Technická analýza BTC/USD – Nezastavitelný Bitcoin! – Která rezistence mu zlomí vaz? – od IX..

0
(0)
IX..
IX..https://ixtrading.live
Technický analytik, trader od roku 2000/01 Tvůrce a zakladatel projektu IXtrading - výuka institucionální TA, psychologie a disciplína, ochrana investic..

Zdravím čtenáře Kryptomagazínu. Dnes pro Vás vytvořím článeček s mým pohledem na trh Bitcoinu tak, jak jsou zvyklí členové Trading11 nebo členové mého projektu IXtrading akademie. A protože to je takový jednorázový článek, tak to krapet rozepíšu. Takže se usaďte a vstřebávejte informace.. 🙂

Na základě čeho trh posiluje

Před pár dny jsem proč členy T11 a IXtrading vytvořil a vydal obrázek grafu, ve kterém shrnuji a vysvětluji, proč od konce měsíce března jsem změnil rétoriku z výhledu DOWN na UP. Možná jste se s tím obrázkem setkali i v jedné FB skupině, kde jsem jej také dal free..

Shrnutí a zdůvodnění proč UP.. od IX..

V podstatě to nejpodstatnější, co tam je, jsou vyznačené dvě hodnoty CLOSE. A to listopadové (2018) a březnové. Měsíc listopad a jeho CLOSE bylo důležité v tom, že to byla průrazová svíce dlouhodobého supportu a hladiny 6000 $. Zároveň tato svíce uzavřela (nenechte se zmást, graf je daily, ale mluvím o měsíční svíci..) technický pattern Hidden Gap, který ze své podstaty a charakteru byl pro institucionální investory signálem, že mohou vstoupit do trhu a začít nakupovat..

Toto samo o sobě je téma na samostatný článek, proč tomu tak je. Takže tím se nyní zabývat nebudeme. Kdo mě sleduje déle, bude v tomto mít zcela jasno..

Druhým podstatným CLOSE je právě měsíc březen a jeho CLOSE nad hladinou 3971 $, což bylo CLOSE měsíce listopad. Březen tím narušil S/R (Support/Rezistence) průrazové svíce. Toto pro mě (a nejen pro mě) bylo LONG signálem. Prvního dubna byl svátek (apríl), ale ihned druhého vidíme reakci na tento institucionální signál. Přišla prvotní “pumpa”, která nejen potvrdila průrazový signál, ale zároveň doslova “vypálila rybník” všem, kteří na signál nereagovali..

Potvrzení přišlo nejen tím, že daily svíce uzavřela nad vstupní hladinou institucionálních investorů 4869 $, ale zároveň kurz vrátila nad základní růstovou tendenci od LOW korekce..

Konsolidace hladiny původního Hidden Gapu

Tento specifický pattern (hladina, pásmo 4869 – 5380 $) vznikl už v roce 2017 a přesněji v říjnu. Už od té doby jsem prohlašoval, že trh se na tuto hladinu jednou vrátí, aby nejen tento pattern uzavřel, ale především zkonsolidoval. Jak vidíte v obrázku, stalo se tak. Průraz nad tuto hladinu opět potvrdil další růst..

To je asi tak k tomu vše, zbytek by měl být již patrný ze samotného obrázku. Pojďme ale nyní na současnost..

Situace na daily grafu Bitstamp

Daily graf Bitstamp, technické nastavení IXtrading.live

V tuto chvíli se zdá, že hladina 7000 $ by mohla být již současný TOP. Nynější lokální HIGH je na ceně 7044,6 $. Přesto je trh natolik akcelerovaný a láme jednu rezistenci za druhou, jako by ani nebyly, že je nutno počítat s tím, že trh skutečně může posílit až po hladinu Neckline korekce a tedy do pásma mezi cca 7600 – 7750 $..

Naopak, jelikož současný růst je v kontextu střednědobého vývoje skutečně enormní, je třeba korekci. Pokud by tedy hladina 7000 $ vydržela nápor nákupů, je zde šance na vstup do korekce. Ovšem je třeba počítat s tím, že korekce neznamená, že se vrátíme někam na letošní LOW trhu (3122 $)..

Prostor tedy vidím po trendline růstové tendence, přibližně při rozumném chování trhu po cenu 5559 $ max. To by bylo rozumné. Přesto se domnívám, že současný měsíc uzavře nad hladinou 6000 $..

CLOSE měsíce květen nad hladinou 6000 $ je opět jeden z dalších mých předpokladů dlouhodobé analýzy, za kterým si od konce března stojím. Ostatně proto vznikl dne 15.04.19 tento obrázek, který jsem sice maloval jako vtip, ale bylo to myšleno zcela vážně..

IXův pekelný výhled.. 🙂

Líbí se vám tento článek? Více mých analýz a analýz dalších profesionálních traderů z Trading11 můžete mít již od 399 kč / měsíc, resp 129 kč / týden! (koupit zde)

Proč pekelník..??

Jako výsměch institucí retailovým obchodníkům, kteří očekávali další propad trhu pod letošní LOW, kteří neuvěřili v růst a které nenechají již levně nakoupit. Pokud na to pohlédneme v kontextu prvního obrázku tohoto článku, mnohým to možná zapadne..

Jedná se o tržní psychologii, kdy většina trhu očekávala pokles ceny, neakumulovali postupně Bitcoin, protože chtěli nakoupit ALL IN na samém dně trhu. Nechci být příliš tvrdý, ale tento projev “chamtivosti” zaslouží být potrestán. Tak uvažují institucionální investoři, kteří potřebují, aby právě retail byli ti, kdo zadotuje jejich zisky..

Ono totiž ne všichni mohou nakoupit na samém dně trhu ať už z důvodu likvidity a přílišného zájmu o nákup za levně. Je to také důvod, proč se nedostavil vyloženě obratový pattern trendu, ale jednalo se opět o skrytý institucionální signál..

Závěrem

Skutečně nemohu v jediném článku shrnout naprosto vše, co vede k mým predikcím a technickému nastavení. Proto je dobré mě sledovat průběžně, pravidelně. Věnuji se především svému projektu IXtrading akademie, ale vydávám zároveň na portále Trading11.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
46 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
michal

definuj rezistenciu a support. je to blbosť, na zaklade čoho? je to len psychologia trhu. tak si to určili pred rokmi a teraz je to zauživane. nič viac. ked je vola kupovať hranice neexistuju

Petr

Zdravím. Vše co tu píšete je sracka. Kdybych měl zaplacený vaše skvělé signály tak už jsem dávno v prdeli. 😀

Křupan

Tak vaše vyjadřování mi příjde jako úplně zcestné, oproti tomu co se tu snažíte vybudovat. Aktuálně mi příjdete jako buran, který H/L omezenost rozhledu.

Váš pohled je velice omezený a vašim vyjadřováním, vám přeji mnoho nezdarů, třeba je časem přiznáte.

Kladruba Sentinel

Bylo to tu mnohokrát psané aby jeden mohl vydělat druhý musí prodělat to je zákon trhu , kdyby všechno vycházelo podle chartu analýz tak jsou všichni milionáři ale zákon trhu tvrdí něco jiného aby jeden zbohatl druhý musí z chudnout .

IXIO

Nemyslím si že je vhodné se někomu posmívat nebo plést do analýzy emoce trošičku skromnosti by taky neuškodilo .

IXIO

Přijde mi že by jste jako člověk který se evidentně věnuje tradingu lépe zvládat své emoce a nepoužívat slovní spojení jako ” melete hovna ” které jsou pod úroveň někoho kdo si za své predikce nechává platit . A pokud někdo ztratil třeba půl milionu a uvidí váš nádherný obrázek určitě bude mít pochopení .

IXIO

Svým chováním ale ubližujete jenom sám sobě rozhodně ne haterům 🙂

pietro

Překvapivá podobnost vašeho nicku s autorem.. To je nějaký záměr?

Tvoje máma

Neskutečnej vodopád sraček na facebooku s ním v posledních 48h trh vyjebal o tom samozřejmě nemluví. Pan chytrej co prodává členství v akademií za 350kč ???

Daniel

Velice podprůměrná analýza. Lituji všechny nováčky, kteří se chytí do této pasti a skočí na lep. Za takový amatérismus platit členství je zrudnost.

Kladruba Sentinel

Každý brečí že BTC roste , však co měli jste ho za 3 200 usd byl pro vás lístek příliš drahý chtěli jste slevu někde pod 2 k a ted kurva brečíte že Bitcoin vystartoval směr the moon , hold kdo si nekoupil lupeny dřív když byly ve slevě na cestu na měsíc nejde první třídou !

Hated

joo to by tady autor sám nesměl na začátku roku opakovaně tvrdit jak pujdeme ze 3 o 50% dolu a všeci spláčou.. dá se to dohledat,nemám důvod si to vymýšlet a silně v tom vidím učel,protože na T11 tehdy ten signál nebyl,až když bylo po všem bylo najednou překvapení,že jsme nad 5k…

Zdena
Tooman

Presne tak. Mluvite mi z duse.
A vubec. Ti co tady narazi na nejake prognozy a grafy. Nemate svoji hlavu?? Nelibi se ti to tak to necti.
Nerid se tim.
A jestli nekdo projel balik?? Aspon se vzpamatuje.
Mate kopat kdyz neumite spekulovat. Nazdar

IXIO

Nedělejte si to horší než to je .

IXIO

Nejde vůbec o vaši analýzu a už vůbec se nesnažím do váš kopat , jde o vaše chování to je celé .

Martin

já mám zažité jedno moc krásné.. Proti zlu zlem,ale nestat se grázlem .. 🙂 (pokud je to někomu povědové zpívá to toliko “kontorverzní” Dan Landa v Protestsongu), doporučuji poslechnout všem ! 🙂

Martin

nejde to editovat,tak e omlouvám za mystifikaci,citovaná pasaž je ze staršího “chíply dobrý víly” ,ale nic to nemění.. 😛

pietro

V čem vidíte to opětované zlo? Mě spíš přijde, že IX.. nastavuje lidem zrcadlo.. 🙂

Martin

když pošlu hovado do pr… tak taky nebudu slušný..takže zlo,zrcadlo,slovičkaření .. 😀 záleží v jake pozici člověk je co si může dovolit. dělám to taky do jisté míry,bylo to spíše vyjadřením jistého souhlasu s myšlenkou ne rozporu ..

IXIO

Pokud neumíte člověka který je podle vás hovado odpálkovat slušně tak jste na stejné intelektuální úrovni a vůbec ho nemusíte posílat do prdele nýbrž si můžete podat ruce 🙂 A to už nemluvím o tom že když nabízíte nějaký placený produkt pak je toto chování nepřípustné .

pietro

Obdivuji vaši schopnost diskutovat s těmi hatery, kteří se tu na Vás sesypali..
Svělý článek!!!
Moc díky.

jan

Co když rezistence 7500 nezlomí BTC vaz? Prtože zatím si to maže nahoru jakoby nic

Laffy

Za dva dny udajny odhaleni Satoshiho. Zajimalo by me pokud skutecne k tomu dojde jakou to muze mit vliv na cenu. Prece jen kdyby se potvrdili nektery pozitivni/negativni spekulace kdo je Satoshi tak by to mohlo s cenou udelat divy..obzvlast tedy pokud jeste zije a vlastni stale 900 000 BTC ci kolik ze to ma

Tom

Na Vaší stránce 10.5.2019 – Já osobně jsem toho názoru, že současnému bull-runu zlomí vaz rezistence na hladině 6500–6600 $, https://kryptomagazin.cz/prehled-trhu-bitcoin-dale-roste-blizi-se-k-silne-rezistenci-bude-mit-dostatecne-momentum/

Rrrrrr

Obrázek byl najednou myšlen z cela vážně? Bože o co se to snažíte nám napovídat? To je nejvíc ubohé.. A tvrdit, jak jste něco říkal, když jste to pouze zmiňoval jako jednu z možností.. (nahoru/dolu). Napíšete, že možná je ta i ta a pak po čase napíšete, že jste to přeci zmiňoval. Bože.. a ještě za to chtít peníze.

prd

Vy jste skutecne hulvat. Je fajn, ze si vase predplatne aktualne porizuje spousta lidi, ale kuprikladu ja, kdybych o tom uvazoval, po tom, co zde vidim, jak vystupujete, to rozhodne neudelam. Je zrejme, ze vam to je jedno, zakazniku je dost. Ale abyste na to jednou nedojel. Tohle jsem fakt jeste v zivote nevidel. Profesionalita a slusne vychovani – 0.

Lolik

Aby jste ty hrnce s takovou jednou neprodával 🙂

E15

Tyto sofistikované “analýzy” mi ze všeho nejvíce připomínají astrologii 🙂

Tommy1529

Lol takovej hate. Co jako všichni čekáte, vědmu která Vám všem přesně řekne, kde máte nakoupit a kde prodat? Co třeba utřít pusu, nakrmit, to byste nechtěli? … Kids. Ix Vám tady přesně definuje hrací pole s hranicí, kde jsou stanovené mantinely. Že to je vždy více možností? Logické. Sebelepší analytik neumí věštit budoucnost, vždy tu budou různé možnosti, jak se trh zachová, pokud jste chodili do školy (což podle některých komentářů níže vůbec nevypadá, ale předpokládejme, že ano), tak jistě víte, že pokud chcete počítat rovnice o několika proměnných, neexistuje pouze jedna cesta jak rovnici vyřešit, ale vždy je více cest. Musíte ty různé cesty ovšem znát, nebo být dostatečně chytří na to, abyste je vymysleli Vy sami. Prakticky tady máte zcela jasný taháky, jak se v daných situacích zachovat. Že to neumíte, není přece chyba toho, kdo Vám ten tahák prodal. Já sleduji Ixovo analýzy už přes rok a z naprostého nováčka jsem došel až k obchodu 50% kapitálu na 3150$ a posléze dalších 50% kapitálu na 3450$. Pravda, za svou neuváženost v lednu 2018 jsem utrpěl značné ztráty (až 70% ztráty kapitálu), ovšem díky tomu, že jsem se naučil lépe číst trh hlavně z Ixovo detailních analýz, jsem dnes 56% v zisku. A to jsme teprve na začátku. Neobviňujte analytika, ten Vaše obchody nedělá. A že je občas hustej? Však si přečtěte co z Vás leze, psát někdo něco podobného na Vaše analýzy (byť by to pravděpodobně byla vcelku sranda), asi byste samým zatměním rozkousali klávesnici šašci…… Za mě pouze jediné (a to se opakuji, protože už jsem to jednou někde na T11 zmiňoval): Díky Ixi. Skvělá práce.

A pro Vás ostatní haters, díky za úspory, nemějte obavy, u mě jim bude skvěle :))) Adios

spot_img