Nejvyšší korelaci se zbytkem trhu vykazuje Ethereum

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nedávný výzkum ukazuje, že Ethereum (ETH) je kryptoměnou, která v roce 2019 nejvíce korelovala se zbytkem krypto trhu.

Ethereum

Ve zprávě zveřejněné 22. ledna výzkumná skupina burzy Binance naznačuje, že v průběhu roku 2019 měl ETH průměrný korelační koeficient 0,69. Článek, který porovnával korelační data 20 nejlepších kryptoměn, zní:

„Ethereum (ETH) je nejvyšší korelované aktivum. S průměrným korelačním koeficientem 0,69 za rok 2019. Patří tak trvale k nejvíce korelovaným aktivům. Koeficient začínal na 0,69 v Q1 a vzrostl na 0,72 v Q4 (Q2: 0,65; Q3: 0,74).“

Podle zprávy bylo Ethereum v první polovině roku 2019 co se týče korelace slabší. Nicméně v druhé polovině roku hodnoty vzrostly. Zajímavé je, že dokument upozorňuje na fakt, že „programovatelné blockchainy,“ jako má Ethereum, NEO a EOS, často vykazovaly vyšší korelace mezi sebou než s těmi neprogramovatelnými.

Jak se dařilo jiným kryptoměnám

Mezi další kryptoaktiva, která vykazují vysokou korelaci se zbytkem trhu, patří Cardano (ADA), EOS, Litecoin (LTC), XRP a Binance Coin (BNB). Kromě toho vědci zjistili, že korelace je obvykle vyšší u kryptoměn s vyššími tržními limity.

Comparison of quarterly average correlation coefficients for the five most correlated assets. Source: BinanceSrovnání čtvrtletních průměrných korelačních koeficientů pro pět nejvíce korelovaných aktiv. Zdroj: Binance

Na druhé straně se můžeme podívat na nejnižší korelací se zbytkem trhu. Zde řadíme Cosmos (ATOM) s korelací 0,31 a dále Chainlink (LINK) a Tezos (XTZ) s příslušnými koeficienty 0,32, 0,4. Celkově se střední korelace mezi velkými kryptoměnami v posledním čtvrtletí roku 2019 mírně snížila.

Účinek Binance na krypto trh

Dalším zajímavým jevem, na který poukazují vědci, je „Binance Effect,“ který odkazuje na skutečnost, že kryptoměny uvedené na Binance vykazovaly vyšší korelaci než aktiva, která nejsou na burze přítomny. Výzkum burzy také tvrdí, že mezi 10 nejlepších kryptoměn podle tržní kapitalizace patří i její vlastní kryptoměna Binance Coin s tou nejlepší návratností.

Comparison of quarterly price changes for the ten largest assets by market cap. Source: Binance

Zdroj: Binance

V tabulce výše můžete vidět porovnání čtvrtletních cenových změn u deseti největších aktiv podle tržního kapitalizace.

Bitcoin a tradiční aktiva

Zatímco korelace mezi kryptoaktivy byla široce pozorována, korelace mezi bitcoiny (BTC) a tradičními aktivy – zejména zlatem – je stále předmětem diskuse. Nové údaje nicméně naznačují, že BTC je méně korelován se zlatem, než si mnozí myslí.

V minulosti někteří také pozorovali, že bitcoiny mají negativní / inverzní korelaci s akciovým trhem. Tento trend byl však zloven loni v říjnu.

Závěr

O Ethereu pravděpodobně brzy zase uslyšíme, tato druhá nejsilnější kryptoměna dle tržní kapitalizace totiž aktuálně přechází na novou síť. Určitě potrvá nějakou chvíli než si nová aktualizace zvaná Ethereum 2.0. usedne, každopádně vás o jejich projevech a důsledcích budeme ještě informovat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: