01.07.22 Analýza BTC/USD – Shrnutí 6M, 3M a 1M, totálně bearish

4.7
(13)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) v noci předvedl další klasickou pump & dump, což bylo právě něco, co si nepřejete vidět, když jste v longu a očekáváte rally k 27 000 USD. To P&D totiž znamená, že si s trhem někdo hraje a pohyby jsou jaksi méně relevantní. Ta úvodní pumpa vypadala vážně dobře a skutečně se na krátký okamžik zdálo, že to je ten impuls k bearmarket rally. A pak najednou chcíp.

To dnes ale není jediné, co nás zajímá. Ve včerejším streamu jsme si zevrubně rozebrali pololetní, kvartální a měsíční svíce. Těsně před jejich close a vlastně jsme to již brali jako hotovou věc. Respektive jejich podobu. Pokud máte radši videjka, zapněte si klidně stream. Ohledně těch svící je to dnes totiž opáčko včerejška.

Aktuální situace na 6M, 3M a 1M BTC/USD

Pololetní časový rámec vypadá vážně děsivě. Hlavně v kontextu s předešlými dvěma svícemi. Svíce z první poloviny roku 2021 je typická Shooting star. Pak máme něco jako Spinning top. A za první polovinu letošního roku máme obrovskou plně červenou svíci, která reprezentuje 57% kurzovou ztrátu.

Tím chci říct, že bitcoin měl více jak deset let trvající bull run. A před sebou máme přesvědčivý vrchol. I proto jsem toho názoru, že dno současného medvědího trendu bude vážně velmi hluboko.

BTC
Pololetní časový rámec

Na kvartálním časovém rámci tvoří vrchol zrovna Shooting star. Což je zase ta vůbec nejvíce medvědí svíce, kterou během bull runu vidět nechcete. A nyní je i definitivně potvrzená jako vrchol. Kvartální svíce má naprostou identickou podobu jako ta pololetní. To je zajímavá shoda. O a o to víc je zajímavá díky měsíčnímu close, které je taktéž naprosto identické.

BTC
Kvartální časový rámec

Na kvartálním grafu mě ovšem zaujalo, že bitcoin otestoval klouzavý průměr s periodou 20. Stejně jako v prvním kvartálu roku 2020. Nicméně tentokrát s jiným výsledkem. Příliš se toho nestal. Bitcoin na měsíčním grafu pokořil 50měsíční klouzavý průměr. A to velmi lehce. A bylo by už vážně špatné, jestli bitcoin na první pokus prolomí klíčový klouzák i na tříměsíčním grafu.

To se na těch 12 000 USD dostaneme mnohem rychleji, než bych původně předpokládal. Můj odhad je poměrně dlouhou dobu přelom podzim/zima. Ale to právě počítá s tím, že se dočkáme letního bearmarket rally. Které však pořád nepřichází.

Co se týče indikátorů, na MACD se zřetelně schyluje k bearish crossu. Zatímco indikátor RSI je na 50 bodech. Čili asi nejníže, kam dostupná data sahají.

BTC

Jak jsem zmínil, podoba měsíční svíce je vážně identická s pololetní a kvartální svící. Taková shoda v podobách nebývá zrovna častá. Vlastně je to takový triple signál, že to jde lidově řečeno do kytek. Jako vskutku negativní signál je fakt, že máme první měsíční zavírací cenu pod 50měsíčním klouzavým průměrem. Což se v historii BTC ještě nestalo.

Teď ale k tomu pozitivnímu. Máme rovnou na třech měsíčních časových rámcích zavírací cenu nad důležitým S/R levelem, který se nachází kolem 19 000 USD. Čili uvedené pásmo je potvrzené jako relevantní. Už jenom fakt, že se na zmíněné hladině pokles zastavil, lze považovat za nemalý úspěch.

Přestože všechny uvedené svíce mají hrozivou podobu, pořád nelze vyloučit, že to dlouho očekávané bearmarket rally přijde.

Jinak měsíční RSI nám vytvořilo nové historické low. Momentálně jsme na 41,5 bodech. A já si myslím, že v rámci současného medvědího trhu budeme mít na měsíčním RSI minimum až někde pod 30 body. Což odpovídá zhruba cenám v rozmezí 3 000 – 6 000 USD.

Závěrem

U těch vysokých časových rámců je jeden velký problém, těžko říct, za jak dlouho přijde ze strany trhu odezva. Čím vyšší časový rámec bereme v potaz, tím delší teoreticky zpoždění při uplatnění signálu. Ale zase o to větší váhu na budoucí vývoj to má.

Jinak, dnes jsem toho chtěl řešit mnohem více. Ale dnešní prostor vypršel. Proto bude analýza na bitcoin i zítra. Ale až tak někdy k večeru. A samozřejmě v neděli vyjde video analýza, kde toho budeme tentokrát řešit vážně hodně.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

15 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
Ladislav

Ovečka dala mínus.🙂

Ladislav

Čím více mínus,o to větší šance na odehrání patternu.

Fantom

Velmi pravděpodobný průběh. Vidím to podobně.

Kenny

Pokud se akciove trhy ustali, tak je uplne ale uplne jedno jake jsou a byly svicky mesicni, pulrocni, ctvrtletni a klouzave prumery prekonany nebo neprekonany a buhvi jake jine cmaranice na grafu predstavujici jen vesteni z kristalove koule, tak se nic z toho u BTC realizovat nebude. Toto hrozi jen v pripade ze trhy pujdou stale dolu, na to neni treba zadnych omalovanek na grafu BTC.

Ladislav

Myslíte, že akciové trhy už jsou ustálené?
Tomu jsem se zasmál.
Tady máte mojí čmáranice na 30K.
https://www.tradingview.com/x/z4xtGKvE

Ladislav
Ladislav

Svět si žil nad poměry.
Očista už byla nevyhnutelná.
Chápu když máte investice ,tak tohle opravdu nechcete vidět.
Pokud bych sem dal odhad, že BTC bude do konce roku na 100k, věřím že dostanu mnoho +,ale takto to prostě nefunguje.

Kenny

Nic ve zlém ale vidíte někde, že jsem napsal, že jsou trhy ustálené? Tímto jste se zasmál zřejmě tak akorát sám sobě.
Jinak jakékoli predikce jsou jen čmáranice pod rouškou „přání je otcem myšlenky“.

Ladislav

Už pouze ta úvaha, že by na těchto hodnotách byla šance na ustálení, mě rozesmála.
Omlouvám se.

JirkaB
Hodnocení článku :
     

Jen rychlé info k akumulaci, bez závěrů. Akumulace drobných adres pokračuje. Data za červen:
Adresy držící 0.001 až 10 BTC +96k BTC. Adresy 10 až 100 BTC +28k BTC

Svůj závěr a plán dle TA a dat mám, ale detailně tu s tím prudit nebudu 🙂
Stručně, cena 14k až 12k klidně, níž? Nevím. Close nějakého měsíce nebo dokonce kvartálu v budoucnu pod ATH 2017 s vyšší pravděpodobností ne.

Poslední editace 6 měsíců před přes JirkaB
Kenny

Je potřeba vzít v uvahu, ze čím nizsi cena BTC tim vice bude stoupat zajem o nakup BTC a v jistem bode zcela logicky ten zajem bude tak velky ze ani velryby neshodi cenu ikdyby se stavely na hlavu. Kolik je ta hranice, muzem jen spekulovat.

Bart

V tom případě se to vyrovná. Ale neznamená to automaticky růst, jen stop pádu. Na růst je teď zla doba.

Kenny

Tak jasny na rust si asi jeste nejakou chvili počkáme.

Fantom

Znamená to tedy i pokles 124k BTC u adres velryb? Distribuují tedy velryby právě nyní? Nemůže to jen znamenat že majitelé adres s obřím zůstatkem část BTC přesouvají na menší adresy? Zdá se, že tedy stále ještě nakupuje retail. Je však možné že i ti nyní nakupující budou na 12k prodávat.

Reklama: