Představujeme Bluewallet – Peněženku pro Lightning Network

1
wallet safe penezenka

S nárůstem uživatelů Lightning network technologie, roste i počet aplikací a peněženek určených ke zpohodlnění života uživatelů této sítě. Dnes vám představíme jednu z walletek pro mobilní zařízení s operačním systémem android/iOS a podíváme se na základní nastavení a výhody, které tato peněženka nabízí oproti ostatním variantám.

Úvod do Bluewallet 

Bluewallet je peněženka na přijímání a odesílání plateb v síti Lightning vytvořená pro mobilní zařízení na operačních systémech Android i iOS.
Pro její bezproblémové používání můžete využít defaultní přístup k již předvytvořeným uzlům. To umožňuje rychlé a snadné užívání hned po instalaci bez nutnosti otevírání nového kanálu, zajišťování likvidity nebo provozování vlastního uzlu. Pro zkušené uživatele je zde pak možnost nastavit vlastní LDNhub.

Jako každá peněženka fungující na Lightning network zajišťuje BlueWallet rychlé, extrémně laciné (či dokonce kompletně gratis) platby, včetně těch velmi nízkých v řádech jednotek Satoshi.

BlueWallet má velmi jednoduché a srozumitelné rozhraní, které je ideálním nástrojem pro nové uživatele v síti Lightning. Pojďme si jej podrobněji představit.

Mohlo by vás také zajímat: Lightning může změnit celosvětový obchod

Instalace a rozhraní

Peněženku BlueWallet naleznete ve Vašem Google Play či App Store a do svého mobilu jednoduše nainstalujete aplikaci.

Následně aplikaci spustíte a vytvoříte bitcoinovou peněženku (create new wallet). Zvolíte pojmenování, vyberete ze dvou možností Bitcoin Wallet a potvrdíte opět tapnutím na volbu create. Tuto peněženku poté nabijete množstvím BTC dle vlastního uvážení tradičním převodem mezi dvěma bitcoinovými adresami zkopírováním přijímací adresy nebo oskenováním jejího QR kódu.
V dalším kroku stejným způsobem pojmenujte a založte LN peněženku. (obr. 2-4)

bluewallet-create

Bwallet

bluewallet-light

K tomu, abyste mohli disponovat mincemi v LN peněžence, zvolte v jejím rozhraní volbu Manage Founds, dále Refill, vyberte bitcoinovou peněženku do které jste nalili své mince a klikněte znovu na create. Prostředky se následně převedou do Lightning sítě. Transakce ještě neprobíhá na LN, takže bude chvíli trvat. Jakmile je obdržíte, zobrazí se vám příslušné množství uvedené v jednotkách satoshi.

Přečtěte si také: Lightning čelí útokům

sendblue

refillblue

Platby v LN provedete jednoduchým tapnutím na send, zadáte adresu, hodnotu převodu a zmáčknete PAY. Nezapomeňte, že adresa příjemce musí být adresa v síti Lightning.

bluepay

Peněženka Bluewallet nabízí vše, na co jste zvyklí z jiných peněženek určených k nakládáni s kryptomincemi, jako je záloha klíčů, historie transakcí a import vašich starých peněženek.

Přehledné a pohodlné rozhraní je vhodné jak pro nováčky, tak pro pokročilé uživatele, kteří si potrpí na jednoduchost. Další obrovskou výhodou je absence nutnosti vytvářet a udržovat online vlastní LN uzel, což právě nováčci jistě velice ocení.

Závěr

Používáním sítě Lightning podporujete několikaletou práci core developerů Bitcoinu a účastníte se testu řešení jedné z největších překážek na cestě ke globální adopci Bitcoinu – škálovatelnosti. Snad vám tento návod pomůže se lépe zorientovat v nových featurách a zapojit se tak do další etapy života Bitcoinu.

Co číst dále?

Vše co víme o Facebook coinu – Mohl by ohrozit i Bitcoin?

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ota Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ota
Host
Ota

Zdravím. Měli by jste popsat, jak ty btc z lightning peněženky dostat. Myslím, že to snad ani nejde.