou je poskytovat uživatelům platformy bezpečnou a zabezpečenou zkušenost. [3a]

Facebook spouští funkci NFT pro vybranou skupinu tvůrců v USA

Pouhý týden poté, co výkonný ředitel Mark Zuckerberg oznámil tento plán, začala společnost Meta na Facebooku zavádět funkci non-fungible token (NFT).

Funkce bude zpočátku přístupná vybrané skupině tvůrců z USA; podobně jako před měsícem společnost zavedla NFT na Instagramu. Zuckerberg ve svém příspěvku na Facebooku, v němž tento krok oznamuje, rovněž uvedl, že společnost se zabývá NFT v rozšířené realitě a 3D NFT s využitím softwarové platformy Spark AR.

Tuto zprávu ve středu potvrdil produktový manažer Meta Navdeep Singh na Twitteru. Snímky obrazovky, které Singh sdílel, ukazují, že NFT na Facebooku se budou zobrazovat na profilu uživatele pod záložkou „digitální sběratelské předměty“. [3b]

CBDC, Regulace

Členové EU dosáhli dohody o MiCA

Po letech debat dosáhli vyjednavači z Výboru pro hospodářské a měnové záležitosti EU konečně dohody o tom, jak by měla být regulována kryptoměna. Nejnovější aktualizace zákona o kryptotrzích (MiCA) bude usilovat o zavedení ustanovení o dohledu, ochraně spotřebitele a environmentálních opatřeních. Dřívější verze návrhu zákona se snažila zakázat digitální aktiva založená na proof-of-work, včetně bitcoinu, ačkoli implementace byla nakonec zrušena.

MiCA, o němž se od jeho vzniku v roce 2020 vedou vášnivé debaty, stanoví pravidla, jak by se mělo zacházet s krypto a digitálními aktivy, a to tak, že určí, v čem stávající právní předpisy v oblasti finančních služeb v EU zaostávají. Jejím cílem je zavést jednotné zacházení s digitálními aktivy ve všech 27 členských státech.

Transparentnost, zveřejňování informací, autorizace a dohled nad transakcemi ze strany poskytovatelů služeb jsou některá z opatření, jimiž se nový návrh zákona zabývá, přičemž další pozornost je věnována ochraně spotřebitelů, uvedl Evropský parlament ve čtvrtečním prohlášení. Cílem nového právního rámce je podle prohlášení podpořit integritu trhu a finanční stabilitu regulací veřejných nabídek kryptoměn a digitálních aktiv. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Wake up !!!

Letadlo
Pyramida
Ponzi
Kurva lidi ,sice na vás vydělávám, ale jste fakt idioti.

spot_img