Tyler Winklevoss v interview pro Bloomberg hovořil o problémech na kryptotrhu, potížích při vytváření regulovaných finančních nástrojů umožňujících obchodování s kryptoměnami a o plánech pro jeho směnárnu Gemini.
O bratrech Winklevososových jsme naposledy slyšeli těsně před posledním velkým propadem kryptoměn, který (částečně) odstartovalo zamítnutí jejich návrhu na vytvoření Bitcoinového ETF fondu. Tuto událost jsme zachytili v našem článku.
Až budou existovat regulované investiční nástroje
Podle Tylera Winklevosse jsou regulované finanční nástroje vhodné pro vstup institucionálních investorů do trhu klíčové. Jistě, na burzách CME a CBOE už půl roku existují Bitcoin futures, ale jejich efekt na trh byl nakonec výrazně menší, než se očekávalo. Chce to něco zajímavějšího. Například zmíněné ETF.
Tylerův ETF fond byl sice zamítnut, ale SEC má na stole dalších devět žádostí a jedna z nich má velkou šanci na úspěch. Jde jak jinak než o VanEck/SolidX ETF fond od CBOE. Více o jeho výhodách se dozvíte zde.
Investoři z Wall Streetu už mají na kryptoměny úplně jiný názor, než tomu bylo před rokem. Chvíli však potrvá, než je zařadí do svých portfolií.
„Wall Street bere kryptoměny velmi vážně. Každopádně, drtivá většina firem z Wall Streetu stále není zapojena v trhu, který tak zůstává v rukou retailu (a velkých manipulátorů – pozn. autora). To se postupně změní, ale chce to čas.”
Investoři čekají na regulátory, kteří nejprve musí odhalit své názory na „coiny” a umožnit vznik finančních instrumentů, které umožní jednoduchý a bezpečný vstup do trhu. (Pro velký hedge-fond je samozřejmě nepřijatelné posílat dolary na Bitfinex). Právě proto jsou návrhy na ETF tak ostře sledované. Jestliže nakonec jeden z nich projde, bude to první oficiální signál, že krypto je ok a začnou do něj proudit sladké institucionální peníze. Časem bychom tak mohli dosáhnout i nové All Time High.
Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro Vás připravil náš šéfredaktor Samuel S.