[Hot news] PayPal nabídne kryptoplatby od roku 2021

50
paypal
Zdroj: rtnews.com

Podle několika nově zveřejněných zpráv PayPal ve středu oznámil svůj vstup na trh kryptoměn. Zákazníci PayPal budou moci pomocí kryptoměn nakupovat u jakéhokoli obchodníka v jejich velké síti již od počátku roku 2021, uvedla společnost.

Převod fiat – krypto provede PayPal

Platby budou vypořádány prostřednictvím fiat měn, podobně jako je tomu u mnoha stávajících kryptoobchodních řešení (například BitPay). To znamená, že obchodníci dostanou fiat, protože o převod se postará PayPal.

Podporované kryptoměny

Podporované kryptoměny budou zahrnovat zpočátku Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) a Litecoin (LTC), uvedla společnost. Platební gigant se při poskytování služby spojil se společností Paxos a získal od newyorského ministerstva financí podmíněnou licenci na kryptoměny, obecně známou jako BitLicense.

Nákupy kryptoměn přímo v aplikaci

Kromě plateb kryptoměnou budou moci uživatelé PayPalu také nakupovat kryptoměny přímo prostřednictvím aplikace. PayPal tak bude obsahovat peněženku s kryptoměnou, která umožní uživatelům nakupovat, prodávat a držet kryptoměny prostřednictvím aplikací PayPal.

PayPal zpracoval za 3Q obchody za 222 miliard USD

PayPal je jedním z největších světových poskytovatelů plateb, s 346 miliony aktivních účtů a objemem 222 miliard dolarů, zpracovaných ve 2. čtvrtletí 2020. Byl také jedním z počátečních zakládajících členů sdružení Libra.

Závěr

Pověsti o plánované integraci kryptoměn se objevily na začátku tohoto roku. Společnost je nicméně v krypto kruzích často kritizována kvůli vnímaným nekalým praktikám a rozsahu kontroly, kterou má ve své vlastní síti.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
50 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře