5 kryptoměn, které slibují pasivní příjem (2. díl / 3 – Chainlink a Tezos)

3
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

V tomto třídílném článku se věnujeme kryptoměnám, které lze stakovat. Jde o 5 nadějných projektů pro letošní rok a rok 2021, které vám mohou přinést pasivní příjem. Druhý díl patří kryptoměnám Chainlink a Tezos.

  • První díl si můžete přečíst zde.

Chainlink

Chainlink (LINK) se v současné době rozpíná do velikosti tržní kapitalizace cca 1,64 miliardy dolarů, při ceně okolo 4,68 USD. Chainlink je decentralizovaná oracle síť, která spojuje data z reálného světa se smart kontrakty na blockchainu prostřednictvím tzv. “oracles“. V síti Chainlink se připojují off-chain data, jako jsou platby nebo události, k inteligentním smlouvám.

Příkladem využití kryptoměny Chainlink může být třeba doplnění blockchainového systému pro sledování dodavatelského řetězce, k výplatě při dodání zboží, které splňuje standardy kontroly kvality. Chainlink má v tomto ohledu výhodu prvního příchodu („first-mover“). Jako první spojuje data a události v reálném světě s blockchainy. Právě tato skutečnost mu v příštích několika letech může hrát hodně do karet. 

Staking Chainlink

Síť LINK odměňuje účastníky svého ekosystému odměnou. Jsou zde kupci dat a jejich poskytovatelé. Kupující si vyberou data, která potřebují, a poskytovatelé vytvoří nabídky. Za tímto účelem musí poskytovatelé vložit určitou částku v tokenech Chainlink. Úkolem poskytovatele je přinést správná data na blockchain, od čehož se poté odvíjí jejich reputace. Pouze za správná data jsou pak odměňováni.

Investoři mají k dispozici staking, který vyžaduje uzamčení tokenů Chainlink, což současně působí deflačně. Pasivní příjem je zde možné získat dvěma způsoby:

  1. Spuštění svého vlastního uzlu. – Oracle založený na Ethereu, který spolupracuje s API v reálném světě.
  2. Připojte se ke staking poolu. – Skupina několika zúčastněných stran, které sdílejí své staknuté kryptoměny a dělí se o celkové odměny získané stakingem. Na oplátku za připojení k poolu si však jeho provozovatel ponechá určitou část výdělků.

Druhý způsob nevyžaduje technické znalosti či hardware, tudíž bude pro většinu běžných investorů jasnou volbou. Přesná čísla ohledně výše odměny nejsou bohužel k dispozici, stakingrewards.com uvádí 0,13 %. Od začátku roku 2019 Chainlink zvýšil svou tržní cenu přibližně 15krát!

Tezos

Další velmi zajímavá slibná kryptoměna s pasivním příjmem je Tezos. Tržní kapitalizace Tezos (XTZ) je aktuálně na hodnotě 1,8 miliardy USD, při ceně 2,45 dolarů za minci. Tezos založil Arthur Breitman, bývalý analytik v Morgan Stanley Investment Bank. Jde o blockchain pro vývoj aplikací poháněný kryptoměnou zvanou „tez“ nebo „tezzie.“

Tezos tvoří jakési „digitální společenství,“ kde držitelé XTZ spolupracují na rozhodnutích ohledně jeho vývoje a budoucnosti.

Staking Tezos

U XTZ se staking nazývá „baking” – česky pečení. Při tomto “pečení” dochází k procesu podepisování a publikování bloků do blockchainu Tezos. Pekaři zajistí, aby všechny transakce v bloku byly správné, či aby nedocházelo k tzv. dvojímu utrácení. Za to jim náleží odměna.

Tezos slibuje pasivní příjem ve výši 5 % až 6 % ročně. Je třeba přesunout své mince z burzy do peněženky (Trust Wallet) a staknout si je. Tento proces, než začnete vydělávat, trvá přibližně 21 dní. Je to snadné a postačí pár kliknutí (konkrétně: more – stake – validator – next – send). Od ledna 2019 stoupla tržní cena XTZ přibližně na 5násobek.

Závěr

Druhý díl trilogie o kryptoměnách s pasivním příjmem končí. Příště se můžete těšit na poslední dva coiny. Čeká nás Neo a Ontology.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře