5 slibných kryptoměn, které slibují pasivní příjem, pro rok 2020 až 2021 (1. díl / 3 – Ethereum)

3.6
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

V tomto třídílném článku se budeme věnovat kryptoměnám, které lze stakovat. Jde o 5 nadějných projektů pro letošní rok a rok 2021, které vám mohou přinést pasivní příjem.

3 způsoby obchodního využití kryptoměn

1. HODL

Jde o dlouhodobé investování. Nakoupíte si kryptoměnu, nejčastěji Bitcoin, a držíte ji tak dlouho, dokud nedosáhne ceny, která vám umožní spokojeně začít prodávat, resp. směňovat za zboží a služby.

2. Trading

Obchodování kryptoměn na burze. Trader se snaží využít volatilitu k dosažení pravidelných zisků.

3. Staking

Kryptoměny využívající protokol Proof-of Stake a jeho obdoby nabízejí pasivní příjem. Jde o jakýsi doplněk pro HODL, protože se nemusíte spoléhat na zvýšení ceny, ale můžete vydělávat několik % ročně z investovaného kapitálu.

5 kryptoměn pro pasivní příjem

Právě stakingu a kryptoměnám, které ho umožňují, nebo se k tomu schylují, se budeme v tomto článku věnovat. Pokusíme se najít takové kryptoměny, které mají jak potenciál růstu, tak i možnost pasivního příjmu. Tyto mince v sobě spojují hned dvě výhody, které investoři vyhledávají.

Ethereum

mince, Ethereum
zdroj: pixabay.com

Ethereum (ETH) v současné době sedí na tržní kapitalizaci přes 25 miliard dolarů a ceně 226 $. Vzhledem k plánovaným upgradům blockchainu Etherea je zde prostor pro růst.

Druhá největší kryptoměna nabízí vývojářům možnost vytvářet decentralizované aplikace bez centrálního bodu selhání. Umožňuje vznik ERC-20 tokenů, decentralizovaných aplikací a smart kontraktů, které se uzavírají po splnění správných podmínek. Pokud jde o programovatelné blockchainy, ETH má výhodu prvního příchodu (“first-mover”).

Ethereum je nejdůvěryhodnější platforma pro vývoj blockchainů.

Ethereum 2.0

Upgrade na verzi 2.0, známý také jako Serenity, přinese některé stěžejní novinky. Mimo jiné půjde o zvýšení škálovatelnosti pomoci shardingu a pasivní příjem díky přechodu na Proof-of Stake (PoS). Zlepší se rychlost, transakční kapacita a efektivita. Investoři získají možnost stakovat Ethereum.

Po aktivaci PoS mohou investoři očekávat, že vydělají od 4 % do 10 % ze své staknuté pozice. Pro získání pasivního příjmu se investor musí stát validátorem. To lze udělat vložením 32 ETH do inteligentní smlouvy. Stát se validátorem by tedy při současné ceně 226 $ stálo 7 232 dolarů. To v přepočtu na koruny činí cca 173 tisíc korun.

Očekávané roční zhodnocení lze jen vzdáleně odhadnout. Pokud byste z této částky získali “jen” 5 % ročně, váš pasivní příjem by činil 8 650. Nicméně, hodnota Etherea může růst, avšak může také klesat, stejně tak odměna za staking může, a zřejmě také bude, kolísat.

Již před očekávaným spuštěním Ethereum 2.0 může díky zvýšenému zájmu investorů o nákup 32 ETH pro získání pasivního příjmu cena Etherea značně povyrůst.

Závěr

První díl trilogie o kryptoměnách s pasivním příjmem končí. Příště se můžete těšit na další dva coiny. Čeká nás Chainlink a Tezos.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img