Reného technická analýza prozradí, kam by se Bitcoin a Litecoin mohly vydat

4
litecoin-rezistence

Bitcoin konečně dorazil k psychologické úrovni 6000 $, nicméně to důležité leží o 400 $ výše. Z trhu už je cítit určitá nervozita, ale cena stále roste. Nicméně retailoví obchodníci můžou začít opouštět pozice. Nabízí se spekulativní možnost, že rezistence bude proražena právě z důvodu všeobecného očekávání korekce. ALE POZOR! Tato rezistence je tak důležitá, že se nad ní musí zavřít šestiměsíční svíce, aby se jednalo o konečné překonání S/R! To znamená, že cena se okolo bodu rezistence může pohybovat ještě celý květen a červen. Pak se buď potvrdí překonání, nebo selhání v rezistenci a podle toho budou reagovat velcí hráči!

Graf 1

09.05-Bitcoin-daily

Střednědobý trend Bitcoinu ……………………………….. dobře etablovaný uptrend
Dlouhodobý trend …………………………………………… postupně oslabující downtrend

Zatím se nemůžu vyjádřit k možnému vývoji ve druhé polovině roku, neboť čekám, jak dopadne příští měsíc. Pokud by byla rezistence překonána, tak očekávám v dlouhodobém horizontu růst k úrovni 9600–10200 $. Nicméně zatím takovému scénáři dávám tak 10% šanci na úspěch. Daleko smysluplnější je pro mě selhání šestiměsíční svíce v rezistenci 6400 $ a návrat do oblasti okolo 4000 $. Tato korekce by nám definitivně potvrdila, že současný růst není žádná manipulace trhem (samozřejmě jen za předpokladu, že by nebylo narušené současné dno 3100 $).

Stříbro kryptotrhu

Takovým stříbrem kryptotrhu je Litecoin, který zažil od začátku roku skutečně velmi slušnou jízdu vzhůru. Od ledna 2019, kdy se LTC obchodoval za cenu 29,80 $, dokázal během 120 dnů vyrůst na hodnotu 99,60 $. Možná si řeknete, že 70 $ není nic moc, ale řečí čísel se jedná o nárůst o 230 %. Upřímně, která banka dokáže zhodnotit vklad zákazníka o 230 % za 4 měsíce? Osobně takovou instituci neznám!

Vzhledem k silnému uptrendu mohou být krátkodobé korekce příležitostí k nákupu se slevou. S přihlédnutím k halvingu se zdá Litecoin jako velmi zajímavá investice, která rozhodně zatím nevyčerpala svůj potenciál.

Graf 2

09.05-LTC-daily

Střednědobý trend Litecoin …………………………….. silně oslabený uptrend
Dlouhodobý trend ……………………………………………… poměrně silný uptrend

Aktuálně se Litecoin obchoduje za cenu 73 $ pod silnou rezistencí, která leží v úrovni 80 $. Měsíc květen začal spíše negativně, ale stále se pohybuje okolo svého open 73,50 $. Pokud nastane pokles, tak bych se nebál, že cena spadne pod 50 $.

Závěr

Zatím očekávám v krátkodobém horizontu pokles o cca 15 % k tzv. úrovni 62 $, s následným návratem pod rezistenci. V krajním případě by mohla cena otestovat vzestupnou trend line v úrovni 52 $. Vše bude záležet na situaci okolo Bitcoinu a rychlosti, jakou bude cena Litecoinu oslabovat. Samozřejmě, pokud by se Bitcoin propadl do oblasti okolo 4000 $, tak to vezme dolů celý market, včetně Litecoinu. Nicméně vzhledem k halvingu LTC, který se očekává v létě, se může stát, že případnou negativní korekci Bitcoinu bude Litecoin zcela bojkotovat. Důvodem může být přesun investic z Bitcoinu právě do Litecoinu, který bude mít silnou podporu právě díky halvingu.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kryptotrzích jsou velmi rizikové!

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
goldmansucksPetrSalamPavel Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel
Host
Pavel

Predikce je snadná když jsou jen 2 scénáře:-)

Salam
Host
Salam

René to je ten Jožin co ve své analýze z konce Března tu psal a předpovídal masivní Dump Bitcoinu někde pod 2K že to padne v Dubnu na jisto kde to viděl ve svých čárách a kdyby každý Jouda dal na tohoto Jožina a prodal to tak ti BTC uteklo o 2 litry směrem nahoru a za to jim ještě ovce platí za predikce .

goldmansucks
Host
goldmansucks

To byl snad ix kdo tohle na zacatku roku psal nez se odmlcel,ne..

Petr
Host
Petr

René opět věští z koule? Ale k věci René předpovídal i propad krach btch ABC. Nic méně tak jako je možný scénář k 10k stejný je i zpět k hranici 4k .že bychom se mohli podívat na nová minima je směšné. Dnes si už většina uvědomila že jim vlak odjel a pokud se jen přiblížíme k hranici 4k bude tam už stát spousta lidí na prvonakup. Nejsem v pozici ale spíše se mi to tak vyviji scénář k 10 k . Bez korekce .A poté zpět 5 až 6 k. Ale neberte to nikdo jako návod burza si vždy udělá… Číst vice »