Velký americký supermarket končí s Visou a zvažuje Bitcoin! – Takže takhle to začíná?

0
(0)

Tradiční americký potravinový řetězec Kroger s téměř třemi stovkami supermarketů a obchodů v USA nedávno prohlásil, že v dubnu 2019 nebude podporovat platby kartami Visa. Jde o reakci na nepřiměřeně vysoké poplatky, které tato společnost účtuje svým partnerům. Visa má v současnosti 323 milionů zákazníků po celém světě a užívá si tak pozici největší platební společnosti na světě. Druhý MasterCard se se svými 190 miliony zákazníků moc nechytá.

Visa očividně zneužívá svého postavení. Obchodní řetězce jsou na službách této společnosti prakticky závislé, protože v opačném případě by nemohli obsloužit velké procento svých zákazníků.

Mohlo by vás zajímat: Vše, co víme o Facebook coinu – Mohl by ohrozit i Bitcoin?

Společnost Kroger se to však rozhodla risknout a s Visou prozatím končí. Jako důvod udala snahu udržet nízké ceny pro lidi, kteří nakupují v Kroger supermarketech. Firma zároveň hledá nové platební možnosti s nízkými poplatky.

Bitcoin Lightning Network nahradí Visu?

Do oka jí padla Bitcoin Lightning Network – tedy jakási nadstavba nad BTC blockchainem, která umožňuje prakticky okamžité platby s téměř nulovými poplatky. Tato technologie se zatím moc nepoužívá, protože poplatky za klasické Bitcoin transakce jsou prakticky zanedbatelné a rychlost je pro většinu využití dostačující. Pokud by však Kroger začal skutečně podporovat BTC, je dost možné, že síť by se zahltila. Lightning Network je tedy velmi dobré řešení. Vše, co potřebujete vědět o Lightning Network, naleznete v tomto článku.

Zatím však nemůžeme předpokládat, že Bitcoin nahradí Visu. Je otázkou, kolik lidí by bylo ochotno platit tímto způsobem. Přece jen, šílené časy roku 2017 jsou pryč a veřejnost na kryptoměny kvůli klesající ceně zatím zanevřela.

Každopádně, pokud by Kroger začal přijímat platby v BTC, mohlo by to způsobit velký boom kryptotrhu. Bitcoin by postupně začalo používat stále více lidí, a to je přesně důvod, proč vznikl.

Tip redakce: NASDAQ přidává index pro cenu BTC a ETH – Vstup institucí na trh začíná

Anthony Pompliano a Kroger

Známý Bitcoin evangelista, Anthony Pompliano, na tuto zprávu okamžitě zareagoval a nabídl společnosti Kroger pomoc při implementaci Bitcoin Lightning Network v obchodních řetězcích.

Netrvalo dlouho a jeho týmu v Morgan Creek se podařilo Kroger kontaktovat. První hovor už mají za sebou a vypadá to slibně.

Kroger Digital je otevřený novým možnostem a skutečně zvažují implementovat Bitcoin Lightning Network jako platební metodu. Doufejme, že tento krok Kroger pomůže a inspiruje i další velké hráče, jako jsou Wallmart nebo Whole Foods. U nás by se zase mohl inspirovat Kaufland, Tesco nebo Billa.

A co vy? Chodili byste nakupovat do Billy, pokud byste mohli platit Bitcoinem? Já určitě ano. ?

Co číst dál?

Bitcoin za milion dolarů – Je to vůbec reálné? + predikce

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

Zdroj:
ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mone

Ano pomalu to začíná, jen je škoda volatilní cena , nestálost je asi problém? Nebo ne ? ?

k 001

Proč z BTC ? proč ne z XRP nebo TRON, Bitcoin je mrtvý a měli by se na něj všichni vysrat a poslat ho konečně do výslužby kaj patří .

Rob

A proč ne QTUM, ETH nebo NANO? Já myslím, že by to mohlo být právě díky kapitalizaci BTC v kombinaci s možnostmi LN. Nakonec kryptoměny mají mezi sebou vynikající likviditu, které lze využívat nonstop 24 hodin a 7 dní v týdnu, takže jiný řetězec se může klidně rozhodnout jinak a bude to úplně jedno. Všechno bude akorát zajímavější. Tohle je skvělá zpráva!!

Rob

Že nechápete, co se snažím sdělit, ještě nemusí být důvod k mínusování. Zkuste si to přečíst znovu celý a pomalu. Takhle to totiž vypadá, jako bych psal nesmysly. Proč raději neargumentujete? Není vůbec žádný důvod rozhodnout se pro jinou kryptoměnu než pro Bitcoin, ikdyž je technologicky překonán. Vše ostatní je v dnešní době jen více riskantní. A teď si zase všichni myslíte, že fandím jen Bitcoinu a nic jinýho neuznávám, že jo? No… To vám teď bohužel nepomůžu. Nemám na to.

Rob

Bitcoin rozhodně není mrtvý. Pokud vím, tak je to nejživější coin. Možná není technologicky nejlepší co do využití možností jeho vlastního vynálezu jménem blockchain, ale to rozhodně neznamená, že je špatný! A klidně může definovat standard. Smart kontakty vždycky jdou udělat na jiné vrstvě (když už máme Lightning network) a možná i to může být ideální. Každopádně rozhodně bych si nedovolil pohřbívat Bitcoin dříve, než dostane šanci. Už jen z úcty k Bitcoinu. A fandím samozřejmě i jiným kryptoměnám. XRP asi nejmíň, ale chápal bych, že si třeba někdo kousek koupí z rozumu, když už se jim podařilo takhle prosadit. Lidé a dokonce i instituce se často rozhodují hloupě. To už více fandím XLM, se kterým to však zjevně moc dobře nevypadá (pokud vynechám fundament spolupráce s IBM). 🙂

czhunter

A já se vsadím o flašku, že k tomu nedojde.

Kroger nechce přijímat BTC, jen zatlačit na VISu.
Ta o pár desetin procenta zlevní a jede se dál.

Ty milionu zákazníků, které při nepodpoře VISy ztratí, těch pár krypto-yuppíků kteří přiběhnou rozhodně nenahradí a to všichni zainteresovaní vědí.

Rob

To je taky dost možný…

Marek

Doporučuji přečíst tohle ze života z Venezuely.
https://news.bitcoin.com/venezuelan-bitcoin-saves-family/

spot_img