12.09.21 Technická analýza XAUUSD – zlato pořád v pasti

2.3
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V dnešní analýze se stručně zaměříme na zlato (XAU), neboť si po dvou týdnech update zaslouží. Ve čtvrtečním streamu jsem zmiňoval zajímavost, kdy zlato dumplo téměř ve stejnou chvíli jako Bitcoin. Bohužel se tak stalo zrovna na úrovni, která byla pro budoucí vývoj velmi důležitá. Zlato tak i nadále selhává a v těchto chvílích se zdá spíše nepravděpodobné, že bychom během aktuálního roku dosáhli nového all time high.

Avízo k dnešní video analýze:

Během nedělního odpoledne vydám pravidelnou video analýzu. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte. Když tak si dejte rovnou odběr, abyste analýzu nepropásli.

Aktuální situace na 1D TF XAU

Pokud si správně vzpomínám, během minulé analýzy bylo zlato někde na cestě k S/R levelu 1 830 USD/unce. Nicméně struktura růstu se mi moc nelíbila a hlavně jsem měl velký problém s těmi klesajícími objemy. Když s růstem ceny objemy klesají, je to velmi špatný signál. Navíc je obdobný vývoj dost neadekvátní k tomu, co máme na měsíčním a týdenním grafu ze srpnové analýzy.

zlato

Když bychom měli vycházet právě z těch velmi vysokých časových rámců, vše na první dobrou vypadá hodně bullish. Trh to ovšem z prapodivného důvodu celé dva obchodní týdny ignoruje. Náhoda to určitě není, protože jsem se již v květnu nechal slyšet, že investoři se zlatu, kvůli nečitelné politice Fedu, raději vyhýbají.

Bohužel není na růžích pro zlato zrovna ustláno, z fundamentálního hlediska. Co se týče čerstvého Price Action, trh zaútočil na S/R level 1 830 USD/unce, ale nakonec přišlo hodně rychlé zamítnutí. Fakticky se zopakoval vývoj z 15. 29. července. Zase znenadání selhání. Prakticky však cena klesala jenom jeden den. Pokles se zastavil nad S/R hladinou 1 770 USD/unce.

Následující obchodní dny probíhala obyčejná konsolidace. V případě, že blízký support padne, cesta k 1 678 USD/unce je přirozeně otevřená. Když sem cena klesne, čekám v pořadí čtvrtou pozitivní reakci, která cenu zase vynese nahoru. Těžko ovšem říct, jak moc velkou sílu to bude mít. S jistotou mohu pouze konstatovat, že support hned neprolomí. Respektive by muselo dojít k obrovské panice, aby k tomu došlo.

Indikátory

Indikátor RSI se moc vysoko nedostal, cca 62 bodů tvoří vrchol. Momentum je tedy prozatím negativní, a pokud situaci nezachrání těch 1 770 USD/unce, negativní momentum se i nadále udrží. Dle MACD je zlato zoufalost, protože pozitivní momentum od června dlouho prostě nevydrží.

Zlato závěrem

Je docela zvláštní, že při relativně vysoké inflaci zlato nejde téměř vůbec nahoru. Interpretace může být vážně taková, že Federální rezervní bance investoři nedůvěřují. Nebo vysoká inflace sama o sobě nestačí a chce to být zase jednou nohou v krizi, jako tomu bylo v první polovině minulého roku. Zlato je nyní zkrátka jedna velká záhada.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: