Další bitcoinové nákupy MicroStrategy

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americká softwarová společnost Microstrategy, která se řadí mezi největší držitele kryptoměn na světě, opět provedla nákup bitcoinu. V současné době drží, podle jejich oficiálního sdělení, více než 130 000 bitcoinů.

Společnost MicroStrategy opět nakoupila bitcoiny

Americká softwarová společnost MicroStrategy opět zvýšila svůj podíl bitcoinů ve svých aktivech. Nákup 301 bitcoinů oznámil výkonný předseda společnosti Michael Saylor na svém oficiálním účtu na Twitteru.

“MicroStrategy nakoupila dalších 301 bitcoinů za zhruba 6 milionů amerických dolarů při průměrné ceně 19 851 USD za bitcoin. Od 19. září drží MicroStrategy více než 130 000 bitcoinů za 3.98 miliardy dolarů při průměrné ceně 30 639 USD za bitcoin”

Společnost podle oficiálního sdělení drží v současné době něco přes 130 000 BTC. Nejnovější nákup největší kryptoměny světa stál společnost při průměrné ceně 19 851 více než 6 milionů amerických dolarů.

Určitě stojí za zmínku, že společnost stojí v současné době ve ztrátě, jelikož MicroStrategy utratila téměř 4 miliardy dolarů při průměrné ceně 30 000 USD za minci bitcoinu. Společnost však nadále hodlá rozšiřovat svůj podíl BTC.

Americká společnost MicroStrategy se řadí mezi největší držitele kryptoměn na světě. Značný podíl na těchto nákupech má zakladatel a současný výkonný předseda společnosti, Michael Saylor.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 063 USD dle KMC.

Závěr

Mnoho odborníků na kryptoměny se domnívá, že v blízké budoucnosti vstoupí mnoho institucionálních investorů do kryptoměnové sektoru. V současné době existuje stále mnoho společností, které se s kryptoměnovým průmyslem teprve seznamují. Vyplývá to i z řady průzkumů.

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Úspěch krypta se bude odvíjet od toho kdy státy začnou chápat, že mít dolar jako rezervní měnu byl hodně špatný nápad. Zatím to moc nevypadá, že by případ Ruska nějak uspisil jejich prozření.

Hujer

Krypto jako rezervní měna je směšné. Krypto není nic. Nemá žádnou reálnou hodnotu.
Jeden den 1 a druhý den 0.1
To by bylo hned po rezervě.
Krypto je jen hračka pro nemakačenka

Moderní investor

To, že má krypto vysokou volatilitu přece vůbec neznamená, že nemá žádnou reálnou hodnotu. Fiat měna, která už dávno není krytá zlatem snad nějakou hodnotu oproti kryptu které je navíc decentalizované má?
Nebudu samozřejmě říkat, že krypto nahradí peníze, ale jednou bude krypto (a je jedno jaká to bude měna) plnohodnotnou alternativní měnou.
Krypto je prostě evoluce tak jako byl internet a čím více lidí ho bude používat tím více bude stoupat jeho hodnota a klesat volatilita.
Hračka to už dávno není.
Už docela dlouho používám Binance kartu a platím kryptem kdekoliv se mi zachce.

Hujer

Ano jistě. A teď zpátky do cely a polknout tabletku. Hodný

Zdeněk

pro použití platby v reálu zatím nepoužitelné. Nebudu řešit a přepočítávat kolik mi strhnou za transakci, dejme tomu třeba v supermarketu za nákup, pokud to jde a to nemluvě o placení na dovolené v Thajsku na ulici při platbě jídla v restauraci.

Fantom

Použitelné to je, nesmíte ale hodnotit jenom BTC a ETH. Bohužel ale zatím není adopce, lidé tím platit nechtějí a místo toho očekávájí nárůst hodnoty. Tedy zatím vyhrává spekulace.

spot_img