K síti RippleNet se přidalo dalších 14 institucí a bank

0
(0)

Ředitelka bankovnictví společnosti Ripple sdělila, že jejich síť bank a finančních institucí RippleNet roste raketovým tempem.

rozhovoru pro Bobsguide hovořila ředitelka bankovnictví Ripplu Marjan Delatinne o vlivu blockchainu ve světě finančnictví. Zmínila také fakt, že jen v posledních týdnech se dalších 14 bank a finančních institucí přihlásilo do RippleNetu.

„Co se přeshraničních plateb týče, Ripple v oboru vede díky našemu přístupu ke klientům. Naše společnost se navíc nezaměřila pouze na kryptoměny a díky tomu pomáháme mnoha bankám a dalším finančním institucím přijmout tyto nové technologie.“

Společnost Ripple nedávno informovala, že se do RippleNetu přidávají dvě až tři finanční instituce týdně. A celkově se Ripple rozrůstá. V prvním čtvrtletí letošního roku společnost  zaznamenala v síti více transakcí, než za celý rok 2018. Přesný počet přihlášených finančních institucí však prozatím tají. Od minulého roku, kdy prozradila, že spolupracuje s více než 200 klienty, totiž nevydala aktualizaci celkového počtu klientů.

Přečtěte si také: Ripple jako most mezi bankami a kryptoměnami?

Likvidita je klíčová

Delatinne říká, že budoucnost blockchainu je zaměřena na likviditu. Podle jejího názoru se začne blockchain prosazovat nejdříve v menších zemích, kde je těžší pohyb kapitálu.

„Jde hlavně o likviditu. Ocitáme se tváří v tvář 40 let staré technologii. A aktuálně už i některé z nejstarších trhů na světě přecházejí na platby v reálném čase. Samozřejmě, že prozatím hovoříme o převodech malých částek, ale jakmile se systém adaptuje a bude dostatečně přizpůsobený, přijde i na větší obnosy.

Až na to dojde, myslím, že lidé budou tíhnout k novějším technologiím. A banky to určitě pocítí. Odborníci na řízení likvidity si uvědomují, kolik toho může nová technologie přinést. Koneckonců každá platba přece začíná a končí likviditou.“ 

Zrychlení převodů

Většina klientů Ripplu používá systém přesunu plateb xCurrent, který pracuje v reálném čase. Na druhou stranu, sysém XRapid, založený na tokenu Ripple (XRP), byl otevřen pro komerční produkci až v říjnu loňského roku. Druhý zmiňovaný v současné době přesouvá částky pouze mezi Mexikem a Filipínami.

Společnost Mercury FX je největší společností využívající druhou platební cestu. Říká, že tento rok chce rozšířit využití xRapidu na 10 platebních koridorů. Měly by vést například do Kanady a na Blízký východ.

Zdroj: dailyhodl.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img