Stablecoiny mají více transakcí než samotné Ethereum

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ethereum poskytuje dominantní síť pro stabilní mince, tzv. stablecoiny, jako je například Tether, Dai nebo třeba USDC. Stablecoiny však už dosáhly více transakcí než samotné Ethereum. Parazitují tak na síti ETH?

Stablecoiny na vzestupu

Již před týdnem společnost Messari zjistila, že množství prostředků, přesunutých pomocí stablecoinů, překračuje prostředky, přesunuté pomocí kryptoměny ETH v síti Ethereum. Svůj příspěvek společnost zveřejnila i na Twitteru, na který jsme Vás upozornili minulý týden ve večerním přehledu článků.

Flippening

Došlo tak k jevu, zvanému flippening, kdy se obrátil původní poměr a nyní mají stablecoiny většinu.

Parazitování na ETH?

Některé stablecoiny jsou vázané na americký dolar, některé na bankovní stablecoiny a některé jsou zajištěny kryptoměnami. Souhrnně tak představují hodnotu více než 3,2 miliardy dolarů na aktivech na síti Ethereum.

Zakladatel společnosti Mythos Capital, Ryan Sean Adams, reagoval na příspěvek na Twitteru a položil otázku, zda stablecoiny parazitují na síti Etherea. Dospěl k závěru, že pro Ethereum nejsou vůbec parazitující, ba naopak.

Konkurence pro PayPal

Konkrétně stablecoin Dai je velmi výhodný pro peněžní prémie Etherea oproti tradičním bankám. Stablecoiny jsou také náhradou za globální vlastnosti přenosu BTC a vypořádávají se prostřednictvím tradičního systému podporovaného americkým dolarem.

Pokud nastává situace, že stablecoiny konkurují například finančnímu platebnímu systému PayPal, je to velká výhra pro Ethereum. Adams dále upozornil, že každé užití chytrého kontraktu sníží dodávky ETH a učiní jej tak vzácnější. Do ekosystému Etherea tak přijde více investorů, čímž zvýší poptávku.

Výsledkem tak může být více vývojářů, více nástrojů, zlepšení peněženky, více protokolů a lepší ekosystém kryptoměny Ethereum.

Závěr

Stablecoiny tak nejsou pro síť Ethereum parazitní, ale spíše naopak. Jsou velkým důvodem k následujícímu býčímu trendu. V době psaní článku se hodnota ETH pohybuje okolo 202 USD dle KMC a od začátku letošního roku vzrostla o více než 50%.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře