[PŘEHLED TRHU] Bitcoin dále roste! – Blíží se k silné rezistenci – Bude mít dostatečné momentum?

19
bull trap bitcoin

Hlavním tématem dnešního přehledu trhu bude, jak jinak, Bitcoin. Král kryptoměn stále dominuje trhu a roste na úkor altcoinů. I když je nutno dodat, že i Ethereum se snaží držet krok. Zatímco Bitcoin dnes udělal ~4% zisk, Ethereum stouplo o cca 2 %. Přesné ceny najdete na naší stránce KMcap.eu.

Už první pohled na graf prozradí, že současný růst není úplně v pohodě. Od prvodubnové MEGA pumpy, kdy jsme se během hodiny dostali z 4200 $ až na 5000 $, se Bitcoin prakticky nezastavil a dvě maličké korekce, které zaznamenal cestou, opravdu nestojí za řeč.

Tak kdy přijde ta korekce?

Disclaimer: Tento článek je informačního charakteru a nelze jej považovat za investiční poradenství. Pokud máte zájem o názory profesionálů, zvažte nejziskovější signály v České a Slovenské republice. Případně si přečtěte naši nejnovější analýzu od profi tradera publikovanou zdarma na Kryptomagazínu.

1D BTC/USD - Bitfinex - Bollinger Bands
1D BTC/USD – Bitfinex – Bollinger Bands

Dnes jsem se rozhodl výjimečně použít indikátor. Vybral jsem Bollinger Bands. Jak obchodovat podle tohoto indikátoru a co znamená se dočtete zde. Každopádně, Bollinger Bands (stejně jako množství dalších indikátorů) naznačuje, že brzy přijde větší korekce, při které pravděpodobně otestujeme spodní hranu pásma, která působí jako support.

Mysleme na to, že co jde nahoru, musí jít i dolů. Já osobně jsem toho názoru, že současnému bull-runu zlomí vaz rezistence na hladině 6500–6600 $, případně kulaté číslo 7000 $. V minulosti byly tyto hladiny pro Bitcoin velmi problémové, na rozdíl od pásma 4400–6000/6500 $, které Bitcoin vždy relativně rychle přeletěl.

Mohlo by vás zajímat: Technická analýza Reného prozradí, kam by se mohl Bitcoin a Litecoin vydat

A co dominance Bitcoinu?

Pomalu ale jistě se nám blíží léto a minimálně 30–50denní období akumulace kapitálu bude potřeba pro další zdravý růst. Pokud se stoupání uspěchá, tak to dopadne stejně jako v roce 2017 (resp 2018). Čím větší nepřerušený růst, tím větší pád. Pamatujme na to!

Navíc tu máme ještě otázku dominance BTC. Index dominance dosahuje vysoké hodnoty a při pohledu na historická data si můžeme všimnout, že vždy následovala větší korekce. Pokusil jsem se to znázornit na obrázku dole.

1W BTC/USD vs. dominancia
1W BTC/USD vs. dominancia

Každopádně, je třeba zohlednit i pověstnou nepředvídatelnost Bitcoinu. Takže, nechme se překvapit, jak to nakonec dopadne. Pokud však budeme i nadále stoupat, později nám to trh spočítá i s úroky.

Co číst dál?

Podívejte se na teaser nové show o kryptoměně, kterou připravujeme ve spolupráci s Brave TV!

Crypto HotView – Stali jsme se hosty i mediálním partnerem skvělého pořadu o kryptoměnách

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

19
Komentujte

avatar
6 Comment threads
13 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
MíraPetrXRPmanKokršpanělVienna Pinnda Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kokršpaněl
Host
Kokršpaněl

Mám velkou radost z toho že většinu takzvaných kryptotradrů to hodně sere že Bitcoin roste aniž by vykazoval větší korekci a ujíždí jim vlak a oni jsou v podstatě v prdeli a modlí se za brutální korekci .THE MOOOOOOOOOON BTC !!!!!

Jose
Host
Jose

Ta 1000USD svíce nebyla něco normálního. Kdosi měl zákulisní informace a zbavil se Tetheru ve prospěch BTC.

Begy
Host
Begy

prospěšná informace, děkujeme

Zee Prime
Host
Zee Prime

V tomhle případě by BTC mohla být i zkratka Bitches! 😀 😀 😀

Míra
Host
Míra

Co říct, co člověk, to názor. Možná půjdeme pomálinku až na 10.

michal
Host
michal

maximalne 9,8 K

Petr
Host
Petr

Já jen pořád nechápu proč se všichni diví už v lednu jsem zde psal že spousta krypta od svého low má za sebou 100 a více procent zisku . ETH,TRX,BCH,OX,IOTA atd.To že udělá 100 % i BTC bylo víc než jasné i když o tom nikdo nechtěl nic slyšet navíc ,a byl jsem zde za …..,a velryby vždy jdou po 200 procentech a výše. Takže za mně cíl možný 9 až 10 k . Není to navod . A znovu budu se opakovat RSI ukázalo perfektně low bitcoinu . Takže je v tom systém akcií. Vycházím z myšlenky koupit držet… Číst vice »

Begy
Host
Begy

Debata není o tom jestli korekce bude nebo ne – ale kdy.
Připouštíš doufám, že k těm 100% nárůstům bylo během bull runu potřeba korekcí.
Mimojiné, co říká RSI u BTC teď?

Petr
Host
Petr

Samozřejmě ale větší korekce na ETH přišla po150% ,na TRX po 200% ,na btch po 200%. Proto ta cena 9-10k. Btc nemám nesledují ho ten horký tip kdy jsem predikoval že btc je na hodnotě RSI 28 jsem měl z placeného kanálu. Info jsem dal v polovině 12 teho měsíce v pátek v sobotu se ještě vysypali hejlove a od neděle to roste až do teď . Když jsem hledal ideální vstupy do pozic ostatního krypta (ne btc ale vše se řídili propady btc). Teď už nenakupuji proto neřeším placené kanály. Jsem v pozicích a čekám. Nejsem intraday investor .A… Číst vice »

Petr
Host
Petr

Jsem rád i za to že tady se používá věta co jde nahoru musí jít i dolů. No od 9 měsíce minulého roku jsem říkal co jde dolů musí jít i nahoru. Takže ano když bylo 20 k a šlo na 3k půjde i z 3k nahoru ale psát tady když z 3k vyjde na 6k že musí jít hodně dolů je odvaha . V tuto chvíli budou zvedat cenu shortaři takže těch 9k není až zase tak nereálné. Navíc minulý tyden z 5300 spadl na 4500 max na jeden den no na půl dne . Takže proč by teď… Číst vice »

Filcka
Host
Filcka

Víte co mě nejvíc těší že ten SHITtoken XRP stagnuje a jde do jistých sraček a těm pablbům co pořád věřím že jim zrobí 3 dolary přeji hodně úspěchu , ti asi musí být hodně nasraní na bitcoin který jim bere všechny profity .

Petr
Host
Petr

Díky, stačí mi 1 usdt. Počkej na olympiádu a uvidíš.

Petr
Host
Petr

Počkej až půjde o 30% dolů to se radosti posereš. Viď.?
Já taky ,budu dokupovat. Ještě mám postavené nákupy na 0,262 usdt a 0,222usdt tomu ale moc nevěřím.

XRPman
Host
XRPman

co teprve až bude za ty 3usd 😀 už jen kvůli haterům si to přeji 😀 (samozřejmě budu v pozici vybrat 10nasobek :D)

Petr
Host
Petr

Před 6 měsíci btc všichni predikovali cenu 1500 2000 ,dnes je na 7000. Xrp může krachnout. Ale také může být na jakékoli jiné cifře která dnes vypadá jako scifi. Už jen z pohledu že všichni co používají jakékoli služby ripple tzn banky a jiné firmy podle mně jako bonus dostávají a nebo za nízkou cenu kupují xrp. Nevěřím že by to tak nebylo. Už jen z toho důvodu že nikdo o xrp z klientů nemluví a ani vlastník ten navíc zlehka na xrp veřejně kašle. Pokud což se může stát půjde xrp na burzu bude to raketa a pokud všichni… Číst vice »

Míra
Host
Míra

To tě docela lituji, když tě těší takové věci..Musíš mít smutný život 🙂

Michal
Host
Michal

Do týdne je zpátky pod 6k. Není důvod k růstu na 10k, jak tu někdo píše.
Z mého laického pohledu nevěřím, že do 2 let se zvedne nad těch 10k

Vienna Pinnda
Host
Vienna Pinnda

Říká ti něco Havling BTC ? ten nastane přesně za rok (budou snížené odměny těžařů a opět bude BTC obtížnější vydolovat ) a to je zásadní důvod k růstu a proč se většina krypto odborníků shoduje na nové All-Time-High do 4 let u Bitcoinu .Můj názor je jasný pokud Bitcoin udrží cenu do konce roku maximálně na 6 k tak v příštím roce jsme díky Havlingu na 10 K téměř na 100% ale zásadní bude konec letošního roku kde se vybírají většinou zisky , pokud Bitcoin nezažije mega dump tak jsme v příštím roce na 10 K z jistotou .

Kokršpaněl
Host
Kokršpaněl

Michal Tak doufám že si už prodal když není důvod BTC k růstu a čekáš na brutus DUMP .Já DOUFÁM že si už taky prodal a my z BTC letíme na měsíc tak čekej dál , doufám až přistaneme na měsíci tak tak udělám foto z měsíce jak kdysi Neil Armstrong ale tentokrát to bude FOTO BTC!