Venezuela chystá airdrop národní měny Petro

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Podle vyjádření prezidenta Venezuely Nicoláse Madura chystá tato země zmítaná hospodářskou krizí od příštího týdne airdrop národní měny Petro. Odměnu 0,5 Petro dostane každý občan Venezuely, který se zaregistruje v aplikaci PetroApp.

Celostátní televizní vysílání

Během svého projevu k občanům v celostátním televizním vysílání oznámil prezident Nicolás Maduro, že jeho vláda je připravena vyplatit svým občanům jednorázovou odměnu 0,5 Petro, což představuje pětinásobek minimální měsíční mzdy, přibližně 30 USD.

Petro
zdroj: en.wikipedia.org

Nárok na tuto odměnu vzniká všem důchodcům, pracovníkům ve veřejném sektoru, vojenskému personálu a všem ostatním způsobilým občanům Venezuely. Vše má jedinou podmínku. Každý občan si musí nejprve stáhnout a zaregistrovat účet v Petro aplikaci.

Tato aplikace slouží jako oficiální Petro peněženka. Každému občanovi tato platforma umožní směnit si své Petro za Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) nebo Ethereum (ETH). Vzhledem k tomu, že se jedná v současné době o jedinou peněženku, veškeré transakce používající digitální měnu musí být provedeny právě přes tuto platformu.

Blíže k adopci Petro?

Již minulý rok se prezident Maduro pokusil o něco podobného. Začal svým občanům vyplácet důchod v Petru prostřednictvím systému Patria. Celý systém byl ovšem natolik složitý, že se shledal se širokou kritikou, a to zejména ze strany opozice. Ta odmítla Petro označit za legitimní měnu.

Maduro rovněž prohlásil, že ke krytí měny Petro bude sloužit celkem 30 milionů barelů ropy, které jsou uloženy ve skladovacích nádržích. Prezident Maduro k tomu uvedl:

„Dodám těchto 30 milionů barelů ropy jako kapalnou, fyzickou a materiální podporu pro Petro. Zásoby ropy a ropných produktů v zásobnících jsou k dispozici k okamžitému komerčnímu využití.“

Vzhledem k předchozímu neúspěchu přistoupil prezident Maduro na celkové zjednodušení celého procesu s absencí bankovního zprostředkování. Pokud tedy bude tento druhý krok úspěšný, mohl by celý systém znamenat významný krok k adopci digitální měny Petro ze strany venezuelské veřejnosti. Ta by měla používat PetroApp (kryptoměnovou peněženku), která umožňuje bezplatnou výměnu kryptoměn.

Smíšené reakce 

I toto druhé opatření však vyvolalo smíšené reakce ze strany obyvatel, od optimistických vyjádření až po velmi tvrdou kritiku. Uživatel juliorafaelmolina na Twitteru napsal:

„Problém je v tom, že mnoho důchodců jej nedostane kvůli velkému počtu kroků, které je třeba učinit k registraci na stránce PetroApp (12), a tato stránka se neotevře. Pokud se chystáte Něco rozdat, nepokládejte tolik překážek. Vypadá to, jako byste to nechtěli dát.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Závěr

S ohledem na technické přešlapy z minulosti a negativní reakce na novou platformu PetroApp je před prezidentem Madurem a jeho vládou ještě velmi dlouhá a obtížná cesta. Až čas tedy ukáže, zda bude národní měna Petro masivně přijata a miliony lidí budou s touto digitální měnou obchodovat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře