Technická analýza BTC/USD – Nezastavitelný Bitcoin! – Která rezistence mu zlomí vaz? – od IX..

45
horror bitcoin

Zdravím čtenáře Kryptomagazínu. Dnes pro Vás vytvořím článeček s mým pohledem na trh Bitcoinu tak, jak jsou zvyklí členové Trading11 nebo členové mého projektu IXtrading akademie. A protože to je takový jednorázový článek, tak to krapet rozepíšu. Takže se usaďte a vstřebávejte informace.. 🙂

Na základě čeho trh posiluje

Před pár dny jsem proč členy T11 a IXtrading vytvořil a vydal obrázek grafu, ve kterém shrnuji a vysvětluji, proč od konce měsíce března jsem změnil rétoriku z výhledu DOWN na UP. Možná jste se s tím obrázkem setkali i v jedné FB skupině, kde jsem jej také dal free..

Shrnutí a zdůvodnění proč UP.. od IX..

V podstatě to nejpodstatnější, co tam je, jsou vyznačené dvě hodnoty CLOSE. A to listopadové (2018) a březnové. Měsíc listopad a jeho CLOSE bylo důležité v tom, že to byla průrazová svíce dlouhodobého supportu a hladiny 6000 $. Zároveň tato svíce uzavřela (nenechte se zmást, graf je daily, ale mluvím o měsíční svíci..) technický pattern Hidden Gap, který ze své podstaty a charakteru byl pro institucionální investory signálem, že mohou vstoupit do trhu a začít nakupovat..

Toto samo o sobě je téma na samostatný článek, proč tomu tak je. Takže tím se nyní zabývat nebudeme. Kdo mě sleduje déle, bude v tomto mít zcela jasno..

Druhým podstatným CLOSE je právě měsíc březen a jeho CLOSE nad hladinou 3971 $, což bylo CLOSE měsíce listopad. Březen tím narušil S/R (Support/Rezistence) průrazové svíce. Toto pro mě (a nejen pro mě) bylo LONG signálem. Prvního dubna byl svátek (apríl), ale ihned druhého vidíme reakci na tento institucionální signál. Přišla prvotní „pumpa“, která nejen potvrdila průrazový signál, ale zároveň doslova „vypálila rybník“ všem, kteří na signál nereagovali..

Potvrzení přišlo nejen tím, že daily svíce uzavřela nad vstupní hladinou institucionálních investorů 4869 $, ale zároveň kurz vrátila nad základní růstovou tendenci od LOW korekce..

Konsolidace hladiny původního Hidden Gapu

Tento specifický pattern (hladina, pásmo 4869 – 5380 $) vznikl už v roce 2017 a přesněji v říjnu. Už od té doby jsem prohlašoval, že trh se na tuto hladinu jednou vrátí, aby nejen tento pattern uzavřel, ale především zkonsolidoval. Jak vidíte v obrázku, stalo se tak. Průraz nad tuto hladinu opět potvrdil další růst..

To je asi tak k tomu vše, zbytek by měl být již patrný ze samotného obrázku. Pojďme ale nyní na současnost..

Situace na daily grafu Bitstamp

Daily graf Bitstamp, technické nastavení IXtrading.live

V tuto chvíli se zdá, že hladina 7000 $ by mohla být již současný TOP. Nynější lokální HIGH je na ceně 7044,6 $. Přesto je trh natolik akcelerovaný a láme jednu rezistenci za druhou, jako by ani nebyly, že je nutno počítat s tím, že trh skutečně může posílit až po hladinu Neckline korekce a tedy do pásma mezi cca 7600 – 7750 $..

Naopak, jelikož současný růst je v kontextu střednědobého vývoje skutečně enormní, je třeba korekci. Pokud by tedy hladina 7000 $ vydržela nápor nákupů, je zde šance na vstup do korekce. Ovšem je třeba počítat s tím, že korekce neznamená, že se vrátíme někam na letošní LOW trhu (3122 $)..

Prostor tedy vidím po trendline růstové tendence, přibližně při rozumném chování trhu po cenu 5559 $ max. To by bylo rozumné. Přesto se domnívám, že současný měsíc uzavře nad hladinou 6000 $..

CLOSE měsíce květen nad hladinou 6000 $ je opět jeden z dalších mých předpokladů dlouhodobé analýzy, za kterým si od konce března stojím. Ostatně proto vznikl dne 15.04.19 tento obrázek, který jsem sice maloval jako vtip, ale bylo to myšleno zcela vážně..

IXův pekelný výhled.. 🙂

Líbí se vám tento článek? Více mých analýz a analýz dalších profesionálních traderů z Trading11 můžete mít již od 399 kč / měsíc, resp 129 kč / týden! (koupit zde)

Proč pekelník..??

Jako výsměch institucí retailovým obchodníkům, kteří očekávali další propad trhu pod letošní LOW, kteří neuvěřili v růst a které nenechají již levně nakoupit. Pokud na to pohlédneme v kontextu prvního obrázku tohoto článku, mnohým to možná zapadne..

Jedná se o tržní psychologii, kdy většina trhu očekávala pokles ceny, neakumulovali postupně Bitcoin, protože chtěli nakoupit ALL IN na samém dně trhu. Nechci být příliš tvrdý, ale tento projev „chamtivosti“ zaslouží být potrestán. Tak uvažují institucionální investoři, kteří potřebují, aby právě retail byli ti, kdo zadotuje jejich zisky..

Ono totiž ne všichni mohou nakoupit na samém dně trhu ať už z důvodu likvidity a přílišného zájmu o nákup za levně. Je to také důvod, proč se nedostavil vyloženě obratový pattern trendu, ale jednalo se opět o skrytý institucionální signál..

Závěrem

Skutečně nemohu v jediném článku shrnout naprosto vše, co vede k mým predikcím a technickému nastavení. Proto je dobré mě sledovat průběžně, pravidelně. Věnuji se především svému projektu IXtrading akademie, ale vydávám zároveň na portále Trading11.

45
Komentujte

avatar
13 Comment threads
32 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
LolikIX..Tommy1529prdE15 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
michal
Host
michal

definuj rezistenciu a support. je to blbosť, na zaklade čoho? je to len psychologia trhu. tak si to určili pred rokmi a teraz je to zauživane. nič viac. ked je vola kupovať hranice neexistuju

Petr
Host
Petr

Zdravím. Vše co tu píšete je sracka. Kdybych měl zaplacený vaše skvělé signály tak už jsem dávno v prdeli. 😀

IXIO
Host
IXIO

Nemyslím si že je vhodné se někomu posmívat nebo plést do analýzy emoce trošičku skromnosti by taky neuškodilo .

pietro
Host
pietro

Překvapivá podobnost vašeho nicku s autorem.. To je nějaký záměr?

Tvoje máma
Host
Tvoje máma

Neskutečnej vodopád sraček na facebooku s ním v posledních 48h trh vyjebal o tom samozřejmě nemluví. Pan chytrej co prodává členství v akademií za 350kč ???

Daniel
Host
Daniel

Velice podprůměrná analýza. Lituji všechny nováčky, kteří se chytí do této pasti a skočí na lep. Za takový amatérismus platit členství je zrudnost.

Kladruba Sentinel
Host
Kladruba Sentinel

Každý brečí že BTC roste , však co měli jste ho za 3 200 usd byl pro vás lístek příliš drahý chtěli jste slevu někde pod 2 k a ted kurva brečíte že Bitcoin vystartoval směr the moon , hold kdo si nekoupil lupeny dřív když byly ve slevě na cestu na měsíc nejde první třídou !

Hated
Host
Hated

joo to by tady autor sám nesměl na začátku roku opakovaně tvrdit jak pujdeme ze 3 o 50% dolu a všeci spláčou.. dá se to dohledat,nemám důvod si to vymýšlet a silně v tom vidím učel,protože na T11 tehdy ten signál nebyl,až když bylo po všem bylo najednou překvapení,že jsme nad 5k…

Tooman
Host
Tooman

Presne tak. Mluvite mi z duse.
A vubec. Ti co tady narazi na nejake prognozy a grafy. Nemate svoji hlavu?? Nelibi se ti to tak to necti.
Nerid se tim.
A jestli nekdo projel balik?? Aspon se vzpamatuje.
Mate kopat kdyz neumite spekulovat. Nazdar

jan
Host
jan

Co když rezistence 7500 nezlomí BTC vaz? Prtože zatím si to maže nahoru jakoby nic

Laffy
Host
Laffy

Za dva dny udajny odhaleni Satoshiho. Zajimalo by me pokud skutecne k tomu dojde jakou to muze mit vliv na cenu. Prece jen kdyby se potvrdili nektery pozitivni/negativni spekulace kdo je Satoshi tak by to mohlo s cenou udelat divy..obzvlast tedy pokud jeste zije a vlastni stale 900 000 BTC ci kolik ze to ma

Tom
Host
Tom

Na Vaší stránce 10.5.2019 – Já osobně jsem toho názoru, že současnému bull-runu zlomí vaz rezistence na hladině 6500–6600 $, https://kryptomagazin.cz/prehled-trhu-bitcoin-dale-roste-blizi-se-k-silne-rezistenci-bude-mit-dostatecne-momentum/

Rrrrrr
Host
Rrrrrr

Obrázek byl najednou myšlen z cela vážně? Bože o co se to snažíte nám napovídat? To je nejvíc ubohé.. A tvrdit, jak jste něco říkal, když jste to pouze zmiňoval jako jednu z možností.. (nahoru/dolu). Napíšete, že možná je ta i ta a pak po čase napíšete, že jste to přeci zmiňoval. Bože.. a ještě za to chtít peníze.

E15
Host
E15

Tyto sofistikované „analýzy“ mi ze všeho nejvíce připomínají astrologii 🙂

Tommy1529
Host
Tommy1529

Lol takovej hate. Co jako všichni čekáte, vědmu která Vám všem přesně řekne, kde máte nakoupit a kde prodat? Co třeba utřít pusu, nakrmit, to byste nechtěli? … Kids. Ix Vám tady přesně definuje hrací pole s hranicí, kde jsou stanovené mantinely. Že to je vždy více možností? Logické. Sebelepší analytik neumí věštit budoucnost, vždy tu budou různé možnosti, jak se trh zachová, pokud jste chodili do školy (což podle některých komentářů níže vůbec nevypadá, ale předpokládejme, že ano), tak jistě víte, že pokud chcete počítat rovnice o několika proměnných, neexistuje pouze jedna cesta jak rovnici vyřešit, ale vždy je… Číst vice »