PayPal pracuje na zprovoznění kryptoplateb

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podle Sandi Bragarové, generální ředitelky společnosti Aspiriant pro správu investic, PayPal pracuje na začlenění kryptoměn do svého podnikání.

PayPal zajímavý pro investory

Bragar v novém rozhovoru pro CNBC říká, že otevřenost platebního giganta vůči kryptu je jedním z důvodů, proč tuto firmu Aspiriant považuje za zajímavou pro investory. Druhý důvod je dopad pandemie koronaviru na obchod.

“PayPal je lídr veškerého elektronického obchodování a digitálních plateb a myslíme si, že existuje obrovská poptávka, protože lidé zůstávají doma a obchodují ze svého gauče, ze svých postelí, ať už jsou kdekoli. A myslíme si, že to bude pokračovat, i když se budeme posouvat za tuto pandemii, jak se lidé dostanou ven a začnou více pokračovat v normálním životě.”

PayPal přivede kryptoplatby do mainstreamu

“Také se nám líbí, že PayPal spolupracuje s obchodníky na uvedení kryptoměn do mainstreamu, a myslíme si, že to bude opravdu důležité, protože více kryptoměn se v následujících letech stane mainstreamem.”

V červenci se objevily zprávy, že PayPal plánuje oznámit partnerství s newyorskou důvěryhodnou společností Paxos, která bude zajišťovat dodávky kryptoměn po spuštění kryptoměnových služeb.

Během posledních několika měsíců PayPal také najímal vývojáře na blockchain.

PayPal nezaspal

V roce 2014, kdy byl Bitcoin stále relativně mladý a neznámý, navázal PayPal partnerství s BitPay a Coinbase, aby umožnil obchodníkům přijímat bitcoiny za digitální zboží.

Daniel Schulman z PayPalu se navíc přiznal k vlastnictví bitcoinů v roce 2020.

Závěr

Široká veřejnost stále preferuje centralizovaná platební řešení kvůli jejich pohodlí. Pokud se bitcoinu podaří škálovat, aby se stal životaschopným platebním prostředkem, mohlo by to představovat existenční hrozbu pro PayPal. PayPal se tak rozhodl postavit se této hrozbě čelem a včas a začlenit kryptoplatby do svých služeb tak, aby tuto hrozbu eliminoval.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře