Lightning network překročila 100 uzlů a adopce SegWitu dosáhla 20%

2
bitcoin lightning network

Platební síť Lightning network, založená na Bitcoin blockchainu, už překročila 100 uzlů (nodes) a SegWit za chvíli dosáhne 20% podílu na transakcích.

Lighting Network

Lightning Network (LN) je řešení pro škálování, které je ve vývoji již několik let. Protokol vytváří systém mimo řetězec (off-chain) vytvořením sítě platebních kanálů, kde finanční prostředky nejsou svěřeny třetí straně. Teoreticky slibuje, že bude škálovat Bitcoin tím, že povolí tisíce transakcí za sekundu, aniž by ohrozil jeho decentralizovanou podstatu. První platba v této síti proběhla úspěšně 28. 12. 2017. Nárůst je rychlý, v současnosti je už v síti více než 100 uzlů.

S rostoucí akceptací LN se zároveň šíří obavy, zda uživatelé vůbec tuší, jak tato síť funguje. V současnosti ale LN používají spíše hardcore nadšenci, kteří jsou ochotní obětovat určitou částku výměnou za to, že budou mezi prvními uživateli sítě. Další rozšíření závisí na tom, zda se řešení ujme a bude využíváno i běžnými uživateli pro běžné platby. Díky tomu, že LN používá pro fungování SegWit, začíná být výhled optimistický s tím, jak stoupá akceptace SegWitu mezi uživateli.

SegWit

Tento týden udělal pokrok také SegWit. Akceptace a propagace SegWitu, která se v posledních šesti měsících neustále rozšiřovala, v lednu zaznamenala nárůst o téměř 100 % na 19 % transakcí s Bitcoiny.

Zatím největší překážkou většímu rozšíření je malé množství hlavních digitálních peněženek, které SegWit podporují.

Celý seznam je k dispozici zde.

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Dobré zprávy o Bitcoinu - KRYPTOMAGAZIN.czLightning Network prekročila 100 uzlov a adopcia SegWitu dosiahla 20% - KRYPTOMAGAZIN Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] je preložený z českého originálu na kryptomagazin.cz, autor: Denisa […]

trackback

[…] ceny Bitcoinu (se kterou padly i poplatky), zvyšující se podpora SegWitu a zčásti i první Lightning Networks. Doufejme, že se brzy dostaneme pod jeden […]