Analýza altcoinů: Chainlink a cardano posílily o stovky a desítky %, EOS a IOTA se na velký růst chystají

4.7
(12)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Analýzu na altcoiny jsem nedělal strašlivě dlouhou dobu, protože nebylo vesměs co řešit. Nicméně poslední měsíce v grafech sleduji, že se situace z technického hlediska mění. Na větších altcoinech docházelo dlouhou dobu víceméně ke stranové konsolidaci v rozeznatelných patternech. To znamená, že se vytvořila na trhu silná rovnováha. A silná rovnováha vede ke změně trendu. Respektive to není jistota, ale když se jedna strana vyčerpá, v tomto případě prodejci, dostanou šanci kupující.

V dnešní analýze se proto podíváme na několik altcoinů, které udělaly velmi agresivní zhodnocení a u kterých se zdá, že by mohly v příštích týdnech také excelovat. Altcoinový trh je prostě spekulantů ráj. Leč pořád platí jedna důležitá věc, trh je velmi rizikový v tom, že nevíme co přijde. Dodržujte proto pravidla a snižujte riziko, když se rozhodnete spekulovat. Pokud to neumíte, nedělejte to.

Chainlink zaznamenal z cca 54,5 USD velmi hluboký kurzový kolaps na 4,77 USD. Takový propad není u altcoinů nijak zvláštní, známe to. A mohlo to být dokonce ještě horší. Nicméně poslední měsíce se chainlink držel v rámci dvou S/R hranic a velmi pěkně je tedy respektoval. Před několika týdny se chainlink doslova utrhl ze řetězu a posílil až na zhruba 15 USD. To z kurzového ročního minima implikuje celkového zhodnocení o 215 %.

Chainlink čerstvě narazil na jednu z nejvíce důležitých cenových rezistencí. Pospolu s tím, že kurz chainlink uskutečnil velké cenové pumpy, je asi rozumné předpokládat, že se blíží korektivní pohyb. Vedle toho se hodnoty na týdenním RSI indikátoru nachází na 80 bodech. Proto by si tento konkrétní trh odpočinek zasloužil.

Cardano nebylo též ušetřeno a z 3,1 USD došlo k propadu na 0,22 USD. Což je zároveň roční minimum. Za posledních několik týdnů cardano posílilo asi o 55 %, díky čemuž se kurz dostal k rezistenčnímu pásmo, které je okolo 0,4 USD. Technicky má trh prostoru pro růst dostatek, takže potenciální průlom rezistence by mohl vyústit v další agresivní nakupování.

Cardano po mnoho měsíců konsolidovalo právě mezi dvěma zaznačenými pásmy. Máme akorát jeden throwover, neboli přesah, s následným návratem z jara. To stranové pásmo je velmi pěkné a jestli se povede průlom, cena může zaznamenat podobný růst jako u chainlinku.

EOS a IOTA se na růst teprve chystají

EOS se propadl na historická minima, která se nacházejí zhruba na 0,57 USD. Z all time high na 23 USD je to hluboký a bolestivý pád. EOS je oproti dvou předešlým altcoinům specifický tím, že místo stranového pásma konstruoval klesající klín. Jak všichni víme, klesající klíny jsou obratové útvary a v těchto chvílích se kurz EOS blíží k horní hranici řečeného útvaru. Mimo to v rámci struktury už není moc prostoru, takže by mělo brzy dojít k průlomu. Nejbližší důležitá rezistence se nachází kolem 1,85 USD.

IOTA je na tom hodně podobně jako EOS. Také se zde konstruoval ten stejný pattern v podobě klesajícího klínu. Ale s tím rozdílem, že v tomto týdnu došlo k průlomu. Proto taky kurzový růst začal být mnohem více agresivní. První vskutku relevantnější rezistence se nachází kolem 0,37 USD.

Závěrem: Je to začátek altcoinové rally?

V tomto roce jsem slyšel už nespočet proklamací, že přichází altcoinová rally a vždy mi to přišlo jako holý nesmysl. Nyní se však přikláním k tomu, že altcoiny mohou do konce roku spustit velmi zajímavý kurzový růst. Je to však velmi rizikové a každý by si měl dopředu rozmyslet, co od toho očekává. Dodržovat pravidla a snižovat potenciální riziko.

Upozorňuji, že bitcoin samozřejmě musí zůstat stabilní. Respektive nesmí agresivně dolů, jinak se altcoiny sesypou jako domeček z karet. V tom právě i tkví to riziko, protože nejsem úplně sto, že bitcoin jde do býčího trhu. Spíš předpokládám, že bitcoin bude mít podobný vývoj jako akciový trh. To znamená růst na relativně vysoké cenové úrovně, kde dojde k finální otočce.

Poznámka
Nemám samozřejmě křišťálovou kouli a mohu se mýlit. Nejvíc to nemusí řešit investoři, co se drží DCA strategie. Bez ohledu na cenu. My ostatní, co trh časujeme, to máme ale holt těžší. Musíme si dopředu promyslet, zda naše vstupy do trhu jsou rozumné.
anycoin

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Peter

Dobre tipy, dakujem. Hladal som nejake alty co este nevyleteli, ale tieto som si nevsimol 🙂

Čumsem

Kontrolní otázka šojdruži: Měla by se cena altů posuzovat ve fiatu a nebo v BTC? Protože když si vezmete grafy oněch altů proti BTC, tak vypadají více či méně jinak a jinak pak samozřejmě vypadá i technická analýza…

spot_img