Další sázka za milión dolarů! Dosáhnou za 10 let kryptoměny většího zisku než S&P 500?

0
(0)

Jeden milion dolarů. Přesně taková je cena pro výherce v sázce “Buffett Bet 2.0.” V této sázce se bude porovnávat cena kryptoměnového fondu vydaného společností Morgan Creek Digital versus zisky S & P 500. Morgan Creek Digital zveřejnil danou sázku tento týden s cílem zpropagovat kryptoměny a ukázat, že i navzdory nynějšímu downtrendu, se o budoucnost kryptoměm určitě netřeba bát. Zatím se nenašel člověk, který by ji přijal. Avšak určitě nebude tak těžké někoho najít, protože lidí, kteří extrémně věří S & P 500 nebo extrémně nevěří kryptoměna je opravdu dost (že Warrene?).

O co v sázce vlastně jde?

O jeden milion dolarů. Tak by zněla jednoduchá odpověď. V sázce je však mnohem více. Kromě výborné reklamy společnosti Morgan Creek Digital, si tato společnost dala za cíl také zpropagovat kryptoměny a poukázat na jejich dlouhodobý potenciál.

Pokud se kryptoměnovému fondu této společnosti skutečně podaří překonat zisky S & P 500, tak nejenže se jejich fond stane určitě velmi populárním, ale i celý kryptoměnový sektor může zažít slušný boom.

Tip redakce: Jak investovat do kryptoměn, pokud chcete zisk 5000 %

Jaká jsou pravidla?

Jakmile se najde strana, která bude ochotna jít proti Morgan Creek Digital, vše se upřesní. Ovšem sázka byla zveřejněna s následujícím popisem. Investor, společnost nebo fond, který si myslí, že S & P 500 do 10 let zažije vyšší zisky než kryptoměnový fond od společnosti Morgan Creek Digital, může sázku přijmout. Následně si obě strany podrobně upřesní všechny informace a požadavky a 10 let se bude čekat na vývoj celé situace.

Pochopitelně že milion dolarů získá strana, která bude mít pravdu. I přesto, že se dosud ještě nikdo neodhodlal sázku přijmout, je velmi pravděpodobné, že se tak stane již brzy. Kdo bude na druhé straně je zatím ještě sporné. Očekává se však, že to bude člověk, který patří mezi velké odpůrce kryptoměn.

Proč „Buffett Bet 2.0“?

Tento název je příznačný hned z několika důvodů. Všichni jistě dobře víte, že zrovna Warren Buffett nepatří mezi zastánce kryptoměn (a to jsem se vyjádřil velmi mile). Buffett totiž patří mezi největší “hatery” celého kryptoměnového odvětví. Čas od času to potvrzuje svými veřejnými prohlášeními o digitálních měnách v čele s Bitcoinem.

Mnohem podstatnější je ale fakt, že Buffett se do podobné sázky pustil před 11 lety. Tehdy Warren Buffett vsadil na to, že za 10 let (2017) budou S & P 500 ve větším zisku nežli skupina různých investičních fondů. Loni tuto sázku Buffett vyhrál a celou výhru daroval na charitu.

Mohlo by vás zajímat: Austrálský sázkař trolluje Warrena Buffetta – „Bitcoin bude hodnotnější, než Berkshire Hathaway“ – vsadil se o milióny

Závěr

Zda chtěla společnost Morgan Creek Digital takto nepřímo Warrena Buffetta vyzvat k tomu, aby sázku přijal, nevíme. Pokud však Warren tvrdí, že Bitcoin je podvod a “otrava na krysy“, tak by se určitě neměl bát vsadit své oblíbené S & P 500 proti něčemu tak podvodnému, jako jsou podle něj kryptoměny. Ať už tuto sázku přijme a ať vyhraje kdokoliv, Morgan Creek Digital už předem navrhuje, aby výherce svou výhru daroval na charitu (stejně jako to udělal Buffett loni). Zda k takové dohodě ale nakonec dojde, bude záležet až na protistraně, která sázku přijme.

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

Zdroj:
newsbtc.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Filcka

Buffett SÁZKU přijat ani nemůže ten za 10 let bude nespíš už v prdeli , už to má za pár a zubatá už si brousí kosu .

spot_img