Kdy způsobí vstup Wall Streetu do trhu nárůst kryptoměn? – Tyler Winklevoss

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
[speaker]

Tyler Winklevoss v interview pro Bloomberg hovořil o problémech na kryptotrhu, potížích při vytváření regulovaných finančních nástrojů umožňujících obchodování s kryptoměnami a o plánech pro jeho směnárnu Gemini.

O bratrech Winklevososových jsme naposledy slyšeli těsně před posledním velkým propadem kryptoměn, který (částečně) odstartovalo zamítnutí jejich návrhu na vytvoření Bitcoinového ETF fondu. Tuto událost jsme zachytili v našem článku.

Až budou existovat regulované investiční nástroje

Podle Tylera Winklevosse jsou regulované finanční nástroje vhodné pro vstup institucionálních investorů do trhu klíčové. Jistě, na burzách CME a CBOE už půl roku existují Bitcoin futures, ale jejich efekt na trh byl nakonec výrazně menší, než se očekávalo. Chce to něco zajímavějšího. Například zmíněné ETF.

Tylerův ETF fond byl sice zamítnut, ale SEC má na stole dalších devět žádostí a jedna z nich má velkou šanci na úspěch. Jde jak jinak než o VanEck/SolidX ETF fond od CBOE. Více o jeho výhodách se dozvíte zde.

Investoři z Wall Streetu už mají na kryptoměny úplně jiný názor, než tomu bylo před rokem. Chvíli však potrvá, než je zařadí do svých portfolií.

„Wall Street bere kryptoměny velmi vážně. Každopádně, drtivá většina firem z Wall Streetu stále není zapojena v trhu, který tak zůstává v rukou retailu (a velkých manipulátorů – pozn. autora). To se postupně změní, ale chce to čas.“

Investoři čekají na regulátory, kteří nejprve musí odhalit své názory na „coiny“ a umožnit vznik finančních instrumentů, které umožní jednoduchý a bezpečný vstup do trhu. (Pro velký hedge-fond je samozřejmě nepřijatelné posílat dolary na Bitfinex). Právě proto jsou návrhy na ETF tak ostře sledované. Jestliže nakonec jeden z nich projde, bude to první oficiální signál, že krypto je ok a začnou do něj proudit sladké institucionální peníze. Časem bychom tak mohli dosáhnout i nové All Time High.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro Vás připravil náš šéfredaktor Samuel S.

Co číst dál?

[Rozhovor] Bitcoin pravděpodobně spadne až na 4 200 $. Analytik T11 René – Ohledně budoucnosti kryptoměn

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře