Může Bitcoin vyřešit znehodnocení dolaru?

3
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Signály o globální ekonomické hrozbě přicházejí pomalu ze všech světových stran. Centrální banky se snaží podporovat tuzemskou ekonomiku tištěním více peněz. Finanční krize v roce 2008 byla způsobená bankami a je zde velká pravděpodobnost, že za ni budou opět zodpovědné.

Tisknout více peněz

Před jedenácti lety se svět dostal do největší finanční krize od dvacátých let minulého století. Hypoteční krize zhroutila americký bankovní systém a s ním i světovou ekonomiku. Po pár letech obnovy to vypadá, že se stahují mračna.

Minulý týden americký Federální rezervní fond (FED) již potřetí snížil úrokové sazby. Tento krok je do značné míry zaměřen na podporu půjček a zároveň na odrazování od úspor. Prezident Spojených států amerických, Donald Trump, chce dokonce záporné úrokové sazby.

„Lidé jsou velmi zklamáni. […] FED od začátku jednal špatně, příliš rychle, příliš pomalu…“

Většina ekonomů souhlasí s tím, že obchodní válka s Čínou způsobila více škody americké ekonomice než vysoké úrokové sazby. Od roku 1913, kdy byl FED založen, se hodnota dolaru postupně propadala.

Dle výzkumu si tehdy mohl člověk za 100 USD koupit stejné množství jídla, oblečení a dalších potřeb, jaké by dnes kupoval za 2 529 amerických dolarů.

Bitcoin jako náplast

Bitcoin vznikl jako decentralizovaná digitální měna, nikým nehlídaná, proto se jeví jako dokonalé řešení tohoto problému. Vize Bitcoinu je navrátit kontrolu nad penězi lidem, nikoli bankám. Bývalý kongresman a zastánce BTC, Ron Paul, řekl:

„Dolary, pro které tak tvrdě pracujete, se nakupují za méně a méně, aby vám vláda řekla, že není dostatečná inflace. FED je vládní monopol, který padělá dolary po miliardách, abyste věřili, že se jedná o skutečný kapitalismus.“

Závěr

Od velké finanční krize v roce 2008 banky začínají přijímat opatření, aby zabránily další globální ekonomický krizi. Bitcoin by tak ve finančním sektoru mohl sehrát velmi důležitou roli.

Co číst dále

Francouzské střední školy budou učit o Bitcoinu a kryptoměnách

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře