Technická analýza BTC/USD – Nezastavitelný Bitcoin! – Která rezistence mu zlomí vaz? – od IX..

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...

Zdravím čtenáře Kryptomagazínu. Dnes pro Vás vytvořím článeček s mým pohledem na trh Bitcoinu tak, jak jsou zvyklí členové Trading11 nebo členové mého projektu IXtrading akademie. A protože to je takový jednorázový článek, tak to krapet rozepíšu. Takže se usaďte a vstřebávejte informace.. 🙂

Na základě čeho trh posiluje

Před pár dny jsem proč členy T11 a IXtrading vytvořil a vydal obrázek grafu, ve kterém shrnuji a vysvětluji, proč od konce měsíce března jsem změnil rétoriku z výhledu DOWN na UP. Možná jste se s tím obrázkem setkali i v jedné FB skupině, kde jsem jej také dal free..

Shrnutí a zdůvodnění proč UP.. od IX..

V podstatě to nejpodstatnější, co tam je, jsou vyznačené dvě hodnoty CLOSE. A to listopadové (2018) a březnové. Měsíc listopad a jeho CLOSE bylo důležité v tom, že to byla průrazová svíce dlouhodobého supportu a hladiny 6000 $. Zároveň tato svíce uzavřela (nenechte se zmást, graf je daily, ale mluvím o měsíční svíci..) technický pattern Hidden Gap, který ze své podstaty a charakteru byl pro institucionální investory signálem, že mohou vstoupit do trhu a začít nakupovat..

Toto samo o sobě je téma na samostatný článek, proč tomu tak je. Takže tím se nyní zabývat nebudeme. Kdo mě sleduje déle, bude v tomto mít zcela jasno..

Druhým podstatným CLOSE je právě měsíc březen a jeho CLOSE nad hladinou 3971 $, což bylo CLOSE měsíce listopad. Březen tím narušil S/R (Support/Rezistence) průrazové svíce. Toto pro mě (a nejen pro mě) bylo LONG signálem. Prvního dubna byl svátek (apríl), ale ihned druhého vidíme reakci na tento institucionální signál. Přišla prvotní „pumpa“, která nejen potvrdila průrazový signál, ale zároveň doslova „vypálila rybník“ všem, kteří na signál nereagovali..

Potvrzení přišlo nejen tím, že daily svíce uzavřela nad vstupní hladinou institucionálních investorů 4869 $, ale zároveň kurz vrátila nad základní růstovou tendenci od LOW korekce..

Konsolidace hladiny původního Hidden Gapu

Tento specifický pattern (hladina, pásmo 4869 – 5380 $) vznikl už v roce 2017 a přesněji v říjnu. Už od té doby jsem prohlašoval, že trh se na tuto hladinu jednou vrátí, aby nejen tento pattern uzavřel, ale především zkonsolidoval. Jak vidíte v obrázku, stalo se tak. Průraz nad tuto hladinu opět potvrdil další růst..

To je asi tak k tomu vše, zbytek by měl být již patrný ze samotného obrázku. Pojďme ale nyní na současnost..

Situace na daily grafu Bitstamp

Daily graf Bitstamp, technické nastavení IXtrading.live

V tuto chvíli se zdá, že hladina 7000 $ by mohla být již současný TOP. Nynější lokální HIGH je na ceně 7044,6 $. Přesto je trh natolik akcelerovaný a láme jednu rezistenci za druhou, jako by ani nebyly, že je nutno počítat s tím, že trh skutečně může posílit až po hladinu Neckline korekce a tedy do pásma mezi cca 7600 – 7750 $..

Naopak, jelikož současný růst je v kontextu střednědobého vývoje skutečně enormní, je třeba korekci. Pokud by tedy hladina 7000 $ vydržela nápor nákupů, je zde šance na vstup do korekce. Ovšem je třeba počítat s tím, že korekce neznamená, že se vrátíme někam na letošní LOW trhu (3122 $)..

Prostor tedy vidím po trendline růstové tendence, přibližně při rozumném chování trhu po cenu 5559 $ max. To by bylo rozumné. Přesto se domnívám, že současný měsíc uzavře nad hladinou 6000 $..

CLOSE měsíce květen nad hladinou 6000 $ je opět jeden z dalších mých předpokladů dlouhodobé analýzy, za kterým si od konce března stojím. Ostatně proto vznikl dne 15.04.19 tento obrázek, který jsem sice maloval jako vtip, ale bylo to myšleno zcela vážně..

IXův pekelný výhled.. 🙂

Líbí se vám tento článek? Více mých analýz a analýz dalších profesionálních traderů z Trading11 můžete mít již od 399 kč / měsíc, resp 129 kč / týden! (koupit zde)

Proč pekelník..??

Jako výsměch institucí retailovým obchodníkům, kteří očekávali další propad trhu pod letošní LOW, kteří neuvěřili v růst a které nenechají již levně nakoupit. Pokud na to pohlédneme v kontextu prvního obrázku tohoto článku, mnohým to možná zapadne..

Jedná se o tržní psychologii, kdy většina trhu očekávala pokles ceny, neakumulovali postupně Bitcoin, protože chtěli nakoupit ALL IN na samém dně trhu. Nechci být příliš tvrdý, ale tento projev „chamtivosti“ zaslouží být potrestán. Tak uvažují institucionální investoři, kteří potřebují, aby právě retail byli ti, kdo zadotuje jejich zisky..

Ono totiž ne všichni mohou nakoupit na samém dně trhu ať už z důvodu likvidity a přílišného zájmu o nákup za levně. Je to také důvod, proč se nedostavil vyloženě obratový pattern trendu, ale jednalo se opět o skrytý institucionální signál..

Závěrem

Skutečně nemohu v jediném článku shrnout naprosto vše, co vede k mým predikcím a technickému nastavení. Proto je dobré mě sledovat průběžně, pravidelně. Věnuji se především svému projektu IXtrading akademie, ale vydávám zároveň na portále Trading11.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

46 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
46 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře