Michael Saylor: Bitcoin se stane po kolapsu FTX vítězem

4.7
(7)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoinový býk a bývalý generální ředitel MicroStrategy Michael Saylor v nedávném rozhovoru uvedl, že bitcoin se po kolapsu kryptoměnové burzy FTX stane nakonec vítězem. Co dalšího uvedl Saylor v rozhovoru pro CNBC?

Michael Saylor: Bitcoin se stane vítězem

Současný výkonný předseda společnosti MicroStrategy a velký zastánce bitcoinu Michael Saylor před nedávnem poskytl rozhovor zpravodajskému portálu CNBC. Zde uvedl, že současný kolaps FTX bude pro bitcoin prospěšný.

Michael Saylor se domnívá, že aktuální krize kryptoburzy FTX urychlí prosazování příslušných kryptoměnových pravidel a regulací. Dle jeho názoru aktuální fiasko odstraní mimo jiné tisíce zbytečných digitálních aktiv, zatímco bitcoin a další top kryptoměny přežijí. V rozhovoru Saylor prohlásil:

Jsme uvězněni v dysfunkčním vztahu se zbytkem ekosystému. Musíte mít plnou transparentnost. A to je to, co bitcoin je, ale FTT nebyl…

Bitcoin se stane vítězem, protože bitcoin je digitální komodita a je ze všeho nejméně kontroverzní.

Bitcoinový býk Saylor v rozhovoru také uvedl, že kolaps kryptoměnové burzy FTX nastal kvůli nedostatečné transparentnosti. Saylor tak věří, že současná krize urychlí zavádění důležitých pravidel pro kryptoměnový průmysl.

Nově vzniklá pravidla by tak dle jeho slov mohla urychlit adopci bitcoinu, protože se očekává, že pouze pár kryptoměn bude schopna pokrýt regulační požadavky, přičemž bitcoin je jedním z nich. Michael Saylor také uvedl, že správné regulační prostředí pro kryptoměny umožní přesun velkých hráčů do tohoto odvětví, což podpoří jeho růst.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 15 905 USD dle KMC.

Závěr

Co si o slovech výkonného předsedy MicroStrategy myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Na celý rozhovor pro zpravodajský portál CNBC se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

Spíše bych řekl, že to bude pozitivum pro celý kryptosvět, protože ty nutné regulace dodají kryptu na vážnosti, kterou si zaslouží. Zatím je to pořád takový „wild west“ a krypto to prostě dost sráží. Ty „zákony“ prostě v nějaké míře jsou potřeba, to platí pro všechno, ať se to líbí nebo nelíbí.

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Taky to vidíme na renesanci BTC a možná i pár dalších PoW. PoS jsou prostě příliš rizikové ve světě plném lsti a klamu. Nám můžete věřit.

Rob

Kdybyste znal důvod, proč vznikají altcoiny, nemohl byste nic takového napsat. Představte si, že máte nápad na parádní blockchain. Například uzpůsobený pro sledování dopravního řetězce. A teď potřebujete, aby ho někdo nezávislý udržoval v chodu. Jak jej chcete motivovat? Musí prostě vzniknout mince. A teď jde jen o to, zda ten blockchain je smysluplný, či nikoliv a zda máte dostatečně silné PR, abyste tuto mincí dokázali tlačit, aby byla likvidní. PoS je daleko rychlejší a levnější než PoW a umožňuje sharding. Pokud se vám jedná o platformu, která má být výkonnostní, bylo by nerozumné zvolit PoW. Smysl to má k podobnému účelu jedině v Tanglech, ale ty mají opět své výhody a nevýhody. Kola jsou kola, ale občas potřebujete ozubená, ložisková, pneu, nafukovací atd. Tato kola je potřeba k různým účelům vyrobit různými způsoby z různých materiálů. Proto není na světě jen jedno jediné, univerzální, kolo. A toto je pravý důvod, proč by měla vzniknout nová digitální mince. Jiné důvody jsou falešné. Proto je také dobře, že Bitcoin stále používá PoW a doufejme, že mu to vydrží. Ne však proto, že je to tak vždy nejlepší. K jeho účelu slouží ovšem PoW podle mého názoru ideálně a navíc má potenciál tlačit na kvalitu výroby elektrické energie, takže kdo má rád přírodu, měl by mít rád také PoW a Bitcoin.

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Naivní jak Dařbuján, Kuba, Anče a dědek Lebeda dohromady (o hajném darmo mluvit). Primární důvod každého takového projektu je přece ta mince (cash grab). Pak už je jen potřeba vymyslet ten parádní megaužitečný blockchain a napasovat ho na nějakou cool záležitost, která se přitom v 99,99 % případů bez blockchainu obejde.

Rob

Dovolím si nesouhlasit. Blockchain má naopak velmi opodstatněný přínos v tom, že máte databázi, kterou nelze zpětné měnit, což ale předpokládá právě existenci těch nezávislých validátorů. Podvrhnutí blockchainu je oříškem dokonce i za situace, kdy všechny validátory ovládá jediná entita. Ovšem teoreticky to lze udělat velmi zdlouhavým a koordinovaným způsobem. Základem nezlomné bezpečnosti jsou však NEZÁVISLÍ VALIDÁTOŘI. Dokonce i kdybyste měl na vašem osobním blockchainu jediného validátora v síti, kterým budete vy, podvrhnutí historického záznamu vyžaduje zdlouhavou práci. Ale jde to. Nezávislé validátory je nutné motivovat likvidní mincí. Můžete namítnout, že data do blockchainu opět zadávají lidé a tedy je stejně náchylný na chybu vstupu (teď nemluvím o samotné účetní knize, se kterou nakládají jen stroje a kde nejsou všemožná data). Ano, chyba vstupu může být, ale v takovém případě plní blockchain úlohu důkazního materiálu a velmi zjednodušuje případné vyšetřování. Lze do blockchainu samozřejmě poslat opravný záznam, ale to, co se dělo předtím, tam prostě pořád bude viset. Až na věky. Jedná se o důvěryhodnou databázi, což je právě to zásadní. Ta revoluce. To jiný typ databáze prostě neumí. A že to nemá smysl, to vykládejte tomu zástupu extrémně talentovaných vývojářů, kteří to tak nevidí… Ve skutečnosti stačí trocha představivosti.

spot_img