Nejčastější chyby během ICO fáze – 2. část

0
(0)

Jak jsme uvedli v tomto článku, fáze ICO umí být pořádně náročná. Pokud se na ni tým důkladně nepřipraví, může přinést řadu problémů, proto by se příprava určitě neměla zanedbat. Co se ale stane, pokud tým nesplní svoje úlohy tak, jak by měl? Jaké chyby se v této oblasti často opakují a které z nich mají fatální následky? Na chamtivost a plagiátorství jsem se už podívali. Pojďme si společně posvítit na další.

Co je ICO? Je to zkratka slov Initial Coin Offering, tu lze přeložit jako prvotní (veřejná) nabídka digitálních mincí. Jedná se o prvotní veřejný prodej digitální měny ještě před tím, než se dostane na burzy, kde lze měnu obchodovat. Kryptoměnové projekty se pomocí ICO snaží získat kapitál na start podníkání. Investorům rozdají digitální mince daného projektu. Pokud projekt roste a daří se mu, digitální mince se zhodnocují.

Nesmyslnost/zbytečnost

Narazili jste na ICO, pro které jste neviděli reálné použití? Přečetli jste si whitepaper nebo oficiální prohlášení a nepochopili jste, jakou změnu by tento token mohl přinést?

V dnešním kryptosvětě to není nic výjimečného. Není přeci možné, aby fungovalo všech cca 1.500 kryptoměn, které jsou zaregistrované na CMC, navíc s dalšími stovkami, které na přidání čekají. Co například takový bananacoin nebo ženský token, který má bojovat s patriachální společností? Proto když už se díváte na nějaké ICO, zkuste si představit, jak by se tato Blockchain technologie dala využít. Jaká pozitiva to přinese? Jaký problém řeší právě tento projekt?

Nepřipravenost

Jak již bylo vzpomenuto v úvodu, na ICO fázi je třeba být dobře připraven. O to víc, pokud máte na starost ICO, které má doopravdy potenciál a reálné využití. V takovém případě se připravte na to, že budete mít přetíženou síť, téměř okamžitě vyprodané tokeny (mince kryptoměny), které nabízíte atd.

Pro tým, stojící za projektem, to zní sice jako sen, ale pokud s takovouto pozitivní odezvou nepočítají předem, nemusí na ni být dostatečně připravení. Proto je potřeba si dát extra záležet například na webhostingu.

Nesprávné priority

Představte si situaci, kdy jste makali celé měsíce nebo roky, až jste se nakonec dostali do ICO fáze. Během ní ale uděláte jednu obrovskou chybu. V tom těšení, až vyberete miliony, se totiž můžete až příliš upnout na peníze.

Pokud na twitter nebo telegram nepíšete nic jiné, než kolik jste během ICO vydělali a jaké čekáte zhodnocení a nárůst hodnoty mince, neposíláte tím investorům dobrou zprávu. Mohou začít zpochybňovat vaše zájmy v daném projektu. V hlavách jim může začít vrtat, zda vám opravdu jde o projekt, který prezentujete, nebo chcete jen rychle zbohatnout.

Nepotismus

Také netušíte, co to je? Moudré knihy definují nepotismus jako preferování příbuzných oproti více kvalifikovaným. A přesně tomu byste se měli vyhnout, pokud se do nějakého ICO pustíte.

Nemusí jít přitom ani o přímé zaměstnání někoho ve vašem týmu. Stačí, když se rozhodnete pár stovek nebo tisíc token rozdat vašim známým. Pokud byste to udělali všichni a ve větším množstvví, mohli byste přijít o značný kapitál, který je přitom na začátku projektu víc než potřebný.

Závěr

Chyb, kterých se lze před nebo během fáze ICO dopustit, je více než dost. Určitě jsme vám ve dvou článcích nemohli uvést všechny. Snažili jsme se ale poukázat na ty největší a nejčastější. Pokud tedy i vy plánujete vlastní ICO, dejte si pozor, abyste se aspoň těmto chybám vyhnuli.

Disclaimer: Tento článek v žádném nehorlí proti ICO projektům. Jeho cílem je pouze informovat, na co si dát pozor při rozhodování, do kterého ICO vložit peníze.

Předchozí článek: Nejčastější chyby během ICO fáze – 1. část

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img