[Polední zprávy] • Bitcoin dosáhl nové ATH na 36 000 USD, tržní kapitalizace kryptotrhů je téměř 1 billion USD • a další články

4.2
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě.

TRHY

S tím, jak Bitcoin dosáhl opět nového ATH téměř 36 000 USD, většina altcoinů následovala jeho příkladu. V důsledku toho dosáhla celková tržní kapitalizace dalšího ATH a přiblížila se k 1 bilionu USD, zatímco dominance BTC se znovu prohloubila na 70 %. Více se dozvíte v našich TA a v přehledu trhů:

AKTUÁLNÍ technickou analýzu najdete zde: XRP/USD – Po debaklu šance na odraz?, BTC/USD – Nové pravidlo v podobě all time high a přehled trhů: LINK – Plánují velryby v roce 2021 rally?!

Kryptoměny

Buterin: Blockchain už byl široce akceptován 

V nedávném příspěvku na blogu, který shrnuje všechny hlavní krypto události roku 2020, Buterin uvedl, že blockchain (v době psaní článku) prochází vážnou změnou a nyní směřuje do hlavního proudu. Říká, že blockchain již přijalo mnoho významných společností a průmyslových odvětví, a že je to jen špička ledovce pro nejnovější formu digitální technologie na světě.

CEO Bitpay: Bitcoin může dosáhnout 45 000 USD za měsíc

Hlavní obchodní ředitel společnosti Bitpay Sonny Singh věří, že cena Bitcoinu by mohla během příštího měsíce dosáhnout 45 000 USD, ale je opatrný, jakou roli budou v budoucnosti bitcoinů hrát institucionální investoři. V rozhovoru pro Bloomberg Singh poznamenal, že si myslí, že obří firmy – které připravily půdu Bitcoinu k překonání rekordních maxim v roce 2020 a jsou důvodem současného bull runu – by mohly prodat své podíly v kryptoměně dříve, než by lidé mohli očekávat, a to za účelem dosažení zisku. Singh optimisticky přidal další předpověď, která naznačuje, že když bitcoiny začnou narážet na významnou cenu, vlády a státní úřady začnou kryptoměnu kupovat.

Spoluzakladatel Ripple Jed McCaleb prodal v roce 2020 XRP za 400 mil. USD

Stellar CTO a spoluzakladatel Ripple Jed McCaleb vydělal neuvěřitelných 411 milionů dolarů v XRP v roce 2020, alespoň to vyplývá z aktualizované zprávy analytického účtu blockchain Whale Alert. McCaleb prodal během celého roku 1,2 miliardy XRP za průměrnou cenu 0,34 USD za minci – což je téměř půl miliardy dolarů. Částka údajně představuje 27 % McCalebova XRP podílu, který je držen na účtu pro vypořádání u Ripple Labs, a znamená prudké zrychlení jeho dosavadních prodejů.

Ripple má na krku další žalobu

Podle agentury Bloomberg podala v úterý (5. ledna 2021) společnost Tetragon Financial Group, investiční společnost se sídlem ve Velké Británii, v pondělí u soudu v Delaware Chancery Court žalobu proti společnosti Ripple. Společnost Tetragon byla hlavním investorem do financování společnosti Ripple v hodnotě 200 milionů USD Series C v prosinci 2019. Získané prostředky byly směrovány na upgrade XRP Ledger a na rozšíření  tokenu XRP. Investiční společnost rovněž požaduje, aby soud zmrazil likvidní nebo hotovostní aktiva společnosti Ripple, dokud společnost neprovede platbu. Kromě toho Tetragon usiluje o soudní zákaz spolu s urychleným soudem a vydáním předběžného opatření. Žaloba společnosti Tetragon přišla poté, co americká SEC v prosinci 2020 podala žalobu na Ripple, protože společnost Ripple údajně provedla neautorizovanou nabídku cenných papírů v hodnotě přes 1 miliardu USD. Po obvinění SEC byly důsledky pro Ripple zničující.

Hashrate BTC dosahuje také nových rekordů

Cena Bitcoinu (BTC) není jedinou metrikou, která dosahuje rekordní čísla, protože síťová hash rate také dosáhla na nové historické maximum. Podle údajů z Blockchain.com je nyní odhadovaná sedmidenní průměrná hodnota hash rate Bitcoinu na přibližně 148 exahash za sekundu neboli EH / s. Tento údaj představuje množství výpočetního výkonu, vynaloženého těžaři na zabezpečení sítě každou sekundu. Tweet z 1. ledna od poskytovatele on-chain analytických dat Glassnode odhalil, že Bitcoin zaznamenal v prosinci 2020 nejvyšší průměrnou měsíční hashovací rychlost 136 EH / s.

Banky, burzy, firmy

Grayscale prodává své tokeny XRP

Během několika posledních týdnů začal token XRP ztrácet na svém významu v krypto prostoru, protože nedávný soudní spor SEC proti Ripple způsobil nepříznivý dopad na cenu kryptoměny. Nedávné zprávy odhalily několik případů top kryptoburz, které vyřadily XRP ze svých obchodních služeb, což vedlo k výraznému poklesu ceny mince. Po úterní zprávě OTC Markets se největší světová firma pro správu digitálních aktiv, Grayscale Investments, přidala do fronty institucionálních investorů, které vymazaly XRP ze seznamu kryptoměn ve své úschově. Jinými slovy, Grayscale se stal nejnovějším institucionálním investorem, který vyřadil XRP, protože firma údajně prodala všechna aktiva XRP ve svém Grayscale Digital Large Cap Fund.

Grayscale přidala za týden do portfolia kryptoměny za dalších 3,3 mld. USD 

Grayscale Investments oznámila, že celková částka kryptoměn, které drží pro své klienty, se nyní rovná více než 23 miliardám dolarů. Přidala tedy 3,3 miliardy dolarů, a to za méně než týden. Grayscale tak nyní drží 19,5 miliard dolarů v bitcoinech.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře