Čínská vládní agentura vydává plán rozvoje blockchainu

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Čínská kancelář ústřední komise pro záležitosti kyberprostoru a ministerstvo průmyslu a informačních technologií (MIIT) určily čtyři základní oblasti použití pro přijetí blockchainu.

Pětibodová agenda MIIT pro přijetí blockchainu je součástí dokumentu, vydaného v pondělí, který podrobně popisuje hlavní stanoviska k urychlení podpory nově vznikající technologie pro průmyslový rozvoj.

Čínský prezident Si Ťin-pching vyžadoval rychlé přijetí blockchainu již v říjnu 2019.

Dokument MIIT, který představuje argument pro přijetí blockchainu, popisuje novou technologii jako „důležitou součást nové generace informačních technologií“. Podle ministerstva IT patří blockchain mezi řadu nových inovací, jako jsou velká data a umělá inteligence, které jsou zásadní pro další pokrok Číny.

Dokument MIIT uvádí ekonomiku, finance, industrializaci a veřejné služby jako hlavní zaměření pro rozvoj blockchainu v zemi.

Pozitivní dopad na ekonomiku

Podle publikace MIIT jsou sledovatelnost, sdílení dat a řízení dodavatelského řetězce vhodné pro použití blockchainu, což by mohlo mít výrazně pozitivní dopad na reálnou ekonomiku.

V oblasti financí publikace MIIT požaduje podporu většího průsečíku mezi blockchainem a dalšími rozvíjejícími se technologiemi, jako je cloud computing, umělá inteligence a internet.

Návrh MIIT na přijetí blockchainu pro veřejné služby také zahrnuje koncepty jako inteligentní města a využití nové technologie ve vládních službách. Dokument se do značné míry opírá o neměnnost knih založených na blockchainu při zlepšování mechanismů shromažďování důkazů v oblastech, jako je soudní úschova, civilní registry a správní donucovací činnosti.

V rámci svých rozvojových cílů požaduje MIIT založení nejméně tří páteřních podniků a blockchain průmyslových klastrů. Dokument se také dotýká mezinárodní spolupráce, zejména pod záštitou iniciativy „Belt and Road“.

Závěr

Dokument MIIT, který se do značné míry opíral o přijetí blockchainu, nezmiňoval krypto ani tokeny obecně. Peking pokračuje v zintenzivňování represí vůči kryptoměnám. Weibo, čínská sociální síť určená pro mikroblogování, údajně dokonce zakázala účty některých „ovlivňovatelů virtuální měny“.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img