[Hot news] PayPal nabídne kryptoplatby od roku 2021

5
(11)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Soud schválil rehabilitační plán kryptoburzy MT. Gox • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Coinbase oznámila plán na IPO, trhy se vzpamatovaly, Bitcoin opět nad 50 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co Coinbase informovala o...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podle několika nově zveřejněných zpráv PayPal ve středu oznámil svůj vstup na trh kryptoměn. Zákazníci PayPal budou moci pomocí kryptoměn nakupovat u jakéhokoli obchodníka v jejich velké síti již od počátku roku 2021, uvedla společnost.

Převod fiat – krypto provede PayPal

Platby budou vypořádány prostřednictvím fiat měn, podobně jako je tomu u mnoha stávajících kryptoobchodních řešení (například BitPay). To znamená, že obchodníci dostanou fiat, protože o převod se postará PayPal.

Podporované kryptoměny

Podporované kryptoměny budou zahrnovat zpočátku Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) a Litecoin (LTC), uvedla společnost. Platební gigant se při poskytování služby spojil se společností Paxos a získal od newyorského ministerstva financí podmíněnou licenci na kryptoměny, obecně známou jako BitLicense.

Nákupy kryptoměn přímo v aplikaci

Kromě plateb kryptoměnou budou moci uživatelé PayPalu také nakupovat kryptoměny přímo prostřednictvím aplikace. PayPal tak bude obsahovat peněženku s kryptoměnou, která umožní uživatelům nakupovat, prodávat a držet kryptoměny prostřednictvím aplikací PayPal.

PayPal zpracoval za 3Q obchody za 222 miliard USD

PayPal je jedním z největších světových poskytovatelů plateb, s 346 miliony aktivních účtů a objemem 222 miliard dolarů, zpracovaných ve 2. čtvrtletí 2020. Byl také jedním z počátečních zakládajících členů sdružení Libra.

Závěr

Pověsti o plánované integraci kryptoměn se objevily na začátku tohoto roku. Společnost je nicméně v krypto kruzích často kritizována kvůli vnímaným nekalým praktikám a rozsahu kontroly, kterou má ve své vlastní síti.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

50 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
50 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře