60 letý tvůrce kryptoměnového podvodu byl zatčen v Dilí. Vracel se z Dubaje, kam uprchl

5
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Podvody jsou v kryptosvětě až příliš častým jevem, kvůli kterému je toto prostředí někdy přirovnáváno k divokému západu. V tomto případě nakonec došlo k zatčení strůjce podvodu, který údajně obral desítky lidí.

Utíkal před následky svého podvodu, ale byl zatčen

Umesh Verma a jeho syn údajně podvedli více než 50 lidí. Po příletu z Dubaje, kam Verma uprchl v roce 2018, byl ve čtvrtek zadržen hospodářskou policií na mezinárodním letišti Indiry Gándhíové v indickém Dillí. K zatčení došlo až dlouho poté, co si v Dubaji po podvodu, kterým měl okrást několik desítek lidí v Indii, stihl založit novou firmu.

Nakonec však šedesátníka, který podváděl investory, zřejmě dostihla spravedlivá odplata nazývaná karmou v prastarém indickém jazyce sanskrt. Verma je obviněn z toho, že spolu se svým synem Bharatem zahájili falešnou krypto burzu „Pluto Exchange,“ která prodávala falešnou kryptoměnu nazvanou „Coin Zarus“ a slibovala návratnost 20 % – 30 % měsíčně.

Podvedení přišli o stovky tisíc dolarů

Vyšetřovatelé uvádějí, že celkem bylo od desítek podnikatelů z Dillí odcizeno 342 tisíc dolarů v indických rupiích. Umesh Verma je bývalý klenotník a výrobce pohlednic. Poté, co se před podvedenými investory ukryl v Dubaji, zahájil obchod s komoditami pod názvem Bharat Umesh General Trading LLC.

Obětem podvodu údajně řekl, že cena Bitcoinu klesla a několik bankovních účtů společnosti bylo zabaveno. Na začátku přitom společně se synem tvrdili, že uvedou první indickou mobilní aplikaci pro obchodování s kryptoměnami.

Verma otevřel kancelář na prominentním místě v Connaught Place a v listopadu 2017 lákal lidi, aby investovali do kryptoměny burzy. Využíval k tomu propagační videa na YouTube, která vedla ke dvěma webům, které ovládal: plutoexchange.com a f2poolmining.com.

Závěr

V kryptosvětě je stále obrovské množství podvodů a opatrnost je na místě nejen v Indii, ale po celém světě. Kromě podvodných videí a reklam na YouTube existuje nepřeberné množství dalších druhů scamů, přičemž mnohé z nich stály své oběti mnohem více, než necelých 350 tisíc dolarů v případu podvodu „Pluto Exchange“ a „Coin Zarus.“ Buďte opatrní.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img