IOTA našla uplatnění v covidovém testovacím centru na letišti v Německu

4.8
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Covidové testovací centrum na letišti ve Frankfurtu využívá technologii IOTA k neměnnému ukládání a ochraně informací cestujících, u nichž se prokázalo, že nejsou nakaženi koronavirem.

Frankfurtské letiště je největší v evropské ekonomické velmoci. Cestující mohou bezpečně sdílet svůj zdravotní stav prostřednictvím sítě Tangle, jež zároveň splňuje podmínky GDPR. Konkrétní podrobnosti zatím nejsou veřejné.

Na základě získaných důkazů se však zdá, že nadace spolupracuje s UBIRCH GmbH. Tato firma vyvíjí řešení pro internet věcí a zároveň nabízí službu, jež může být přínosná při ověřování testů na koronavirus.

Řešení poskytované startupem z Kolína nad Rýnem je použitelné také v Ethereu.

Pohon a organické přijetí protokolu Tangle je iniciativa firmy UBIRCH, která se zdála být držena mimo radar, dokud nedošlo k oficiálnímu potvrzení:

“Poslední věc, kterou chtějí, je, aby tyto projekty byly zaplaveny, obtěžovány a pronásledovány moonboys nebo hatery.“

Tangle je někdy označován jako blockchain nové generace. Zatímco pro blockchain jsou těžaři jednotlivých bloků nezbytní, IOTA systém těžby vůbec nepotřebuje. O potvrzování transakcí se totiž starají samotné transakce.

Dopad COVID-19 v Německu

Pandemie COVID-19 působí na celém světě rušivě a vynucuje si změny, které nejsou příliš komfortní. Německá spolková vláda se proto rozhodla prodloužit lock-down minimálně do 31. ledna 2021.

Instalace testovacích center na letištích je jedním ze způsobů, jak zabránit šíření viru napříč národy. Ještě důležitější je, že integrace nových technologií pro efektivitu a snadné sledování se ukazuje jako užitečná.

Údajně bylo díky blockchainu při monitorování lidi s koronavirem odhaleno více než 17 milionů Číňanů, kteří pokračovali v cestování, i když ostatní země uzamykaly hranice.

Závěr

Použití IOTA jako prostředku pro sledování a neměnnému ukládání dat je milníkem, který naznačuje tempo přijetí této technologie. Pokud se v Německu osvědčí, je možné, že bude integrována i v dalších zemích.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro
Hodnocení článku :
     

Skvělé zprávy… 🙂

spot_img