Konec Bitcoin rallye? – odmítnutí krypto-ETF na chvíli poslalo trh do volného pádu

9
[HOT NEWS] Konec Bitcoin rallye? - odmítnutí krypto-ETF poslalo trh do volného pádu

Včera v nočních hodinách svět obletěla zpráva, která poslala Bitcoin a s ním i zbytek trhu do hlubokého dumpu. Z akce, jež zpočátku vypadala jako obyčejné „vymetání stoploss“, se stal panic sell. Hodnota Bitcoinu přes noc klesla pod
8 000 $. Po úžasném 10 denním rallye jsme se tak konečně dočkali očekávané korekce. Už včera jsme na facebooku avizovali, že podle technické analýzy můžeme jít ještě hlouběji, a to až na 7 700 $.

Více o nových kryptoměnových ETF naleznete v tomto článku.

Důvodem dumpu má být odmítnutí ETF

Zda se tato predikce vyplní, je prozatím sporné. Co přesně však způsobilo noční propad? Jak naznačuje nadpis, právě bylo odmítnuto jedno z ETF, které bylo podáno ke schválení americké SEC.

Konkrétně jde o ETF společnosti Gemini, kterou založili bratři Winklevossovci (známí i z filmu The Social Network – doporučujeme se podívat) s názvem The Bats Exchange ETF (BTX). Toto ETF bylo už jednou před rokem zamítnuto. Nejde tedy o první neúspěšný pokus o vytvoření BTX.

Naštěstí, SEC má na stole hned několik dalších kryptoměnových ETF.

Nenechte si ujít naše krypto-zpravodajství a přihlaste se k odběru notifikací. Instrukce získáte klepnutím na zvonek vlevo dole. Také nás sledujte na naší facebookové stránce a nenechte si ujít nejnovější zprávy z kryptosvěta.

Důvody odmítnutí nepřekvapují

SEC samozřejmě své rozhodnutí musí podepřít argumenty. BTX ETF nebylo schváleno, protože:

SEC vyjádřila své obavy nad schopností společnosti Gemini a BTC ETF fondu „ochránit investory a veřejné zájmy“ před „podvodnými a manipulačními praktikami.“ Citovaný byl i květnový výzkum loňské BTC pumpy, která prý vznikla kvůli manipulacím na trhu.

Bitcoin podle SEC nepředstavuje bezpečnou investici, protože podléhá manipulativním praktikám velkých hráčů na trhu a jeho technologie neposkytuje adekvátní nástroje pro prevenci praní špinavých peněz a dalších finančních zločinů.

Shrnuto jednou větou:

„Bitcoin je anonymní a jeho hodnota je zmanipulovaná“.

Jestli máte zájem o intraday analýzy Bitcoinu, jisté vás zaujme nejnovější limitovaná ponuka na Trading11.

Co myslíte? Způsobí toto odmítnutí další propad trhu, nebo už jsme z nejhoršího venku?

Co číst dál?

[Správy] Nové reštrikcie budú platiť od 1. augusta • Kryptomeny ako alternatíva k peniazom a ďalšie novinky

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Samuel.

9
Komentujte

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
adrajAlanJajaMallingKarel Vorel Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jarek
Host
Jarek

Bitcoin není anonymní, vždy zůstane nějaká stopa. A ano, jeho hodnota skutečně je zmanipulovaná. Pokud naprostou většinu Bitcoinů vlastní jen pár lidí, tak si s kurzem můžou dělat co chtějí. Samozřejmě že se to snaží vždy vyšroubovat nahoru, aby to pak mohli prodat za víc peněz. To je ta největší sranda ze všeho. V TV křičí jak jsou Bitcoiny lepší než peníze, ale sotva se najde blbec co to od nich za ty peníze koupí, tak to s velikou radostí za peníze vyměňují.

Karlos
Host
Karlos

Tak hlubokej dump si predstavuju trosku jinak, nez 500USD korekci 🙂
Mozna by takoveto zpravy mohl psat nekdo, kdo ma alespon trosku prehled, jinak budete pusobit stejne kvalitne, jako zpravodajstvi na seznamu …

Libas
Host
Libas

Aktuálně je cena 8200+ Jestli podle této zprávy někdo prodával, tak potěš koště 😀

Ondřej
Host
Ondřej

Nedávno jsem koukal na youtube na rozhovor s tzv. Mr. Gold , ten sám přiznal, že manipuloval několikrát s kurzem zlata tak, aby vycházeli jeho předpovědi. Je hezké, že to ten starší pán bez obav řekne. A o 500$ to zas tolik neni. Doufal jsem ve víc 😀

Karel Vorel
Host
Karel Vorel

Volný pád ze 7200 na dnešních 7100 eur? Co hulíte hoši? 😀

Malling
Host
Malling

a jedeme dolů ….. to bude fičák

Jaja
Host
Jaja

K tomuto článku se dá říct jen jedno: FUD!

Alan
Host
Alan

Kryptomeny jsou podvod. Nedal bych za ne, ani zlamanou gresli.

adraj
Host
adraj

nechápu, jak se někdo může bavit o měně, když btc a další nesplňujou ani jednu definici měny, čistě spekulativní komodita existuje kvůli spekulaci, ale je to fajn, nic proti tomu nemám :-), třeba eko krize v roce 2019 to zas vyšroubuje nahoru a bude se i oficiálně neoficiálně mluvit o bezpečném přístavu vašich fianncí, které vám ještě zbyli, a které opravdu nezávisí na rozhodnutí CBs/střední třídy poslat všechno do červenejch….. a nebo žádná krize nebude a současnej propad, je jen prostě propad… ha ha