[Zprávy] Byl jsem Satoshi, říká Craig Wright • Kolumbie a Venezuela jsou v čele kryptoměnové revoluce v Jižní Americe…

0
(0)

Byl jsem Satoshi, říká Craig Wright • Kolumbie a Venezuela jsou v čele kryptoměnové revoluce v Jižní Americe • Zákonodárci v Itálii schválili kryptoregulační zákon • Flappy Bird se vrací na EOS blockchainu

Byl jsem Satoshi, říká Craig Wright

Craig Wright, hlavní pracovník nChainu tvrdí, že byl Satoshi. Populární pseudonym “Satoshi” je znám jako vydavatel whitepaperu Bitcoinu. Wright své prohlášení publikoval prostřednictvím služby Medium a začal svůj příspěvek tím, že ukázal na podobnosti mezi ním a Stevem Jobsem.


“Když začínal, Jobs byl outsider. Byl odmítán a bojoval, aby to, co budoval každý den, rostlo.”


Wright tvrdí, že jeho hlavní myšlenkou, co se týče Bitcoinu, nebylo pomoci anonymnímu systému převodu peněz. Chtěl, aby existoval v souladu s principy zákona. Řekl také, že ho zlobí lidé jako Julian Assange a Ross Ulbricht (Wikileaks a Silk Road), kteří vytvořili své platformy mimo zákon.

Wright dále sdělil, že vždy věřil, že blockchain Bitcoinu má fungovat v rámci zákonných hranic. Z toho vyplývá, že pokud je zákon porušen, transakce by měly být snadno sledovatelné a efektivně prozkoumatelné. Podle něj perspektiva blokchain technologie spočívá v tom, že by měla odradit zločineckou činnost tím, že bude možné ji v případě potřeby podrobit kontrole v rámci zákona. Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtině)

Kolumbie a Venezuela jsou v čele kryptoměnové revoluce v Jižní Americe

Nový dokument s názvem “Colombia and the Cryptocurrency Revolution” vidí Kolumbii na špičce adopce kryptoměn. Podle společnosti DiscoverDash se Kolumbie umístila na třetím místě na světě v seznamu obchodníků, kteří přijímají kryptoměnu Dash. Kolumbijských 327 obchodníků patří mezi 3 000 obchodníků v Jižní Americe, kteří přijímají Dash jako jednu z možností platby.

Dash, který je podobný Bitcoinu, je navržen tak, aby poskytoval více soukromí a vyšší transakční rychlost. Kryptoměny získávají v Jižní Americe na oblibě, neboť nestabilní ekonomiky ničí lokální měny v důsledku spirálové hyperinflace. Podle koordinátora Dash Colombia George Donnellyho:


“Za 5 let se bude Dash aktivně používat v každé zemi v Latinské Americe, protože lidé ho prostě milují. Milují, že mají kontrolu nad svými vlastními penězi. Banky a vlády v Latinské Americe nejsou uživatelsky přívětivé. Lidé potřebují Dash, protože s ním překračují hranice a pomáhá jim platit mimo vládní bankovní systém. “


Více se dočtete zde:
https://dailyhodl.com/ (v angličtině)

Zákonodárci v Itálii schválili kryptoregulační zákon

Podle nových zpráv, které přicházejí z Itálie, schválili zákonodárci této země návrh zákona, který byl popsán jako první pokus Říma legálně regulovat určité aspekty kryptoprůmyslu. Návrh zákona vytváří právní definice pojmů spojených s kryptoměnovým sektorem, jako je “smart contract” a “distributed ledger technology”.

Komise finančních služeb (FSC) 8. února na Mauriciu oznámila, že dosáhla významného pokroku při přetváření krajiny na centrum digitálních technologií v Africe. Regulační rámec pro službu Custodian Services (Digital Asset License) byl dokončen. To brzy umožní schváleným společnostem poskytovat správcovské služby pro kryptoaktiva.

Úřad pro finanční záležitosti na Maltě (MFSA) 8. února představil veřejnosti svou navrhovanou strategii v oblasti počítačové bezpečnosti pro společnosti působící v sektoru kryptoměnových aktiv země. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v angličtině)

Flappy Bird se vrací na EOS blockchainu


V minulosti oblíbená hra Flappy Bird přichází na EOS blockchainu. Klon hry, která byla nejvíce stahovanou hrou v lednu 2014, se může nyní hrát na EOSu. Podle zveřejněné zprávy je možné si zahrát zdarma každých 12 hodin. Nejlepší hráči mohou získat EOS a držitelé tokenu FLB mohou navíc každých 12 hodin dostat dividendy. Jelikož denní objem je aktuálně nízký, očekávané výhry a dividendy pravděpodobně nebudou vysoké. Zatím zůstává nejasné, kdo je za implementací Flappy Bird na EOS, ale mohlo by to opravdu zvýšit popularitu her jako je Flappy Bird. Více se dočtete zde:
 https://dailyhodl.com/ (v angličtině)

Co číst dále?

[OZNAM] MINI kurz začína!

Přeloženo ze slovenského originálu, dnešní přehled zpráv pro vás připravil Marek H.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Satoshi se nám tady otevřeně hlásí a nikdo tomu nevěnuje pozornost?! Řeknu vám, proč. Nikdo mu nevěří. A víte, proč není Satoshi Nakamotem? Kdyby více studoval, věděl by, že v podstatě bezprostředně po vydání Bitcoinu se skutečný Satoshi Nakamoto věnoval myšlence, podobné Lightning Network. Rozhodně neměl v úmyslu zvětšovat bloky a už vůbec ne na 128MB. Popravdě řečeno Wright je ještě větší blbec, než jsme si mysleli. Instinkty naštěstí, zdá se, fungují dobře.

Mone

Taky mi připadá že mu přeskočilo víc než mělo asi . Pochybuji že by to celé vymyslel on sám a pak přišel jen s kopií ke které se hlásí jako nikdy nikdo předtím k btc , navíc jeho zájmy vypadají úplně jinak než toho kdo přišel s btc . Těžký jelito .

:-)

Tak on Wright ten job vzal? Boze tak dlouho mu tu JPMorgan delat tvurce bitcoinu nabizeli, az ji vzal. Co mel delat, kdyz ten flek nikdo nechtel :))

Pan Magor

Když je Craig Wright Satoshi ať to dokáže ze je Satoshiho z účtu nikdy nezmizel ani jeden BTC a od roku 2009 je neaktivní .Když ten šašek je Satoshi ať udělá pohyb ze svým účtem jako Satoshi jednoduché jak facka .Pochybuji že by Wright byl tak štědrý a neměl chuť na miliardy v BTC to mi kurva nikdo nevymluví , člověk je chamtivý tvor a i když máš spousty peněz nikdy nemáš dost a pořád chceš hrabat .Že by byl Wright Satoshi a nechal své BTC na pospas aniž by nevzal jediný BTC se mě nezdá , člověk který by měl takové množství BTC by minimálně pár BTC vypustil či daroval tak že Wright to je spíš případ pro Chocholouška !

Salam

Pochopitelně se objevila řada podnikavců, kteří se snažili udělat si jméno na příběhu Satoshi Nakamoto geniálního programátora. Nejenže nikdo z nich neprokázal, že je skutečným tvůrcem Bitcoinu (přičemž stačí jen odeslat jednu transakci z adresy, o které s jistotou víme, že patří Satoshi Nakamotovy).

spot_img