Digitální identita způsobí převrat internetu jak ho známe

2.7
(7)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Mít pod kontrolou svou vlastní digitální identitu je budoucnost webové autentizace, říká generální ředitel softwarové společnosti Beyond Identity.

Tom Jermoluk, generální ředitel platformy pro správu identit Beyond Identity, uvedl, že internet prochází zásadním posunem. Jermoluk říká, že do konce tohoto desetiletí budou mít lidé při přihlášení do aplikací svou vlastní identitu plně pod kontrolou.

Podle tohoto nového modelu bude platit, že:

„Vy určujete, co o své identitě prozradíte.“

Digitální ověřování

Způsoby, kterými ověřujeme naši totožnost online, se stávají stále složitějšími. Aplikace se neomezují pouze na přihlašovací údaje a hesla, ale nyní používají k ověření svých uživatelů věci jako biometrie a ID tváře.

Digitální identita se tak rozšiřuje a již není výlučně ve vlastnictví uživatele. Velké technologické společnosti shromažďují ohromné ​​množství informací o zvycích svých zákazníků, které jsou poté znovu prodávány společnostem vyrábějícím cílenou reklamu.

Jermoluk k tomuto uvedl, že aplikace, jako je Facebook, mají pod kontrolou vaši digitální identitu a vědí, kdo jsou vaši přátelé a jaké aplikace navštěvujete, jaké věci kupujete. Proč by na tom měli vydělat peníze? To vše se za deset let změní.

“Svou vlastní indentitu byste měli mít pod kontrolou pouze vy sami. Totožnost by měla mít různé vrstvy, v závislosti na tom, zda ji prezentujete své firmě, webu nebo vládě.”

Dodal, že kontrola vaší vlastní identity „převrátí celý internet a modely Googlu a Facebooku naruby“.

Závěr

Digitální bezpečnost je základem každé práce na internetu. Jak ale uchránit informace o své identitě, když právě ona je cílem mnoha společností, a její využití je doslova přirozeným nástrojem, jenž doplňuje ekosystém internetu tak jak ho dnes známe? Převrat, který Jermoluk popisuje, by tak mohl být příjemnou změnou pro všechny uživatele internetu.

A co vy, naši čtenáři? Zajímá vás, jakou digitální stopu po sobě necháváte a kdo a jak spravuje údaje, které dobrovolně poskytujete?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img