12.09.21 Technická analýza XAUUSD – zlato pořád v pasti

2.3
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V dnešní analýze se stručně zaměříme na zlato (XAU), neboť si po dvou týdnech update zaslouží. Ve čtvrtečním streamu jsem zmiňoval zajímavost, kdy zlato dumplo téměř ve stejnou chvíli jako Bitcoin. Bohužel se tak stalo zrovna na úrovni, která byla pro budoucí vývoj velmi důležitá. Zlato tak i nadále selhává a v těchto chvílích se zdá spíše nepravděpodobné, že bychom během aktuálního roku dosáhli nového all time high.

Avízo k dnešní video analýze:

Během nedělního odpoledne vydám pravidelnou video analýzu. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte. Když tak si dejte rovnou odběr, abyste analýzu nepropásli.

Aktuální situace na 1D TF XAU

Pokud si správně vzpomínám, během minulé analýzy bylo zlato někde na cestě k S/R levelu 1 830 USD/unce. Nicméně struktura růstu se mi moc nelíbila a hlavně jsem měl velký problém s těmi klesajícími objemy. Když s růstem ceny objemy klesají, je to velmi špatný signál. Navíc je obdobný vývoj dost neadekvátní k tomu, co máme na měsíčním a týdenním grafu ze srpnové analýzy.

zlato

Když bychom měli vycházet právě z těch velmi vysokých časových rámců, vše na první dobrou vypadá hodně bullish. Trh to ovšem z prapodivného důvodu celé dva obchodní týdny ignoruje. Náhoda to určitě není, protože jsem se již v květnu nechal slyšet, že investoři se zlatu, kvůli nečitelné politice Fedu, raději vyhýbají.

Bohužel není na růžích pro zlato zrovna ustláno, z fundamentálního hlediska. Co se týče čerstvého Price Action, trh zaútočil na S/R level 1 830 USD/unce, ale nakonec přišlo hodně rychlé zamítnutí. Fakticky se zopakoval vývoj z 15. 29. července. Zase znenadání selhání. Prakticky však cena klesala jenom jeden den. Pokles se zastavil nad S/R hladinou 1 770 USD/unce.

Následující obchodní dny probíhala obyčejná konsolidace. V případě, že blízký support padne, cesta k 1 678 USD/unce je přirozeně otevřená. Když sem cena klesne, čekám v pořadí čtvrtou pozitivní reakci, která cenu zase vynese nahoru. Těžko ovšem říct, jak moc velkou sílu to bude mít. S jistotou mohu pouze konstatovat, že support hned neprolomí. Respektive by muselo dojít k obrovské panice, aby k tomu došlo.

Indikátory

Indikátor RSI se moc vysoko nedostal, cca 62 bodů tvoří vrchol. Momentum je tedy prozatím negativní, a pokud situaci nezachrání těch 1 770 USD/unce, negativní momentum se i nadále udrží. Dle MACD je zlato zoufalost, protože pozitivní momentum od června dlouho prostě nevydrží.

Zlato závěrem

Je docela zvláštní, že při relativně vysoké inflaci zlato nejde téměř vůbec nahoru. Interpretace může být vážně taková, že Federální rezervní bance investoři nedůvěřují. Nebo vysoká inflace sama o sobě nestačí a chce to být zase jednou nohou v krizi, jako tomu bylo v první polovině minulého roku. Zlato je nyní zkrátka jedna velká záhada.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vlastimil
Hodnocení článku :
     

Myslím si, že trh ze zlatem je manipulativní, kdyby nebyl, tak by zlato asi muselo už dávno vylétnout do stratosféry. Reálně se obchoduje totiž ne s fyzickým zlatem, ale tzv. kontrakty. Mají více nástrojů, jak to dělat. Těch nekrytých futures můžou vytvořit kolik potřebují, a tím cenu ovládají. Když budou chtít tak prostě růst long kontraktů potlačí, cenu shodí prodeji.
Nedělají to jen na zlatu, v podstatě v případě potřeby je nutná intervence na akciových, dluhopisových či jiných trzích. To zase udělají pomocí virtuálně natištěných peněz. Ten systém je poměrně robustní, a ne úplně dobře čitelný. Ano, dlouhodobě cena zlata nakonec roste, protože roste inflace, a cena jiných statků, jen bohužel zlato neroste tolik, jak by si zasloužilo, a jak by někteří předpokládali, neboť viz výše.

Největší podvod v historii lidstva – skryté tajemství peněz
https://www.youtube.com/watch?v=iFDe5kUUyT0
U videa si můžete si pustit české titulky. Kdo se chce vzdělávat, na youtube najde jistě více videí, jak funguje tento zlegalizovaný podvod!

Rostou peníze na stromě nebo ne? Tohle video je české, s animacemi, lépe stravitelné.
https://www.youtube.com/watch?v=fvk8cQsKJ1E
Podstata je přitom triviální.

Poslední editace 2 let před přes Vlastimil
Michal

U zlata je hlavně problém, že není v obecném zájmu, aby jeho cena rostla. Průmysl nechce drahé zlato. Objevují se predikce o 10000 dolarech za unci do 10 let. Podle mě nesmysl. Byl by obrovský tlak ze strany odběratelů zlata na pokles ceny.

Vlastimil

Ano, zlato je také průmyslový kov. Kdysi jsem nakoupil nějaké zlaté mince, ale v podstatě růst ceny mi sotva pokryje růst inflace. Kdybych si koupil radši byt za ty prachy někde v Ústí, udělal bych možná lépe 🙂 Jednak by se znásobil, a jednak by mi za ty roky také přinesl výnos z nájmu. Zlato zachrání možná, až v případě kdy se vše zhroutí, bude válka, a bude nutné uplácet úředníky. Na realitním trhu zatím žádné regulace nedělají, bylo by to příliš okaté, komunistické, složité, někteří lidé by křičeli.

spot_img