SEC oddálila rozhodnutí ohledně ETF firmy Direxion – pozor na možný FUD!

0
SEC

Trh s kryptoměnami v posledním týdnu zažívá opravdu dobré časy. Samotný Bitcoin zvýšil svou hodnotu o téměř 2 000 $. Altcoiny také rostly, i když pomaleji. Ty ještě na svou šanci čekají. Pozitivní náladu do trhu vnesly i první pokusy o vytvoření regulovaných amerických ETF.


ETF – Exchange Traded Fund – je kryptoměnový fond, jehož podíly se mohou obchodovat na burze v reálném čase. Výhodou těchto očekávaných ETF je, že budou regulovány a přilákají nové investice do kryptoměn.


Pro ty „zajímavé“ ETF žádné změny!

Dnes se na internet dostala zpráva od SEC (U.S. Securities and Exchange Commission), podle níž se rozhodnutí o ne/povolení ETF odkládá na září. Chceme dodat, že nejde o ty stejné ETF, které krypto svět nejvíce zajímají (hlavně CBOE ETF).

Odkládá se rozhodnutí o ne/povolení kryptoměnového ETF od firmy Direxion. To je velký rozdíl! Od vydání této zprávy na blogu směnárny Coinbase už Bitcoin klesl o 200 $. Mnoho lidí pořádně nepřečetli ani nadpis a hned začali panikařit a prodávat. Vám se to už ale nestane.

Mimochodem, kryptoměnové ETF není žádnou novinkou. První takové ETF-ko dokonce pochází ze Slovenska a více si o něm můžete přečíst v těchto článcích.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Samuel. 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na