Ethereum je pomalejší než kalkulačka z 90. let!

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Pokud jde o výpočetní rychlost, je Ethereum opravdu pomalé. Ve skutečnosti je dokonce pomalejší než třicet let stará kalkulačka, což rozhodně omezuje jeho aplikace. 

Podle Haseeba Qureshiho, řídícího partnera společnosti Dragonfly Capital, je síť Ethereum mizerným „světový počítačem,“ jak je někdy síť nazývána. Qureshi dnes na Twitteru zveřejnil tvrzení, že síť je ve skutečnosti pomalejší než třicet let stará kalkulačka.

Qureshi odkazuje, že TI-81, vydaný v roce 1990, má výpočetní rychlost kolem 500 000 sčítání / s. Je to díky procesoru Zilog Z80, jehož rychlost je 2MHz. Ethereum zvládne pouze asi 360 000 operací za sekundu.

“Pokud by byla celá síť naplněna jedinou transakcí, bylo by možné provádět přibližně 360 000 operací za sekundu.“

Rychlost neznamená vše

Někteří respondenti však rychle připomněli Qureshimu, že něco, co má být globální, nemusí být zároveň i rychlé.

Hlavní vývojář projektu Ethereum Name Service Nick D Johnson zdůraznil, že „světový počítač“ nikdy neměl být výkonným systémem. Předností mělo být to, že operace na Ethereu jsou celosvětově ověřitelné.

Podobně se vyjádřil i Nate Maddrey, výzkumník společnosti Coin Metrics:

„Světový počítač pro mě znamená sdílený globální stav, nikoli rychlost. Ano, TI-81 může být rychlejší než Ethereum, ale kalkulačka vám nedovoluje přístup k bezpečné, veřejné databázi a sdílenému prostředí.“

Pomůže Ethereum 2.0 k zaslouženému označení „světový počítač?”

Upgrate sítě známý jako Serenity by měl brzy tyto problémy vyřešit. Ethereum aktuálně přechází ze sítě Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS), což s sebou přinese spoustu změň, včetně zvýšení výpočetní rychlosti, vylepšení samotného protokolu sítě, VM (Virtual Machine), EWASM a Sharding.

Závěr

Aktualizace sítě by měla být připravena k plnému provozu do konce roku 2020. Její zavádění bude probíhat v předem naplánovaných fázích, přičemž aktuálně se nacházíme ve fázi 0, jež bude základem pro další testování. Vývojáří určitě pracují intenzivně na tom, aby Ethereum již nikdy nebylo srovnáváno s kalkulačkou z 90. let.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img