Intel píše requiem pro minery – od nového patentu si slibuje decentralizaci těžby

0
(0)

Technologie postupují rychlým tempem. Pro distributed ledgers včetně blockchainu to platí dvojnásob. Americký úřad pro patenty a ochranné známky uveřejnil minulý čtvrtek patent společnosti Intel, jenž představuje metodu, která by automaticky rozdělila a aktualizovala distributed ledgers (DLT) s procesorem, který je schopen nezávisle ověřit, zda jsou nové bloky platné a mohou být připojeny k DLT.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

To se vcelku liší od konvenčního miningu, který funguje pro blockchain Bitcoinu. Ten se spoléhá na síť konkurenčních uzlů pro ověření a zaznamenávání transakcí výměnou za odměnu.

Tento nový způsob validace by vlastně znamenal úplnou decentralizaci miningu.

Co je podstatou nového patentu

Automatizovaná metoda k ověření záznamu bloku pro distributed ledgers zahrnuje první uzel validace (FVN), který přijímá blokový záznam z druhého uzlu validace (SVN). Záznam obsahuje digitální podpis pro blokový záznam.

V reakci na přijímání blokového záznamu FVN automaticky získá identifikátor uzlu SVN na základě digitálního podpisu pro blokový záznam. První uzel validátoru používá identifikátor uzlu SVN k tomu, aby se určilo, zda SVN patří do skupiny na ověření, která obsahuje FVN.

FVN používá atestační službu k určení, zda identifikátor uzlu SVN patří do uzlu s důvěryhodným procesorem. FVN určuje, zda byl digitální podpis pro záznam bloku vytvořen s privátním klíčem, který odpovídá identifikátoru uzlu SVN.

Může vás také zajímat: Technologie blockchain a distributed ledger – Jaký je mezi nimi rozdíl?

Problém škálovatelnosti

Při diskusi o problémech týkajících se škálovatelnosti, se kterými se v současnosti potýkají distributed ledgers, patentová přihláška rovněž konstatuje, že distribuované knihy nemusí být nejefektivnější formou ukládání dat. Uvádí se v ní:

„Distribuované účetní knihy mají neoddělitelné problémy se škálovatelností. Jestliže všechny validátory v DLS musí mít kopii všech transakcí, všechny transakce musí být vysílány všem validátorům. Tyto vysílané transakce vytvářejí obrovský počet síťových zpráv.“

Vysvětluje se zde zejména to, že některé z těchto distributed ledger systems (DLS) by mohly být i blockchainy, ale vždy se rozlišuje mezi těmito dvěma souvisejícími technologiemi.

Podle patentu by musely být fyzické procesory předprogramované s určitými parametry na definování způsobu validace bloku.

Na závěr

Problémem škálovatelnosti se dnes zabývají mnohé vývojové týmy. Neustále vidíme nová vylepšení a forky, které zvyšují rychlost transakcí. Uvidíme, zda se tato nová metoda validace v praxi uchytí. Pokud ano, určitě by to zásadním způsobem ovlivnilo mining, jak ho známe dnes.

Naše nejnovější video:

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek H.

Zdroje:
https://www.coindesk.com
http://appft.uspto.gov 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img