[PŘEHLED TRHU] Bitcoin dále roste! – Blíží se k silné rezistenci – Bude mít dostatečné momentum?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin spadl pod 9 500 USD • Nasdaq, Microsoft, IBM a další tech giganti se spojují v InterWork Alianci • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Nedávná volatilita...

Hlavním tématem dnešního přehledu trhu bude, jak jinak, Bitcoin. Král kryptoměn stále dominuje trhu a roste na úkor altcoinů. I když je nutno dodat, že i Ethereum se snaží držet krok. Zatímco Bitcoin dnes udělal ~4% zisk, Ethereum stouplo o cca 2 %. Přesné ceny najdete na naší stránce KMcap.eu.

Už první pohled na graf prozradí, že současný růst není úplně v pohodě. Od prvodubnové MEGA pumpy, kdy jsme se během hodiny dostali z 4200 $ až na 5000 $, se Bitcoin prakticky nezastavil a dvě maličké korekce, které zaznamenal cestou, opravdu nestojí za řeč.

Tak kdy přijde ta korekce?

Disclaimer: Tento článek je informačního charakteru a nelze jej považovat za investiční poradenství. Pokud máte zájem o názory profesionálů, zvažte nejziskovější signály v České a Slovenské republice. Případně si přečtěte naši nejnovější analýzu od profi tradera publikovanou zdarma na Kryptomagazínu.

1D BTC/USD - Bitfinex - Bollinger Bands
1D BTC/USD – Bitfinex – Bollinger Bands

Dnes jsem se rozhodl výjimečně použít indikátor. Vybral jsem Bollinger Bands. Jak obchodovat podle tohoto indikátoru a co znamená se dočtete zde. Každopádně, Bollinger Bands (stejně jako množství dalších indikátorů) naznačuje, že brzy přijde větší korekce, při které pravděpodobně otestujeme spodní hranu pásma, která působí jako support.

Mysleme na to, že co jde nahoru, musí jít i dolů. Já osobně jsem toho názoru, že současnému bull-runu zlomí vaz rezistence na hladině 6500–6600 $, případně kulaté číslo 7000 $. V minulosti byly tyto hladiny pro Bitcoin velmi problémové, na rozdíl od pásma 4400–6000/6500 $, které Bitcoin vždy relativně rychle přeletěl.

Mohlo by vás zajímat: Technická analýza Reného prozradí, kam by se mohl Bitcoin a Litecoin vydat

A co dominance Bitcoinu?

Pomalu ale jistě se nám blíží léto a minimálně 30–50denní období akumulace kapitálu bude potřeba pro další zdravý růst. Pokud se stoupání uspěchá, tak to dopadne stejně jako v roce 2017 (resp 2018). Čím větší nepřerušený růst, tím větší pád. Pamatujme na to!

Navíc tu máme ještě otázku dominance BTC. Index dominance dosahuje vysoké hodnoty a při pohledu na historická data si můžeme všimnout, že vždy následovala větší korekce. Pokusil jsem se to znázornit na obrázku dole.

1W BTC/USD vs. dominancia
1W BTC/USD vs. dominancia

Každopádně, je třeba zohlednit i pověstnou nepředvídatelnost Bitcoinu. Takže, nechme se překvapit, jak to nakonec dopadne. Pokud však budeme i nadále stoupat, později nám to trh spočítá i s úroky.

Co číst dál?

Podívejte se na teaser nové show o kryptoměně, kterou připravujeme ve spolupráci s Brave TV!

Crypto HotView – Stali jsme se hosty i mediálním partnerem skvělého pořadu o kryptoměnách

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

19 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře