[MOON] Amazon, Whole Foods a další velké firmy, ve kterých můžete zaplatit kryptoměnami – Kdo bude další?

0
bitcoin-moon-amazon-whole-oods-samsung-microsoft

Kryptoměny od začátku letošního roku vykazují zajímavé zisky a zdá se, že medvědí trh je už nadobro zažehnán. Všichni momentálně skloňují 10 000 $, a tak jsme se rozhodli, že na Kryptomagazínu vytvoříme novou rubriku s názvem MOON, kde budeme rozebírat fundamenty, které Bitcoin vynesou na Měsíc a výš!


Bitcoin to the MOON! – Stará dobrá fráze, které roky neubraly na aktuálnosti. – Motto každého správného fanouška kryptoměn a Bitcoin HODLera.


Microsoft jde příkladem

Adopce Bitcoinu a dalších kryptoměn globálními retailovými společnostmi začala už v roce 2014 poté, co se Microsoft rozhodl přijímat Bitcoin ve svém Xbox storu. Microsoft v tomto ohledu vždy šel příkladem. Decentralizovaným technologiím jako Bitcoin věří a vidí v nich budoucnost. V poslední době však platby v Bitcoinech umožňuje stále více velkých firem.

(článek pokračuje pod odkazem)

Microsoft oznamuje novou blockchainovou platformu – konkurenční boj začal!

Alza a částečně i Amazon

Když Alza 18. 5. 2017 svým zákazníkům umožnila platit v BTC, udělala tímto oznámením v Česku a na Slovensku velké vlny. Alza je však pouze lokální e-shop. Mnohem důležitější bylo nedávné umožnění plateb na prodejní platformě Amazonu.

Přímo Amazonu zatím kryptoměny nepošlete, ale platit tímto způsobem můžete přes brány třetích stran, které Amazon podporuje. Jde hlavně o BitRefill, případně o různé dárkové poukazy. Kryptomagazín o tom informoval 23. 4. v tomto článku.

Whole Foods, Nordstorm a další díky Flexa a Gemini

Důležitou roli v rozšiřování adopce Bitcoinu velkými společnostmi hrají známí proponenti Bitcoinu, bratři Tyler a Cameron Winklevossovi. Jejich burza Gemini patří mezi TOP10 největších kryptoměnových směnáren na světě.

Pomocí aplikace Flexa a kryptoměnové brány se jim podařilo připojit giganty jako Whole Foods, Nordstorm, Crate & Barrel a další (většinou) americké sítě supermarketů a obchodů. Uživatelé aplikace Flexa tak mohou za své nákupy platit kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a stablecoinem Gemini Dollar.

Problém s Gemini a Flexa

Je však nutné dodat, že toto je pouze první krok. Problémem této služby je, že zákazník ani prodejce reálné nepřijdou do kontaktu s kryptoměnami. Všechno jde přes custody řešení vyvinuté burzou Gemini. To jde tak trochu proti hlavní myšlence kryptoměn, kterou je odstranění třetích stran a návrat k přímým platbám.

Tak jako Bitcoin nepotřebuje na „clearing“ transakcí centrální banku, ani jeho uživatelé by neměli spoléhat na různé firmy, které za ně budou držet coiny. Na druhé straně takto vzniká problém s bezpečností. Mnoho lidí není schopno bezpečně uchovávat privátní klíče od svých peněženek a ve výsledku tak nechávají otevřené dveře hackerům, kteří rádi zneužijí situace a kryptoměny ukradnou.

Zařízení jako Trezor tento problém víceméně vyřešil, ale ne každý je ochoten investovat desítky eur do kvalitní hardwarové peněženky (informace o Trezoru naleznete zde).

Kroger

Mezi další velké americké řetězce supermarketů, které si pohrávají s myšlenkou akceptování kryptoměn patří Kroger. O jejich plánech přijímat BTC pomocí Lightning Network jsme psali už před dvěma měsíci.

Co číst dále?

Představujeme Bluewallet – Peněženku pro Lightning Network

Zdroj:
bitcoinist.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na