01.12.21 Technická analýza BTC/USD – hodil nám Fed do toho vidle?

4.6
(11)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) má za sebou zajímavých 72 hodin. Odehrálo se toho za krátký čas docela dost, ale pořád jsme se bohužel nikam zvlášť technicky neposunuli. Dokud jsme ale stále nad 52 500 USD, je spíše lepší kalkulovat s další růstovou vlnou. Nicméně včerejší slyšení v kongresu ukázalo, že trh nebude mít příští rok zrovna na růžích ustláno. Více se k tomu ale vyjádřím až v zítřejším streamu.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Takže Bitcoin se nějakých 48 hodin zdržuje nad S/R levelem 56 000 USD. Jak můžete z grafu vypozorovat, došlo i k retestu této hladiny ze shora. Tudíž se z bývalé rezistence zase stal support. A historicky se jedná o dost silný support, takže má trh šanci toho využít. Všimněte si i reakcí kurzu v blízkosti rezistence, která je kolem 60 000 – 61 000 USD. Pozorně se na to podívejte.

BTC

První negativní reakci máme z pondělí. Díky tomu Bitcoin retestnul právě těch 56 000 USD. Samotné zamítnutí ale nebylo kdoví jak rázné. Včera se ale býci pokusili o druhý průlom. Ale to skončilo tragicky, neboť 4H svíce zavřela do podoby Shooting star. Objemy byly u svíce mohutné, což je též dost negativní signál.

Zajímavé je, že zamítnutí přišlo zrovna ve chvíli, kdy měl Jerome Powell a Janet Yellen v kongresu slyšení. Jerome Powell totiž nepřímo řekl, že jsou připraveni brzy zvedat sazby. Mimo jiné se asi plánuje mnohem rychlejší utnutí nákupů aktiv v rámci kvantitativního uvolňování. Důvodem je samozřejmě akcelerující inflace.

Právě před tímto jsem nějakou dobu varoval. Ale jak jsem řekl, více si o tom povíme zítra. V každém případě se vylil prakticky celý trh. Hlavně ropa dostala tvrdý zásah. Projevilo se to i na trhu s Bitcoinem. Byla to ovšem prvotní reakce na nově oznámenou informaci. Nemusí to mít proto krátkodobě žádný významný vliv.

Proto je zatím lepší se držet toho, že Bitcoin z korekční struktury prorazí nahoru. Čili se nakonec nad těch 60 000 USD podíváme. Pokud půjdeme pod 56 000 USD, záleží hodně na reakci u S/R levelu 52 500 USD. Pořád by byla jakási šance, že tu jednu růstovou vlnu Bitcoin udělá.

Závěrem

Poměrně dlouhou dobu říkám, že ty nejrůznější predikce o 100 000 USD do konce roku jsou naprosto absurdní. Nevěřte takovým proklamacím, jenom si tak člověk ublíží. Budeme rádi, když se během následujících týdnů vůbec dočkáme hladin nad 70 000 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

13 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: