Delistování některých mincí je pro kryptoměnový průmysl požehnánín

3
(2)

V roce 2009 byl Bitcoin jedinou kryptoměnou. Dnes tu máme celkem 5 164 kryptoměn (v době psaní článku). Z tohoto pohledu tvrdit, že se kryptoměnový trh rozrůstá, je věru dosti poddimenzovaný výraz.

S tím, jak každým dnem vznikají nové a nové mince, začínají dvě hlavní burzy v Jižní Koreji, (Bithumb a Upbit) s delistováním některých virtuálních měn.

Nedostatek komunikace jako hlavní problém

Podle nedávno zveřejněné zprávy společnost Upbit v tomto roce již přímo vyřadila (nebo pozastavila obchodování) 17 mincí. Bithumb za stejné období delistoval 7 tokenů. Jedním z hlavních důvodů takového hromadného delistování je většinou nedostatek komunikace mezi burzou a vývojářským týmem kryptoměny. Zástupce Upbit k situaci uvedl:

„Kvůli potížím při komunikaci s technickým týmem projektu mohou existovat problémy související s technickou podporou. Likvidita je malá, díky čemuž jsou mince náchylné k cenové manipulaci. Jako ochrana pro ivnestory bylo vydáno toto investiční varování.”

Bithumb vydal podobné prohlášení poté, co burza oznámila, že v souladu s jejich politikou byly mince Populous a Cybermiles označeny jako “investment warning cryptocurrencies“ a delistovány.

Stranou těchto kroků nezůstává ani nejoblíbenější burza Binance, která již dříve zrušila několik obchodních párů. Tento počet v září loňského roku vzrostl na 30. Burza poté oznámila, že některé páry vyřadila ze seznamu z důvodu zlepšení likvidity v rámci platformy.

Vnitřními politikami k delistování

Dle výše uvedených případů to vypadá, že kontrola kvality začíná být jednou z největších priorit burzovních platforem pro letošní rok. Burzy se dynamicky vyvíjely a nyní se snaží striktně dodržovat své politiky, jejichž cílem je ochrana investorů a důvěryhodnost kryptoaktiv obecně.

Mnoho z těchto politik má skutečně smysl. Již zmiňované burzy Upbit a Bithumb mohou přistoupit k delistování mincí v případě obvinění z manipulace s trhem nebo třeba z nedostatku skutečné poptávky a objemu obchodování. To propůjčuje burzám jistý stupeň institucionální důvěryhodnosti. Vždyť kdo by důvěřoval burze, která umožňuje obchodování pochybných aktiv?

Navíc tyto kroky ohledně delistování byly urychleny i rozhodnutím skupiny G20, která přijala nové pokyny ohledně krypto aktiv. Jejich přijetí má zajistit, aby investoři nebyli vystaveni podvodným tokenům, což by mohlo ovlivnit důvěryhodnost digitálních aktiv a burz jako celek.

Závěr

Mnozí tvrdí, že jde o krok správným směrem, neboť existuje mnoho krypto aktiv, po kterých není kolektivní poptávka. Není důležité mít zalistováno 1 000 různých mincí, z nichž polovina bude nelikvidní. Delistování je proto zásadní krok pro zlepšení obecného smýšlení lidí ohledně kryptoměn. 5000 různých digitálních mincí je pro kryptoměnový průmysl již opravdu hodně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pinďa

Já bych delistoval bitcoin = zastaralý šunt jen iddiiiooot může tvrdit že to je uchovatel hodnoty ..XRP by se mělo stát lídrem trhu je to nejlepší investice všech dob .

jminercoins

Já bych delistoval až bych brečel:)

spot_img