06.01.21 Technická analýza BTC/USD – Nové pravidlo v podobě all time high

4.8
(20)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Po 48 hodinách vám přináším další analýzu na Bitcoin (BTC), neboť právě trh s Bitcoinem vás stejně asi zajímá nejvíc. Jak jistě víte, všichni netrpělivě čekáme na korekci, která se jaksi nechce dostavit.

Holt se americký dolar neustále sype k zemi, z čehož vyvozuji, že peněžní zásoba se pořád navyšuje.

Co se týče psychologie trhu, jednoznačně převládá euforie a pozornost ze strany mainstreamu je až bizarně veliká. Hlavně z té pozornosti médií nemám vůbec radost, protože mi to přijde hrozně brzo. Podobnou pozornost jsme mohli zaznamenat až v druhé polovině roku 2017. Což byla vlastně poslední třetina předešlého bull marketu.

Vzhledem k dynamice současného růstu se obávám, že tentokrát býčí cyklus nebude trvat příliš dlouho. Jakmile dojde k očekávané korekci, tak nás čeká asi ještě jedna mohutná jízda, ale poté se zase přehoupneme do bear marketu. Je však pravda, že na to má vliv tolik faktorů, že třeba nynější bull run bude ještě delší, než ten předchozí. Ale když se nad tím jednoduchou logikou zamyslíte, co rychle jede, brzy dorazí do cílové stanice.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Na týdenním grafu kurz nakonec prorazil roční pivot R5 a nyní se v podstatě blíží k nové vypočítanému pivotu R1. Určitě tedy připomínám, že trh má skutečně tendenci u jednotlivých pivotových úrovní reagovat. Kdo ví, třeba těch necelých 38 000 USD jsou potenciálním vrcholem.

Co se každopádně týče Volume profile, objemy jsou doslova naprosto mizivé. Stále tedy platí, že první větší nákupní objemy můžeme čekat u S/R levelu 19 450 USD. Pak je velmi malý shluk ještě na cca 23 500 USD, kde je i Fibonacciho úroveň 38,2 % a R3. Tudíž je i zde jakási konfluence, která je pro nás dosti důležitá.

Indikátory

U předešlé analýzy byla křivka RSI zcela „zlomená“ a jak vidíte, nyní je zase narovnaná. Mějte na paměti, že bez close jsou tyhle zlomy vcelku irelevantní. V každém případě je týdenní RSI na 94 bodech, což je bezesporu hodně, ale zas na druhou stranu je i v praktické rovině ještě nějaký prostor pro expanzi.

Když bychom měli brát 100 bodů jako úplný vrchol, Bitcoin má asi šanci poskočit ještě na cca 40 000 USD. Co se týče MACD, dle histogramu momentum stále graduje.

Aktuální situace na 3D TF BTC/USD

Na třídenním grafu akorát lépe můžeme sledovat, jak je aktuální expanze strmá. Bezesporu tu máme parabolický růst, o kterém nyní již každý referuje. Parabola zkrátka nikdy dlouho nemůže vydržet, ale též je dosti nesnadné snažit se odhadovat vrchol. Když zkrátka máte v grafu parabolu, mějte strach, zatímco ostatní prožívají euforii.

Když se každopádně zaměříme na objemy obchodů, tak ty jsou dost úctyhodné. Třídenní svíce bude mít již dnes close a má největší bull volume za posledního půl roku. Poptávka se zdá být v těchto chvílích skoro nevyčerpatelná.

Indikátory

Třídenní RSI je na tom obdobně jako týdenní, aktuální hodnota činí skoro 94 bodů a jak je zaznačeno, blížíme se k vrcholům bull marketu z období 2012/2013. Úrovně z let 2016/2017 jsme již s přehledem překonali. U MACD momentum ustavičně graduje. Zatímco křivky Stoch RSI jsou už na svém vrcholu. Uvidíme, zda to silné rostoucí momentum dostane zásah.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Pondělní svíce umí mluvit sama za sebe. Tím knotem dali nakupující očividně najevo, že si prostě propad nepřejí. Není tedy divu, že se vcelku rychle obnovuje snaha o expandovat. Ještě je každopádně na denním grafu dohledatelné, že první likvidní oblast je až mezi 24 000 USD – 22 421 USD. Poté až cca 19 500 USD.

Indikátory

Světe div se, ale na denním RSI se nám urodila medvědí divergence. A co dělá trh? Nereaguje. I přesto se určitě vyplatí s divergencí kalkulovat jako s možným rizikem.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Trh zrovna v těchto chvílích urputně bojuje, aby cena pokračovala v růstu. Avšak je trochu zvláštní, že kurz nezačal ihned pumpovat po vytvoření nového vall time high. Doteď to tak zpravidla fungovalo. Že by první náznak nejistoty? Těžko říct. Důležitá pro BTC však je, aby cena zůstala nad horní stěnou zakresleného obchodního pásma. Jestli cenu býci nahoře udrží, jdeme asi up.

Indikátory

RSI na 4H grafu nám vygeneroval grandiózní medvědí divergenci, ale jak všichni víme, nic se neděje (alespoň prozatím). Takhle obrovskou divergenci jsem snad ještě neviděl a pokud skutečně trh vůbec nezareaguje, nedivím se už ničemu.

Závěrem

Zapomněl jsem zmínit, že aktuálních 35 000 USD bylo nejčastějším zmiňovaným targetem. Proto by právě začátek výplachu na této úrovni dával smysl, neboť podstatná část obchodníků měla důvod na zmíněné úrovni prodávat. Skutečně před pár dny k menšímu výprodeji došlo, ale čekal bych teda víc.

Jo, jinak ta malá korekce o 20 % rozhodně nestačí k pročištění trhu. Jak máme na grafech s vyšším časovým rámcem, stále probíhá parabolická expanze. Dokud tedy v grafech ej parabola, trh je přepálený.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 20

Buď první kdo článek ohodnotí

101 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
101 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře