IOTA uzavřela partnerství s [email protected] a je na cestě za standardizovaným protokolem pro internet věcí

2
partnerstvi

IOTA je jednou z nejnovějších generací kryptoměn. Na rozdíl od klasického blockchainu využívá IOTA DAG (Directed Acyclic Graph). To na jedné straně umožňuje IOTĚ provádět transakce absolutně bez poplatků a na straně druhé může samotný protokol scalovat až do úrovní, které budou brzděny pouze průchodem dat. IOTA nově uzavřela partnerství s [email protected] Tato nezisková organizace udává trendy v rámci komunikace v oblasti internetu věcí.

Co je to [email protected]?

Elektronický obchod je budoucností. O tom mnoho pochyb nepanuje. Nicméně v roce 2000 nebylo úplně jasno v tom, jak s digitálním obchodem vlastně pracovat a tak se dvanáct průmyslových podniků v Německu rozhodlo založit neziskovou organizaci na standardizaci klasifikace a popisů výrobků a služeb, což přineslo významné ulehčení v rámci elektronického obchodu.

[email protected] má tak za cíl vytvořit standard, který se dá klasifikovat jako společná řeč mezinárodního elektronického obchodu. U obchodu je kritické, aby jeho účastnici měli jistotu, že mluví o stejných věcech a kupují a prodávají v rámci pochopitelného a transparentního prostředí. Každá překážka a nejistota bude znamenat pokles objemů obchodů a jistota naopak přinese zvýšení obchodních aktivit.

Mezi společnosti, které využívají tyto služby, patří například technologický gigant Siemens, ale také letecká společnost Lufthansa nebo mediální skupina PBS Network.

Mohlo by vás zajímat: Další sázka za milión dolarů! Dosáhnou za 10 let kryptoměny většího zisku než S&P 500?

IOTA jako standardizovaný protokol

Jednou z výhod IOTY je, že dokáže přidělovat digitální identity v rámci internetu věcí. To umožňuje jednoduchou identifikace digitálního zboží i elektronické identity pro zboží reálné. Zároveň by v budoucnu měla IOTA umožňovat velmi rychlé transakce, které budou ověřeny téměř okamžitě.

To je možné díky architektuře sítě, která se bude zrychlovat s tím, jak bude stoupat počet transakcí na Tanglu. To dělá z IOTY ideálního kandidáta na protokol pro internet věcí.

„Poté, co jsme se dozvěděli o IOTĚ a jejím datovém tržišti, tak nám ihned došlo, že spojení IOTY a [email protected] je přirozené. IOTA i [email protected] jsou klíčovými hráči na svých polích působnosti. Obě entity se snaží rozvíjet průmyslový internet věcí a digitalizování služeb a produktů. Prozkoumali jsme několik možností využití a zjistili jsme, že kooperace mezi [email protected] a IOTOU je přínosná pro obě strany.“

řekl Gerhard Treitinger, který má na starosti data management a standardizaci v neziskové organizaci [email protected]

Příkladem užití může být třeba sběr dat ohledně průměrné energetické spotřeby mikroprocesorů. Z toho se následně určí potřebné úpravy a opravy softwaru pro další generaci produktu. Nezisková organizace chce také využít potenciál datového tržiště IOTY, které umožňuje streamování dat a jejich následnou monetizaci, což může vytvořit úplně novou kategorii průmyslového obchodu.

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PetrRob Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

Mám radost, že se teď o IOTA píše. Je tak… Jiná, skvělá. Samozřejmě není žádná jistota v tom, že právě IOTA foundation protlačí technologii Tanglu, nicméně to, co tam se zrodilo, je velká věc. Veliká. Věřím, že nedopadnou jako Xerox před lety v jiné revoluční oblasti. Tangle je skvělý přístup. Zvláštní je, že zatímco například PoW dodává mincím krom zabezpečení blockchainu hodnotu skrze spotřebovanou energii, hodnota IOTA je mimo jiné i v energii, kterou naopak nepotřebuje. Važme si přírody. Zůstává tedy pouze hlavní hodnotitel – my sami. Přátelé, měnu potřebujeme. Neměli bychom tedy důvěřovat té nejlepší, ikdyž nám opravdu žádnou… Číst vice »

Petr
Host
Petr

Jj tady psát aby lidé neprodávali se trestá bacha na to.??. Za mně je to dobrý kůň ale poslední nákup mám postaveny na 0,16 ,v půlce 2017 se tam dostala tak doufám že mi ji tam ještě někdo pošle a prodá . I když změna trendu by mi taky nevadila. Už jsem docela naložen.