Institucionální zájem o shortování bitcoinu dosáhl historického rekordu

4
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Nedávný masakr na trhu s kryptoměnami vyvolal nebývalý zájem institucionálních investorů o short pozice na BTC v páru s americkými dolary.

Enormní shorty

Zatímco se minulý týden hlavní kryptoměna podívala pod 20 tisíc dolarů, mnoho krypto investorů se dostalo do ztráty. K medvědímu sentimentu přispěla chmurná makroprognóza, hrozící obavy z recese a velké kryptofirmy bojující s dopadem výprodeje.

Ve stejnou dobu expozice vůči shortům na cenu bitcoinu zaznamenala rekord v celkové výši 51 milionů dolarů. Plyne to z nejnovější týdenní zprávy Digital Asset Fund Flows společnosti CoinShares.

Ta uvádí, že mezi 27. červnem a 1. červencem byl pozorován celkový příliv 64 milionů USD v obchodních produktech zaměřených na digitální aktiva. Z toho asi 80 % šlo právě do bitcoinových investičních produktů zaměřených na shorty.

Patří k nim nedávno spuštěný fond ProShares Short Bitcoin Strategy ETF, který umožňuje sázky na pokles ceny Bitcoinu. Jen za poslední týden nashromáždil více než 43 milionů dolarů.

Nové možnosti

Čísla ve skutečnosti zkresluje právě nově nabytá dostupnost těchto sázek na propad BTC prostřednictvím futures kontraktů a ETF na futures.

CoinShares dále uvádí:

To zdůrazňuje, že investoři vstupují do long pozic za současné ceny, přičemž přílivy do shortů na bitcoin jsou pravděpodobně způsobeny první dostupností v USA spíše než obnoveným negativním sentimentem.”

Nárůst popularity shortových bitcoinových fondů přichází týden poté, co společnost CoinShares ohlásila dosud největší odliv z produktů digitálních aktiv. Ten dosáhl nového rekordu ve výši 423 milionů dolarů.

Samotné bitcoinové produkty pak během týdne zaznamenaly čisté odlivy dokonce v hodnotě 453 milionů dolarů, tedy ještě více. To značí, že altcoinové produkty zaznamenaly naopak příliv. Konkrétně solana, polkadot a cardano, a to v hodnotě 1 milionu dolarů, 0,7 milionu dolarů a 0,6 milionu dolarů. Ethereu se také podařilo konečně prolomit 11 týdnů odlivu v řadě, když v minulém týdnu získalo 5 milionů dolarů.

Závěr

Na nová maxima narostly instuticonální pozice v produktech se sázkou na pokles bitcoinu. Důvodem není pouze probíhající bear market, ale také nově spuštěný ProShares Short Bitcoin Strategy ETF fond v USA. Mezitím spotový bitcoinový ETF fond podložený reálnými bitcoiny v USA sále nebyl schválen.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Ano všichni shortuji a proto pujde BTC dolů🤣🤣🤣 ne tak burza nefunguje znova neni to mikuláš .
Jediné co přijít může bude short squeze ! A pak dolů.

Wake up !!!

Aby burzy dokázaly přežít i bez splátky z Three Arrows Capital, obrátily se na miliardáře Sama Bankman-Frieda. Zakladatel kryptoburzy FTX a nejbohatší člověk v kryptu s majetkem v hodnotě asi 20,5 miliardy dolarů poskytl oběma úvěrové linky ve výši 750 milionů dolarů. Neexistuje přitom žádná záruka, že se Bankman-Friedovi jeho investice vrátí.

spot_img