[PŘEHLED TRHU] Uptrend už nepochybně začal – Jdeme až na 10 000 dolarů?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Je toto normální? To, co Bitcoin předvádí v poslední době, jsme už dlouho neviděli. Všichni jsme čekali, že v roce 2019 se postupně otočí trend a někdy v zimě se snad konečně dostaneme do pětimístných čísel, ale asi nikdo nečekal, že to přijde tak náhle a bez boje. Bitcoin letí nahoru, ignoruje pravidla trhu a za to v budoucnosti (pravděpodobně v létě) zaplatíme, ale prozatím si užívejme jízdu.

Bitcoin – nejziskovější aktivum tohoto roku

Už koncem března Trading11 vyšel článek o tom, že Bitcoin je zase ziskovější než různé akciové indexy jako S&P, Dow Jones nebo NASDAQ composite. To bylo velmi důležité, protože v opačném případě opravdu není důvod, aby do něj kdokoliv dával peníze. Pokud bezpečný a regulovaný index roste rychleji než BTC, tak dá rozum, že svůj kapitál přesuneme tam.

Takto přemýšlejí větší investoři, kterým se sice krypto líbí a vidí v něm potenciál, ale nechtějí zbytečně ztrácet peníze. No… a od publikování toho článku Bitcoin vyskočil o dalších 100 % a všechny akcie, komodity a forexové páry nechal daleko za sebou. TO způsobilo řetězovou reakci, které spolu se záplavou dobrých zpráv způsobuje tento praštěný růst.

Co tedy způsobí propad Bitcoinu?

To, co jde nahoru, však musí také dolů. Tento zákon trhu platí vždy a všude a rozhodně neobchází ani samotný Bitcoin. Ba naopak! U kryptoměn to platí dvojnásob! Tento trh se dá relativně jednoduše ovlivňovat. Velryby a burzy a mineři jsou schopni způsobit masivní pumpy, ale i masivní výprodeje. Jistě, ani jeden z nich sám nic nezmůže, ale tržní dynamika relativně jasně určuje, kde by mohl nastat zlom.

Otočku jsme předpokládali někde okolo 6500 $. To se však nestalo. Bitcoin nabral příliš vysoké momentum a přes šestitisícový interval proletěl, jakoby se nechumelilo.

Další rezistence jsou tvořeny lokálními high z minulého roku a celkovým ATH z prosince 2017. Viz graf:

(toto není predikce)

1D BTC/USD - Bitfinex
1D BTC/USD – Bitfinex

Můžeme si všimnout, že trh tyto technické úrovně obecně respektuje a na každé z nich vždy stráví nějaký čas. Momentálně se nacházíme na lokálním high z konce minulého léta. Pokud bychom ho prorazili, budeme pokračovat na vyšší rezistenci atp.

Já osobně věřím, že 10 000 $ v tomto bullrunu nepřekonáme. Maximálně ho otestujeme a Bitcoin v létě 2019 udělá 20–50% korekci. Můj názor však neberte vážně. Pokud máte zájem o profesionální analýzy trhu, mrkněte na tento článek od IXOYE, který jsme v sobotu publikovali na Kryptomagazínu (IXOYE je hlavní BTC analytik na Trading11)

Jak vydělat co nejvíce obchodováním s kryptoměnami?

Pokud chcete vydělávat obchodováním kryptoměn, vřele doporučujeme investovat pár eur do kvalitních analýz a signálů od uznávaných traderů z Trading11 a Crypto Kingdom. Jejich společný produkt si můžete zakoupit přes tento odkaz.

Mnoho lidí zkouší trochu obchodovat a občas se jim podaří udělat nějaké zisky, ale trh jej nevyzpytatelný. Pro efektivní obchodování v dnešní době potřebujete dlouholeté zkušenosti a informace, které se obyčejný člověk většinou dozví pozdě. Díky přístupu k insider informacím se dají udělat opravdu zajímavá procenta. Právě proto doporučujeme obrátit se na profesionály, kteří vám pomohou zlepšit výkonnost na burze a znásobit vaše portfolio.

Co číst dál?

Technická analýza BTC/USD – Nezastavitelný Bitcoin! – Která rezistence mu zlomí vaz? – od IX..

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

15 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře